Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
31 stycznia 2019
GMINNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ


Uczniowie ze szkół w Brodnicy, Iłówcu, Pecnej i Manieczkach spotkali się w naszej szkole na Gminnym Konkursie Wiedzy Biblijnej. Każda grupa wiekowa zmierzyła się z testem dostosowanym do poziomu. Komisja Konkursowa podkreśliła, że wiedza uczestników była bardzo duża. Cieszy nas, że wśród zwycięzców znaleźli się także uczniowie z Manieczek:
30 stycznia 2019
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI


Ośmioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Brodnicy. Każdy z uczestników przygotował do recytacji wybrany przez siebie wiersz i fragment prozy. Zmagania odbywały się w czterech kategoriach wiekowych, a zwycięzca był...tylko jeden. Bardzo nam miło, że w aż trzech kategoriach zwyciężyli uczniowie z Manieczek:
7 - 11 stycznia 2019
NARTY W ZIELEŃCU


Grupa amatorów i "zawodowców" przebywała w dn. 7-11 stycznia na wyjeździe sportowym do Zieleńca. Pod czujnym okiem nauczycieli: P. Marzeny Karcz, P. Sławosza Kolańczyka oraz
7 - 11 stycznia 2019
NARTY W ZIELEŃCU


Grupa amatorów i "zawodowców" przebywała w dn. 7-11 stycznia na wyjeździe sportowym do Zieleńca. Pod czujnym okiem nauczycieli: P. Marzeny Karcz, P. Sławosza Kolańczyka oraz
11 stycznia 2019
PROJEKT "DROGI DO WOLNOŚCI"


Od października do grudnia w ramach projektu „Szlakiem nauki w Gminie Brodnica” realizowany był projekt edukacyjny „Drogi do wolności”. Jego głównym założeniem było przygotowanie obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz Powstania Wielkopolskiego.
11 stycznia 2019
BALIK KLAS I - III


BALIK KLAS I - III odbył się w piątek, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych. Trzeba przyznać, że kreatywność przebierańców stała na wysokim poziomie. Tańczono i bawiono się...nie do białego rana, ale do obiadu😄 Tytuł Królowej i Króla Balu zdobyli Sandra i Bartek. Panie z edukacji zadbały o oprawę i ciekawe zabawy. Było naprawdę karnawałowo! Zapraszamy do galerii zdjęć...
10 stycznia 2019
WYJAZD NA ŁYŻWY


Wyjazd na łyżwy do Śremu zorganizowały Panie: D. Cieślak, M. Fabisiak - Homska i N. Kmieciak. Spora grupa adeptów łyżwiarstwa miała całe lodowisko dla siebie. Humory dopisały, kontuzje omijały, wyjazd zaliczamy więc do udanych.
10 stycznia 2019
"PAN TADEUSZ MUZYCZNIE"


Uczniowie z klasy V, VII i VIIIB uczestniczyli w spektaklu teatralnym "Pan Tadeusz muzycznie". Przedstawienie było bardzo nowoczesną formą adaptacji epopei narodowej Adama Mickiewicza. Zapraszamy do galerii.
7 stycznia 2019
MOBILNE LABORATORIUM


W poniedziałek 7 stycznia odwiedziło naszą szkołę "Mobilne laboratorium". W pozycji leżącej obejrzeliśmy film będący wycieczką w kosmos. Wrażenia były niesamowite...
6 stycznia 2019
ODSŁONIĘCIE POMNIKA POWSTAŃCÓW W BRODNICY.


Dziś w Brodnicy odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika powstańców wielkopolskich Ziemi Brodnickiej. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim dziękujemy za godne uczczenie tego ważnego wydarzenia. Przypominamy, że jest to ten właśnie pomnik, na który zbieraliśmy monety w grudniu 2018r.