Wojciech Kolańczyk
Stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego


19 października 2017 roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył stypendia wyróżniającym się młodym sportowcom. Gościem uroczystości, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim był Sławomir Mocek, dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy.

Stypendia otrzymało 5 sportowców niepełnosprawnych oraz 55 sportowców z 19 klubów, reprezentujących 12 dyscyplin sportowych. Stypendium jest wypłacane przez 12 miesięcy od 1 września br. do 31 sierpnia kolejnego roku kalendarzowego. Ustanowieniu tego wyróżnienia przyświecała idea nagradzania najlepszych młodych sportowców Wielkopolski.
W tym gronie znalazł się Wojciech Kolańczyk Mistrz Polski w szpadzie w kategorii młodzieżowców (do 23 lat) oraz indywidualny i drużynowy brązowy medalista Mistrzostw Europy. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki odebrał wyróżnienie w towarzystwie Pawła Wojny- prezesa klubu.
Podczas spotkania ze sportowcami Marszałek Woźniak mówił: "To dla mnie zawsze było bardzo miłe spotkanie - spotkanie z mistrzami, którzy dzięki swojemu talentowi, pasji i poświęceniu osiągnęli w sporcie znaczącą pozycję. Cieszę się, że możemy Was wesprzeć, przyznając stypendia za Wasze osiągnięcia sportowe. Życzę Wam wszystkim sięgania po najwyższe sportowe trofea i jednocześnie składam podziękowania także Waszym trenerom, rodzicom i sportowym działaczom. Konsekwentnie rozwijajcie swój talent, trzymamy za Was kciuki!'