11 stycznia 2019
PROJEKT "DROGI DO WOLNOŚCI"Od października do grudnia w ramach projektu „Szlakiem nauki w Gminie Brodnica” realizowany był projekt edukacyjny „Drogi do wolności”. Jego głównym założeniem było przygotowanie obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz Powstania Wielkopolskiego.
W projekcie uczestniczyli uczniowie z klasy 3a gimnazjum.
Wykonywaliśmy prace plastyczne, fotograficzne, literackie , a także piekarnicze, bo samodzielnie upiekliśmy rogaliki drożdżowe dla naszych koleżanek i kolegów. Z wykonania tego zadania jesteśmy naprawdę dumni. Byliśmy też w kinie na filmie „Dywizjon 303”.
Ważnym punktem naszych działań była organizacja obchodów 11 listopada, w które zostali zaangażowani wszyscy uczniowie i nauczyciele. Hasłem przewodnim tego dnia było „Święto państwowe nie musi być nudne”.
9 listopada był dniem wypełnionym szeregiem atrakcji:
-na dziedzińcu szkoły o godz.11.11 odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, -zasadziliśmy drzewko, które ma upamiętniać 100 lecie niepodległości
-wypuściliśmy w powietrze 100 biało-czerwonych balonów,
-zorganizowaliśmy rozgrywki sportowe,
-quiz „100 pytań o Polskę na 100-lecie niepodległości”,
-konkurs plastyczny reklamujący walory Polski
-konkurs gastronomiczny „biało-czerwono na talerzu”
-wszystkich uczniów poczęstowaliśmy własnoręcznie upieczonymi rogalikami.
Kolejnym punktem w projekcie była wycieczka do Poznania, gdzie zwiedziliśmy szereg miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi i udokumentowanie ich na zdjęciach.
Momentem podsumowującym była prezentacja programu z okazji wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
Montaż słowno- muzyczny obejrzeli wszyscy uczniowie szkoły.
Mamy nadzieję, że nasze działania były widoczne w szkole i zostaną zapamiętane. My natomiast dowiedzieliśmy się wiele o historii Polski i Wielkopolski oraz o tym, że umiemy pracować w grupie.

Kacper Frantczak
Kacper Giełda
Szymon Górczak
Bartosz Jaszkiewicz
Adrian Kasperski
Fryderyk Komorowski
Piotr Małecki
Wiktor Matuszewski
Hubert Pacewicz
Adrian Skrzypczak
Maria Baier- opiekun grupy