Puchar Polski Juniorów.
Szpadzista z Manieczek zdobył brązowy medalW zawodach, które odbyły się w Gliwicach udział wzięło 104 szpadzistów. W tym gronie jednym z pretendentów do medalu był Wojciech Kolańczyk. Swoje aspiracje potwierdził w eliminacjach grupowych, które zapewniły mu dobre rozstawienie w turnieju głównym. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował w fazie pucharowej.

W pierwszej rundzie play off Wojciech Kolańczyk pokonał 15:7 Konrada Antoniaka (Muszkieter Gliwice). Kolejnym rywalem okazał się Karol Noganowicz (Kolejarz Wrocław), który po porażce 15:11 również musiał uznać wyższość Wojciecha Kolańczyka. W trzecim pojedynku podopieczny Leszka Drobińskiego zdecydowanie rozprawił się z Stanisławem Rutzem (Szpada Wrocław). Pojedynek miał jednostronny przebieg i zakończył się wynikiem 15:3 dla zawodnika z Manieczek. Awans do finałowej ósemki oznaczał, że stawką następnego pojedynku było miejsce na podium. Rywalem Wojciecha Kolańczyka był Jan Bulandra (AZS AWF Katowice). Również ta walka przebiegła po myśli podopiecznego Leszka Drobińskiego, który wygrał 15:8 i awansował do strefy medalowej. W półfinale do stanu 14:12 wszystko wskazywało na to, że szpadzista z Manieczek ma walkę pod kontrolą. Do pełni szczęścia brakowało mu jednego trafienia. Niestety trzy zbyt pochopnie przeprowadzone akcje spowodowały, że dość niespodziewanie do finału awansował szermierz Olimpu Lubin. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 14:15 i Wojciech Kolańczyk zajął trzecie miejsce w turnieju.
- Zdobycie brązowego medalu w Pucharze Polski jest niewątpliwie znaczącym sukcesem. Biorąc jednak pod uwagę okoliczności, w których do niego doszło czujemy mały niedosyt. Warto jednak podkreślić, że Wojtek bardzo dobrze przepracował okres przygotowawczy i w całym turnieju walczył znakomicie.– powiedział trener Leszek Drobiński.