Witamy na stronie naszej szkoły

Warto być dobrym

WARTO BYĆ DOBRYM !


 

AKCJA  „WARTO BYĆ  DOBRYM”  PODSUMOWANA!

 

      Tuż przed zakończeniem zajęć w roku szkolnym odbyło się podsumowanie akcji „Warto być dobrym”, w której nasza szkoła, podobnie, jak 1500 szkół z całej Polski, brała udział. W świetlicy szkolnej zebrali się wszyscy uczestnicy projektu, Pan Dyrektor, Koordynator Pani Marzena Karcz, nauczyciele i pracownicy szkoły. Kilkoro uczniów opowiedziało o swoich działaniach podjętych w ramach projektu. O tym, dlaczego warto być dobrym mówili m.in.: Julia Kropacz, Julia Łuczka, Marcelina Frąckowiak i Hubert Flaczyński. Punktem kulminacyjnym było rozlosowanie roweru. W rolę „urządzenia losującego” wcieliła się Pani Grudnicka i to ona wyciągnęła kartkę danymi laureata. Szczęśliwcem okazał się Wojtek Kolańczyk z kl. VI b. Pięknie dziękujemy organizatorom – Stowarzyszeniu „Przyjazna Szkoła” , koordynatorowi, a przede wszystkim tym, dla których czynienie dobra jest codziennością ( niekoniecznie dla nagród i sławy ).


 

 

    Nasza szkoła bierze udział w wielkiej, ogólnopolskiej kampanii społecznej „Warto Być Dobrym”. Bierze w niej udział 1500 szkół. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, a patronują akcji Ministerstwo Edukacji oraz UNESCO. Głównym elementem akcji jest konkurs, który każda szkoła prowadzi samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną – rowerem górskim marki KROSS. Od początku drugiego semestru dzieci zaangażują się w spełnianie dobrych uczynków w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku pod okiem wychowawcy będą wybierały w każdej klasie ucznia najbardziej zaangażowanego w czynienie dobra,  a wśród nich zostanie rozlosowany rower. Na razie w szkole został powieszony baner reklamujący akcję oraz oczywiście… rower.

Po feriach dobre uczynki staną się codziennością. Mamy nadzieję, że czynienie dobra na tyle wniknie w każdego z nas, że będziemy to robić dla samego faktu pomocy, a nie tylko dla nagrody.

 

 

>> ZOBACZ FILM <<