Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść31 stycznia 2020
GITARA ELEKTRYCZNA I PERKUSJA CZEKA!


Uwaga! Już po feriach możemy rozpocząć w szkole cotygodniowy cykl świetnych zajęć umuzykalniających z wykorzystaniem perkusji i gitary elektrycznej! "Old School Play" to zajęcia pełne energii, pasji oraz miłości do muzyki. Szczegółowe informacje zostaną przekazane rodzicom elektronicznie, a Was już teraz zapraszamy!!!
31 stycznia 2020
BRAK BILETÓW NA ZABAWĘ!


Stało się! Przewidywaliśmy razem z Radą Rodziców, że zainteresowanie Zabawą Karnawałową będzie spore, ale nie przypuszczaliśmy, że...na trzy tygodnie przed imprezą skończą się bilety! Kto się zagapił, zapraszamy za rok. Kto zdążył - widzimy się 21 lutego!
31 stycznia 2020
FERIE PEŁNE...PRACY!


Ferie zimowe to dla uczniów i nauczycieli czas odpoczynku, ale w szkole...wre praca. Sala gimnastyczna tętni życiem, bo Pan Sławek dba o to, by zalanym ścianom przywrócić dawny blask. A w klasach panie z obsługi pucują aż miło...Wy natomiast...odpoczywajcie i ładujcie akumulatory!
31 stycznia 2020
PODSUMOWANIE SEMESTRU


Gratulujemy tym z Was, którzy w okresie od września do stycznia pokonywali niejednokrotnie własne słabości i osiągnęli sukces na miarę swoich oczekiwań czy marzeń. Zamieszczamy listę tych, których średnie ocen wypadły imponująco ( kolejność alfabetyczna ). Wszystkim GRATULUJEMY!
30 stycznia 2020
GÓRA GROSZA


W ramach akcji Góra Grosza, zgodnie z celami akcji i celami statutowymi Towarzystwa Nasz Dom. ... w całej Polsce od 25 listopada 2019 r. trwała i w naszej Szkole zbiórka, do której z przyjemnością włączyły się wszystkie klasy. Wolontariusze, przygotowali odpowiednie pojemniki na zbiórkę, a następnie poświęcili sporo czasu na ich segregowanie, przeliczanie i na koniec pakowanie. W tym miejscu należą się podziękowania dla wszystkich aktywnych w tej akcji członków SKW, a w szczególności Zosi Marchlewskiej i jej mamie za uszycie specjalnych woreczków. Całość naszej szkolnej zbiórki aż 271,14 groszy!!!
27 stycznia 2020
BALIK KARNAWAŁOWY KL. I - III


W piątek tuż przed feriami uczniowie edukacji wczesnoszkolnej bawili się wspólnie na balu karnawałowym. W takt skocznej muzyki tańczyli solo, parami, tworzyli wężyki i kółeczka. Nie zabrakło też zabaw z balkonami i konkursu tanecznego z krzesełkami. Jak na prawdziwy bal przystało komisja wybrała królową i króla balu. Zostali nimi Ada i Sławek. Gratulacje! W trakcie balu uczniowie mogli skosztować zdrowych przekąsek. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za dobrą zabawę i dopisujący humor oraz wspaniałe stroje.
27 stycznia 2020
FERIE NA SPORTOWO!


Sołtys wsi Manieczki - Boreczek zaprasza na...wyjazd na narty!
27 stycznia 2020
FERIE ZIMOWE ROZPOCZĘTE!!!


