Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
30 września 2018
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


Tradycyjnie jesienią młodsi uczniowie naszej szkoły biorą udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Jest ono organizowane, aby podtrzymać dawny zwyczaj świętowania związanego z wykopkami oraz przekazania uczniom historii ziemniaka.
30 września 2018
DZIEŃ CHŁOPCA


Dziś 30 września - Dzień Chłopca! Z tej okazji wszystkim naszym szkolnym mężczyznom - młodszym i starszym - życzymy, aby zawsze mieli powody do uśmiechu i nie brali na poważnie, że są tylko "płcią brzydszą". Najlepszego!
29 września 2018
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA


Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
24 września 2018
DZIEŃ HYMNU POLSKIEGO


23 września odbył się w Manieczkach Dzień Hymnu Polskiego. Nasza szkoła była współorganizatorem uroczystości. Po mszy św. odsłonięto popiersie Patrona naszej szkoły Gen. J. Wybickiego. Na scenie odbył się koncert chóru Consens z Książa Wlkp., wykład na temat roli Hymnu Polskiego w odzyskiwaniu niepodległości i...nasza szkolna prezentacja artystyczna. Marcelina Frąckowiak odebrała nagrodę za zdobycie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Józefie Rufinie Wybickim i symbolach narodowych, a Justyna Owczarz i Zuzanna Zastrożna nagrody za III miejsca w tym samym konkursie. Dziewczynom gratulujemy! Ponadto ogłoszono wyniki konkursu na najbardziej oryginalną flagę w barwach narodowych. Zdobyliśmy II miejsce w powiecie! Impreza była bardzo udana, choć pogoda tym razem nie dopisała... Po zakończeniu Dnia Hymnu bawiliśmy się na festynie zorganizowanym przez Grupę Odnowy Wsi, Sołectwo Manieczki i Parafię Manieczki - Jaszkowo. Kibicowaliśmy też naszym piłkarzom, którzy odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo! Autorem większości zdjęć jest Tata Olka Jenczaka, pozostałe fotki pochodzą z regionalnych portali.Materiał z Dnia Hymnu wyemitowała też TVP3.
20 września 2018
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY


"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" - pod takim hasłem odbyło się w Manieczkach spotkanie pierwszoklasistów z całej gminy. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Śremie, Klub Relax i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Policjanci w ciekawy sposób omówili zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Były również zabawy i tańce z Pyrkiem oraz upominki - odblaski.
19 września 2018
BĘDZIE MURAL!


Otrzymaliśmy bardzo miłą informację, że Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. Gen. J. Wybickiego, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brodnickiej Gniazdo, Gmina Brodnica oraz Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego zgłosiły projekt na mural z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Urząd Marszałkowski w Poznaniu rozpatrzył wniosek pozytywnie i już niedługo na jednej ze ścian szkoły powstanie piękny mural. Jego wizualizację można zobaczyć na zdjęciach.
15 września 2018
SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU W AKCJI...


Nasz Szkolny Klub Wolontariatu korzystając z zaproszenia Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem i Lokalnego Centrum Wolontariatu, pojawił się w sobotę 15 września 2018 roku na spotkaniu integracyjnym pt. „ Uwolnić Skowronka”. Dwunastoosobowa grupa wolontariuszy w składzie: Aleksandra Hołderna, Marianna Jakubiak, Patrycja Stranz, Hanna Piwek, Marcelina Frąckowiak, Amelia Cichocka, Dagmara Duszyńska, Jagoda Skrzypczak, Olga Ptak, Nikola Słomińska, Dawid Wierzba oraz Bartosz Werwiński wraz z koordynatorem klubu p. Dorotą Cieślak godnie reprezentowała naszą szkołę.
15 września 2018
AKCJA "KASZTANY"


Ruszyła akcja "Kasztany". Wszystkich chętnych zapraszamy do zbierania i przekazywania do szkoły. Zarobione w ten sposób fundusze trafiają do poszczególnych klas.
15 września 2018
ROWEREM DO...BRODNICY!


Rowerem do...Brodnicy na zakończenie sezonu rowerowego udali się nasi uczniowie pod czujną opieką Pani Natalii Kmieciak i Pana Krzysztofa Czaplickiego. Impreza organizowana corocznie przez Unię Gospodarczą Miast Regionu Śremskiego zgromadziła cyklistów z całego powiatu. Na mecie odbyły się rozmaite konkurencje, a dla zgłodniałych znalazło się małe co nieco. Pogoda dopisała, więc imprezę możemy uznać za udaną!
14 września 2018
NOWA RADA RODZICÓW!


W miniony poniedziałek ustępująca Rada Rodziców złożyła sprawozdanie ze swojej rocznej działalności. Dyrektorzy, dziękując w imieniu całej społeczności szkolnej, wręczyli najbardziej aktywnym rodzicom kwiaty i listy gratulacyjne.
12 września 2018
SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM


W środę 12 września gościliśmy w naszej szkole Pana Dominika Włocha - człowieka, którego pasją jest pielgrzymowanie oraz pomoc innym ludziom.
13 września 2018
PRACE NAD...FLAGĄ


Dziś - tj. 13 września - zakończyliśmy prace przy tworzeniu flagi na konkurs z okazji Dnia Hymnu Narodowego. Przez kilka dni uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy wycinali z papieru własne, biało - czerwone dłonie i naklejali je na olbrzymią flagę. Ta zostanie dostarczona do Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego na konkurs.
8 września 2018
NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"


W piątek 7 września uczniowie klas ósmych czytali wspólnie z Panią Marią Komorowską, pracującą w Bibliotece Publicznej oraz polonistami Panią Danutą Szulc i Panem Marcinem Majsnerem, fragmenty "Przedwiośnia". Tym samym zaakcentowaliśmy swój udział w Narodowym Czytaniu. Dzieło Żeromskiego jest co prawda lekturą w szkołach średnich, ale kilka fragmentów opowiadających o dzieciństwie Cezarego Baryki nie było wcale takich trudnych.
3 września 2018
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO!


263 uczniów, 27 nauczycieli i 9 pracowników administracji i obsługi rozpoczęło dzisiaj nowy rok szkolny. Było uroczyście i...krótko, bo przecież dopiero od jutra prawdziwa nauka. Pierwszoklasiści otrzymali zeszyt i długopis "na szczęście", rodzice ocierali łzy wzruszenia, a wszyscy...wzdychali...Jedni martwiąc się, że wakacje dopiero za 10 miesięcy, inni ciesząc, że idą do szkoły...Takie to już szkolne życie...
3 września 2018
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


263 uczniów, 27 nauczycieli i 9 pracowników administracji i obsługi rozpoczęło dzisiaj nowy rok szkolny. Było uroczyście i...krótko, bo przecież dopiero od jutra prawdziwa nauka. Pierwszoklasiści otrzymali zeszyt i długopis "na szczęście", rodzice ocierali łzy wzruszenia, a wszyscy...wzdychali...Jedni martwiąc się, że wakacje dopiero za 10 miesięcy, inni ciesząc, że idą do szkoły...Takie to już szkolne życie...