13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
12.03.2018
Mistrzostwa Europy

Wojciech Kolańczyk wspólnie z kolegami z kadry był blisko wywalczenia brązowego medalu w Mistrzostwach Europy Juniorów
W Soczi w Rosji rozegrano mistrzostwa starego kontynentu juniorów w szermierce. W szpadowej reprezentacji Polski nie mogło zabraknąć Wojciecha Kolańczyka, zawodnika UKS PGK Śrem Mróz Manieczki, który od kilku lat należy do ścisłej krajowej czołówki.
6 lutego 2018
MEDAL W PUCHARZE ŚWIATA

Reprezentacja polskich szpadzistów z Wojciechem Kolańczykiem w składzie wywalczyła brązowy medal w Pucharze Świata Juniorów
Pucharowe zmagania udziałem najlepszych juniorów na świecie odbyły się w Sabac w Serbii. W kadrze biało-czerwonych nie mogło zabraknąć Wojciecha Kolańczyka. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki od kilku lat należy do krajowej czołówki.
21 stycznia 2018
Brąz w Mistrzostwach Polski Juniorów

Rozegrane w Piekarach Śląskich Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 zgromadziły 120 najlepszych w kraju szpadzistów. Wśród kandydatów do podium był Wojciech Kolańczyk. Podopieczny Leszka Drobińskiego potwierdził swoje możliwości w eliminacjach grupowych, które spokojnie przebrnął. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował w fazie pucharowej. W pierwszej rundzie Wojtek zdecydowanie, bo 15:7 pokonał Oskara Parandowskiego (UKS Bielany Warszawa).

08.01.2017
Piękny początek roku

Wojciech Kolańczyk szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki dużym sukcesem rozpoczął rok zajmując siódme miejsce w Pucharze Świata w Udine.

22.12.2017
MEDAL BYŁ BLISKO

W Heraklionie na Krecie został rozegrany drużynowy Puchar Świata juniorów. W składzie reprezentacji Polski znalazł się Wojciech Kolańczyk- szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki.

Kolejny udany występ Wojciecha Kolańczyka
Brąz w Pucharze Polski


Silnie obsadzone zawody z udziałem 100 zawodników odbyły się w Rybniku. Podopieczny Leszka Drobińskiego już w fazie grupowej pokazał się z bardzo dobrej strony. Sześć zdecydowanych zwycięstw pozwoliło na pewny awans do pojedynków pucharowych i rozstawienie w turnieju głównym z numerem pierwszym.
Puchar Polski Juniorów.
Szpadzista z Manieczek zdobył brązowy medal


W zawodach, które odbyły się w Gliwicach udział wzięło 104 szpadzistów. W tym gronie jednym z pretendentów do medalu był Wojciech Kolańczyk. Swoje aspiracje potwierdził w eliminacjach grupowych, które zapewniły mu dobre rozstawienie w turnieju głównym. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował w fazie pucharowej.
Wojciech Kolańczyk
Stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego

19 października 2017 roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył stypendia wyróżniającym się młodym sportowcom. Gościem uroczystości, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim był Sławomir Mocek, dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy.

UKS PGK Śrem Mróz Manieczki
Dobry początek sezonu

W pierwszym w tym sezonie Pucharze Polski rywalizowało stu najlepszych w kraju szpadzistów. Wśród kandydatów do końcowego sukcesu był Wojciech Kolańczyk, który potwierdził aspiracje w eliminacjach grupowych, gdzie wygrał wszystkie sześć pojedynków. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował w fazie pucharowej.

Drużyna
Brązowy medal drużyny

Polscy szpadziści zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy Młodzieżowców w Mińsku. W turnieju indywidualnym Polacy zaprezentowali się na tyle dobrze, że zostali rozstawieni w turnieju drużynowym z numerem drugim. Wojciech Kolańczyk, Maciej Bielec, Damian Michalak oraz Bartosz Staszulonek w pierwszym meczu pokonali drużynę Estonii, 45:32.
Wojciech Kolańczyk
Brązowy medalista Mistrzostw Europy

Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki sprawił miłą niespodziankę w Mistrzostwach Europy U-23. Wojciech Kolańczyk odniósł kolejny sukces, być może życiowy sukces. Podopieczny Leszka Drobińskiego już wielokrotnie osiągał znaczące wyniki i trudno przewidzieć co jeszcze osiągnie. Tym razem zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców, które odbyły się w Mińsku.
Wojciech Kolańczyk
Mistrzem Polski