Od dziś dwa tygodnie relaksu! Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych ferii!!!
23 stycznia 2020
„ZAWODOWE” SPOTKANIE TRZECIOKLASISTÓW Z POLICJANTEM


Poznawanie różnych zawodów i spotykanie się z ich przedstawicielami daje uczniom klasy III wiele radości i dużą wiedzę. Tak też było podczas spotkania z Panem policjantem, który opowiadał uczniom o swoim zawodzie z dużą pasją. Zaprezentował im strój policyjny. Omówił wyposażenie policjanta na służbie i pokazał odznakę i legitymację policyjną. Duże wrażenie zrobiła na uczniach możliwość przymierzenia różnych rodzajów czapek policyjnych oraz oglądania takich atrybutów jak kajdanki czy latarka. Pan policjant opowiedział uczniom o stopniach i szkołach policyjnych oraz rodzajach wykonywanej pracy w biurze i w terenie. Mówił o różnych typach interwencji policyjnych i przygotowaniu się do ich podjęcia, a także o tajności wykonywanych zadań. Opowiedział o czynnościach prowadzonych np. podczas wypadku drogowego, czy pościgu w celu schwytania podejrzanego. Pan Artur zaprezentował również sposób prowadzenia resuscytacji w celu przywrócenia akcji serca. Rozmowy z uczniami prowadziły między innymi do wyjaśniania niektórych paragrafów, podstawowego wyposażenia samochodów oraz wyposażania samochodów policyjnych. Gość zachęcał uczniów do dobrej nauki, aby w przyszłości mogli uczyć się wybranego zawodu. Pan policjant zwracał dzieciom uwagę na to, aby były prawdomówne, szczere i przestrzegały zasad. Ostrzegał uczniów przed nieznajomymi i uczulał, aby mieli do nich ograniczone zaufanie. Przestrzegał ich także przed nieuzasadnionym dzwonieniem na numer alarmowy lub do jakichkolwiek innych służb.
23 stycznia 2020
NA ŁYŻWY!


Sezon łyżwiarski przez naszych uczniów uważamy za otwarty po udanym wyjeździe na lodowisko do Śremskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który odbył się 22 stycznia 2020r. Co prawda, aby wystąpić na Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Szybkim to zdecydowanie musimy poćwiczyć. Jednakże jak zapewnia nas tradycyjnie organizator wyjazdu pani Dorota Cieślak wraz z opiekunami panią Justyną Piasecką oraz panią Hanną Bartecką z pewnością jeszcze będziemy mieli wiele okazji do wzlotów i upadków na tafli lodowiska. W doskonałym nastroju, przy dźwiękach muzyki czas upłynął nam błyskawicznie. Spaliliśmy tyle energii, że aby móc dalej funkcjonować zmuszeni byliśmy uzupełnić niedobór kalorii. Pozytywnie zmęczeni wróciliśmy do szkoły z uśmiechem na twarzy, bo już za 2 dni rozpoczynamy tak bardzo upragnione ferie zimowe. Co więcej, pomimo rekordowej ilości upadków już wielu chciałoby powtórkę z zimowej rozrywki.
23 stycznia 2020
SUKCES LENKI MICHAŁOWSKIEJ!


Duży sukces odniosła uczennica kl. I Lenka Michałowska na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Brodnicy. Zdobyła bowiem I miejsce w kategorii kl. I – II! BRAWO!!! Gratulujemy również pozostałym uczniom za recytację i godne reprezentowanie naszej szkoły.
22 stycznia 2020
POZDROWIENIA Z ZIELEŃCA!


Nasza ekipa narciarzy z zimowiska w Zieleńcu przesyła wszystkim pozdrowienia!
21-22 stycznia 2020
DZIEŃ BABCI I DZIADKA!


Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy sił, zdrowia, pociechy z wnucząt!
21 stycznia 2020
WARSZTATY KULINARNE Z DELIKATESAMI "CENTRUM" W MANIECZKACH


We wtorek 21 stycznia uczniowie kl. V B mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji warsztatów kulinarnych. Tym razem do akcji Rady Rodziców włączyły się nasze lokalne Delikatesy „Centrum” w Manieczkach, które były sponsorem produktów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć. Na stół kuchenny trafiła znakomita… pizza. Piątoklasiści przygotowali ją pod czujną opieką Julii Skiery i Pani Ani Leszczyńskiej. Wypadło świetnie, a już za miesiąc za tortillę zabiorą się uczniowie kl. VI. Gorąco dziękujemy Delikatesom „Centrum” oraz znakomitym ekspertkom kuchennym: Julii i Pani Ani!
20 stycznia 2020
ZAWODOWE INSPIRACJE W KLASIE III – KRAWIEC


