Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść


Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Data
Tytuł

Treść
30 września 2019
SUKCES PIŁKARZY


Znakomicie spisała się drużyna chłopców z kl. IV – VI w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Brodnicy. Nasi chłopcy, grający w składzie: Kacper Gajek, Jakub Grycz, Jakub Itkowiak, Oskar Kokociński, Antoni Lipiński, Patryk Marciniak, Szymon Matuszewsk,i Dawid Mrug, Krystian Owczarz i Wiktor Przybylski zdobyli I miejsce i tytuły Mistrzów Gminy! Gratulujemy chłopakom i trenerowi Panu Krzysztofowi Czaplickiemu.
30 września 2019
EKOTYTKI


Proekologiczne działania pt. „ Panu plastikowi już podziękujemy - Ekotytki uszyjemy” odbyły się w klasach: VIII i VB w dniu 23 września br z inicjatywy pani Wiesławy Pawłowskiej oraz p. Doroty Cieślak. Uczniowie klasy piątej podczas lekcji wychowawczej gościli panią Martę Urban, która przekonała wszystkich, że szycie może być przyjemne i pożyteczne, a wykonanie ekotytki to ciekawe doświadczenie. Z kolei dzięki proekologicznemu zaangażowaniu rodziców pani Anety Marchlewskiej i pani Marioli Klemenczak, klasom VIII i IV zostały wręczone własnoręcznie uszyte ekotytki wielokrotnego użytku np. ze „ starych firanek” . Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i tym, którzy uwrażliwiają innych, aby dbać o ziemię, gdyż jak pisał Antoine de Saint - Exupery w „Małym księciu” Ziemia nie jest byle jaką planetą…”
28 września 2019
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


Tradycją już stały się obchody Święta Pieczonego Ziemniaka przez młodszych uczniów naszej szkoły. 28 września od samego rana uczniowie podzieleni na grupy: Ziemniaki, Pyry, Kartofle i Grule udali się na „wykopki”. Następnie brali udział w sportowych rozgrywkach ziemniaczanych. Zabawa była przednia. Kolejnym ciekawym punktem spotkania było wykonanie cudaków – zwierzaków z różnych warzyw. Dzieci wykazały się naprawdę wielką kreatywnością. Uwieńczeniem święta był smaczny posiłek, w którym głównym bohaterem oczywiście był ziemniak. Dzieci z apetytem zajadały pyry z gzikiem, placki ziemniaczane i frytki.
30 września 2020
DZIEŃ CHŁOPCA W KL. I


Chłopcy klasy I byli bardzo mile zaskoczeni obchodami ich święta w szkole. Dziewczynki zaśpiewały im gromkie „100 lat”, złożyły życzenia i wręczyły upominki – breloczki z imionami. Później były wspólne zabawy i zadania do wykonania, a także tańce. Nie zabrakło też części konkursowej, podczas, której uczniowie rozwiązywali różnorodne zagadki. Wszyscy wspaniale się bawili.
30 września 2020
DZIEŃ CHŁOPCA W KL. VII


Z tej okazji dziewczyny przygotowały wiele niespodzianek. Były słodkie babeczki, prezenty i konkursy.
30 września 2020
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ!


30 września piątoklasiści przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Łatwo nie było, ale...ważny jest efekt końcowy!
30 września 2020
DZIEŃ CHŁOPCA W...POKOJU NAUCZYCIELSKIM!


Nie tylko dziewczyny z poszczególnych klas zadbały o swoich chłopaków. Również Panie pracujące w szkole pomyślały o służbowych "chłopakach". Czekało na nich od rana znakomite śniadanie, a ponadto każdy otrzymał oryginalny prezent - "Zestaw na koronawirusa" ( czosnek, cebula, cytryna i...mydełko😀 ). Panowie dziękują!
30 września 2020


Uczniowie kl. V brali udział w bardzo ciekawym spotkaniu. O sekretach pszczół i pszczelarstwa opowiadała im Pani Magdalena Kamińska.
30 września 2020
DZIEŃ CHŁOPCA W KL. VI B!


Piątka „Super chłopaków” z VI B już w poniedziałek świętowała Dzień Chłopca. Ze względu na bezpieczeństwo tym razem postanowiliśmy uczcić to święto w murach szkolnych, za którymi tęsknił niejeden z nas. Ażeby tytuł „ Super chłopaka” nie był tylko wstęgą z napisem, by go zatrzymać na dłużej, dziewczęta poddały swoich kolegów licznym próbom zadaniowym, przygotowując m.in. coś dla sprawnej główki – imienne łamigłówki, sprawdziły też koordynację wzrokowo – ruchową podczas tańców z balonami, obsypały komplementami oraz prezentami tymi zakupionymi, jak i własnoręcznie wykonanymi. Na koniec podczas lekcji wychowawczej zgodnie z przysłowiem „ przez żołądek do serca” cała klasa biesiadowała wraz z panią Dorotą Cieślak przy posiłku popijając tradycyjną angielską herbatkę tyle tylko, że nie o popularnej five o’clock. Zaledwie półtoragodzinne spotkanie w sali 23 na długo pozostanie w pamięci szczególnie młodych panów, a dziewczętom oraz rodzicom z VIB należą się brawa za znakomitą organizację!
30 września 2020
DZIEN CHŁOPCA W KL. III!23 września
NOWA RADA RODZICÓW


W poniedziałek 21 września na pierwszym zebraniu spotkała się nowa Rada Rodziców. Najważniejszym zadaniem było ukonstytuowanie się. Oto skład zarządu:
22 września
CO SŁYCHAĆ NA LEKCJI CHEMII W KL. VII?


Dzisiaj na chemii Marysia i Wiktoria przeprowadziły doświadczenie, którego efektem była tęcza w probówce.
18 września
ZAJĘCIA KSZTAŁTUJĄCE KREATYWNOŚĆ - SZACHY12 września
WOJTEK MISTRZEM POLSKI!


Bardzo miła wiadomość napłynęła do Manieczek z...Krakowa. Tam bowiem tytuł Akademickiego Mistrza Polski w szpadzie zdobył WOJTEK KOLAŃCZYK, absolwent naszej szkoły! Wielkie gratulacje!
10 września
PIERWSZE ZAJĘCIA Z TENISA ZIEMNEGO!!!7 września 2020
NARODOWE CZYTANIE "BALLADYNY"


Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Narodowego Czytania "Balladyny". W miniony poniedziałek klasy VI B i VII wspólnie z polonistką Panią Danutą Szulc zgłębiały tajemnice Balladyny i Aliny....
8 września 2020
DOWOZY SZKOLNE - ROZKŁAD!


Od jutra tj. od środy 9 września wchodzi w życie nowy rozkład dowozów szkolnych. Dzieci z Szołder i Żabna mają zapewniony poranny dowóz na zajęcia. Pozostałe szczegóły w załączniku.