Rozegrane w Warszawie Mistrzostwa Polski do 23 lat zgromadziły najlepszych w kraju szpadzistów w kategorii juniorów i młodzieżowców. Po sukcesie w ubiegłym tygodniu w Pucharze Europy osiemnastoletni Wojciech Kolańczyk liczył na dobry występ, ale na pewno nie był jednym z faworytów turnieju. Podopieczny Leszka Drobińskiego potwierdził swoje możliwości w eliminacjach grupowych, które spokojnie przebrnął. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował w fazie pucharowej.
Wojciech Kolańczyk
Srebro w Pucharze Europy

Wojciech Kolańczyk z powodzeniem rywalizował z seniorami w Pucharze Europy U-23. Młody szermierz PGK Śrem Mróz Manieczki zajął w nim drugie miejsce. Na planszach w Gliwicach, walczyło 140 najlepszych szpadzistów Polski oraz kilkudziesięciu zawodników z Europy. Mimo, że zawody były bardzo silnie obsadzone Wojciech Kolańczyk kolejny raz pokazał, że potrafi walczyć jak równy z najlepszymi w kraju i bardziej doświadczonymi rywalami. Podopieczny Leszka Drobińskiego z powodzeniem przebrnął grupowe eliminacje i bez kłopotów awansował do rundy zasadniczej.
Wojciech Kolańczyk
Pierwszy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów

Rozegrane we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 zgromadziły 120 najlepszych w kraju szpadzistów. Wśród kandydatów do podium był osiemnastoletni Wojciech Kolańczyk. Podopieczny Leszka Drobińskiego potwierdził te aspiracje w eliminacja grupowych, gdzie wygrał wszystkie pięć pojedynków. Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zwycięską passę kontynuował w fazie pucharowej. W pierwszej rundzie Wojtek zdecydowanie pokonał 15:3 Grzegorza Czechowskiego (PKS Warszawa).
Wojciech Kolańczyk
SIÓDMY WŚRÓD SENIORÓW


Wojciech Kolańczyk- szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zajął siódme miejsce w Pucharze Polski Seniorów. To spory sukces, bowiem podopieczny Leszka Drobińskiego był zdecydowanie najmłodszym z finalistów.
Wojciech Kolańczyk
Beneficjent VIII Edycji Akademii Sportowej VEOLI

Sportowa Akademia Veolii to innowacyjny program edukacyjny, adresowany do utalentowanej młodzieży w wieku 14-18 lat, którego celem jest wsparcie rozwoju ich kariery sportowej.

Wojciech Kolańczyk
Znów Bielec

Wojciech Kolańczyk był bliski zdobycia medalu podczas Pucharu Polski Juniorów w Gliwicach. Ostatecznie szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zajął ósme miejsce

Jędrzej Lisiak
Szósty w Berlinie

W Berlinie kilkudziesięciu młodych szpadzistów rywalizowało w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym BSC Pokal.

Wojciech Kolańczyk
Blisko medalu podczas Pucharu Polski Juniorów

Szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki był bardzo blisko zdobycia medalu podczas Pucharu Polski Juniorów.

Wojciech Kolańczyk
Był w finale mistrzostw Polski

Mistrzostwa Polski Seniorów w tym roku rozegrano w Gliwicach. Na planszach w Gliwicach walczyło 120 najlepszych szpadzistów Polski. Występ w gronie seniorów był udany dla Wojciecha Kolańczyka. Najlepszy szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki już w zmaganiach grupowych pokazał się z dobrej strony i z kompletem zwycięstw awansował do fazy pucharowej.
Wojciech Kolańczyk
Mistrz Polski

Wojciech Kolańczyk był jedynym reprezentantem województwa wielkopolskiego w turnieju szpadzistów podczas rozgrywanej w Olsztynie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W pierwszej części szpadziści rywalizowali w fazie grupowej, w której każdy zawodnik musiał stoczyć sześć pojedynków. Najlepszym zawodnikiem tej części zawodów okazał się Wojciech Kolańczyk, który bardzo pewnie wygrał wszystkie swoje walki co pozwoliło na rozstawienie w fazie pucharowej z numerem pierwszym.