Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść


31 października 2019
I BIEG Z WYBICKIM


Nauczyciele WF-u: Pani Marzena Karcz i Pan Krzysztof Czaplicki wpadli na pomysł zorganizowania jesienią Mistrzostw Szkoły w Biegach Przełajowych pod nazwą „Bieg z Wybickim”. Pierwsza edycja odbyła się dwa tygodnie temu, a w miniony poniedziałek udekorowaliśmy medalistów:
31 października 2019
PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH


Jutro Wszystkich Świętych, pojutrze Dzień Zaduszny. W naszej szkole pamiętamy nie tylko o zmarłych bliskich, ale także o tych pracownikach i uczniach, którzy już nas opuścili. Delegacja Samorządu Uczniowskiego z opiekunem Panią Marzeną Karcz udaje się na cmentarze, by zapalić znicze...
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Data
Tytuł

Treść
30 września 2019
SUKCES PIŁKARZY


Znakomicie spisała się drużyna chłopców z kl. IV – VI w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Brodnicy. Nasi chłopcy, grający w składzie: Kacper Gajek, Jakub Grycz, Jakub Itkowiak, Oskar Kokociński, Antoni Lipiński, Patryk Marciniak, Szymon Matuszewsk,i Dawid Mrug, Krystian Owczarz i Wiktor Przybylski zdobyli I miejsce i tytuły Mistrzów Gminy! Gratulujemy chłopakom i trenerowi Panu Krzysztofowi Czaplickiemu.
30 września 2019
EKOTYTKI


Proekologiczne działania pt. „ Panu plastikowi już podziękujemy - Ekotytki uszyjemy” odbyły się w klasach: VIII i VB w dniu 23 września br z inicjatywy pani Wiesławy Pawłowskiej oraz p. Doroty Cieślak. Uczniowie klasy piątej podczas lekcji wychowawczej gościli panią Martę Urban, która przekonała wszystkich, że szycie może być przyjemne i pożyteczne, a wykonanie ekotytki to ciekawe doświadczenie. Z kolei dzięki proekologicznemu zaangażowaniu rodziców pani Anety Marchlewskiej i pani Marioli Klemenczak, klasom VIII i IV zostały wręczone własnoręcznie uszyte ekotytki wielokrotnego użytku np. ze „ starych firanek” . Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i tym, którzy uwrażliwiają innych, aby dbać o ziemię, gdyż jak pisał Antoine de Saint - Exupery w „Małym księciu” Ziemia nie jest byle jaką planetą…”
28 września 2019
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


Tradycją już stały się obchody Święta Pieczonego Ziemniaka przez młodszych uczniów naszej szkoły. 28 września od samego rana uczniowie podzieleni na grupy: Ziemniaki, Pyry, Kartofle i Grule udali się na „wykopki”. Następnie brali udział w sportowych rozgrywkach ziemniaczanych. Zabawa była przednia. Kolejnym ciekawym punktem spotkania było wykonanie cudaków – zwierzaków z różnych warzyw. Dzieci wykazały się naprawdę wielką kreatywnością. Uwieńczeniem święta był smaczny posiłek, w którym głównym bohaterem oczywiście był ziemniak. Dzieci z apetytem zajadały pyry z gzikiem, placki ziemniaczane i frytki.
27 września 2019
KIEDY BĘDĘ JUŻ DOROSŁY...


KIEDY BĘDĘ JUŻ DOROSŁY, TO...
27 września 2019
ZASTĘPSTWA 30.09 - 4.10


Treść
24 września 2019
ROWEREM DO...DOLSKA!


W sobotę 21 września liczna grupa rowerzystów pod czujną opieką Pani Marzeny Karcz, Pana Krzysztofa Czaplickiego oraz trenera klubu „Kometka” Pana Damiana Kmieciaka pojechała do Dolska na podsumowanie tegorocznego sezonu rowerowego. Imprezę organizuje corocznie Unia Gospodarcza Miast Regionu śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Na mecie były atrakcje, konkursy, zabawy i… okazały tort. Pogoda była świetna, humory dopisały. Zadowoleni i ciut zmęczeni wróciliśmy po południu do domów.
22 września 2019
DZIEŃ HYMNU POLSKIEGO W BRODNICY


Poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Mielcarek uczestniczył w obchodach Dnia Hymnu Polskiego w Brodnicy.
20 września 2019
URODZINY STANISŁAWA MONIUSZKI!


Projekt "KULTURKA" wystartował! Dziś odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Kulturka". Byliśmy na...urodzinach Stanisława Moniuszki! Jak przystało na porządne urodziny nie mogło zabraknąć muzyki, śpiewu i...tortu! To była muzyczna uczta!
20 września
DZIEŃ KROPKI


Uczniowie z klasy VI obchodzili MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Zapraszamy do galerii.
20 września 2019
ZASTĘPSTWA


16 września 2019
UWOLNIĆ SKOWRONKA


Nasz Szkolny Klub Wolontariatu korzystając z zaproszenia Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem i Lokalnego Centrum Wolontariatu, również i w tym roku pojawił się w sobotę 14 września 2019 roku na V spotkaniu integracyjnym pt. „ Uwolnić Skowronka”. Piętnastoosobowa grupa wolontariuszy wraz z koordynatorem klubu p. Dorotą Cieślak godnie reprezentowała naszą szkołę w barwach wolontariatu, a wśród nich byli:
13 września 2019
GKRPA ZAPRASZA


13 września 2019
ZASTĘPSTWA NA 16 - 20 WRZEŚNIA


11 września 2019
BOISKO DO 19


Informujemy, że ze względu na niszczenie siatek, bramek i nawierzchni, począwszy od 11 września boisko wielofunkcyjne jest dostępne tylko do godz. 19. Dewastacja boiska zostanie zgłoszona organom ścigania i zweryfikowana na podstawie monitoringu.
11 września
ZAPRASZAMY NA DZIEŃ HYMNU!


6 września 2019
NARODOWE CZYTANIE


Dzisiaj w naszej szkole odbyło się NARODOWE CZYTANIE - osiem nowel na ósmą rocznicę. Narodowe Czytanie, to akcja rozpoczęta przez Prezydenta RP w 2012 roku lekturą "Pan Tadeusz". Pani Maria Komorowska - bibliotekarka z Gminnej Biblioteki i polonistka Danuta Szulc czytały fragmenty "Katarynki" Bolesława Prusa. Uczniowie z klasy VIII uważnie słuchali, a kilku z nich włączyło się do czytania. Swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowali: Zuzanna Łuczka, Marta Kmiecik, Natalia Gawryszak i Michał Starostecki. Brawo!!!
1 września 2019
DOWOZY


Już jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Pytacie Państwo o dowozy - póki co odbywać się będą na zasadach z czerwca. Dopóki nowy rozkład jazdy nie zostanie dopracowany w szczegółach, jeździmy wg wersji z roku szkolnego 2018 / 2019. W załączniku wersja ubiegłoroczna.