W cyklu spotkań - „Kiedy będę już dorosły, to...” przyszedł czas na poznanie zawodu krawca. Ciekawe informacje o umiejętnościach niezbędnych do wykonywania tego zawodu przedstawiła uczniom klasy III mama kolegi z klasy. Pani krawcowa pokazała uczniom, w jaki sposób powstają ubrania wspierając się różnymi wykrojami oraz jak bierze się miarę, aby uszyć dopasowany strój. Opowiedziała dzieciom o różnych rodzajach szycia i możliwościach współczesnych maszyn szwalniczych. Z pomocą pani krawcowej, uczniowie przeszli szybki kurs krawiecki. Najpierw próbowali szycia ręcznego podczas nauki przyszywania guzików. Następnie pod fachową opieką próbowali szycia na maszynie. Spotkanie było emocjonujące.
19 stycznia 2020
OSTATNIE BILETY NA ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ!


Zostało już dosłownie tylko kilka zaproszeń na Zabawę Karnawałową w Żurawcu 21 lutego br. Jeśli macie ochotę dobrze się pobawić, nie zwlekajcie!!!
17 stycznia 2020
SZKOLNE ELIMINACJE GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO


21 uczniów podzielonych na 4 kategorie wiekowe przystąpiło w minionym tygodniu do Szkolnych Eliminacji Gminnego Konkursu Recytatorskiego, którego finał odbędzie się 22 stycznia w Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Największa frekwencja wystąpiła w najmłodszej grupie, jednak w każdej rywalizacja stała na dobrym poziomie. Do finału gminnego zakwalifikowali się:
12 stycznia 2020
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


12 stycznia w całym kraju zagrała największa z pozytywnych orkiestr czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jeśli w całym kraju to również u nas, w Manieczkach. Nie będziemy tutaj opisywać tego, co się działo, bo przecież byliście i widzieliście, ale gorąco chcemy podziękować uczniom naszej szkoły – orkiestrowym wolontariuszom. To Wy, barwnie wystrojeni, od rana biegaliście z puszkami. To Wy pomagaliście w „Józefince” w przeprowadzeniu całodniowej imprezy. To Wy oddaliście swoje serca WOŚP! Za to Wam gorąco DZIĘKUJEMY!!!
11 stycznia 2020
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO WOŚP


W sobotę 11 stycznia nasza szkoła była organizatorem Turnieju Tenisa Stołowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród rywalizujących zawodników było dwóch naszych uczniów: Jędrek Kropacz i Kacper Łajdych. Obaj spisali się dzielnie, a Jędrek wywalczył III miejsce. Z kolei wśród 21 seniorów zwyciężył Pan Grzegorz Wolny. Gratulujemy! Do puszki WOŚP zebrano ponad 300 zł!
10 stycznia 2020
TURNIEJ SIATKÓWKI Z OKAZJI WOŚP


W piątek 10 stycznia w Brodnicy odbył się Turniej Siatkówki z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystartowała w nim drużyna Nauczycieli Gminy Brodnica, a w niej troje naszych nauczycieli: Pani Marzena Karcz, Pani Justyna Piasecka i Pan Dyrektor Marcin Majsner. Miło nam poinformować, że to właśnie ta ekipa wywalczyła I miejsce! Gratulujemy! Najważniejszy jednak jest fakt, że do puszek WOŚP udało się zebrać ponad 500 zł!!!
8 stycznia 2020
SPOTKANIE Z POLICJĄ


W ciekawej lekcji poświęconej bezpieczeństwu, zagrożeniom i odpowiedzialności za swoje czyny wzięli udział uczniowie kl. II. Zajęcia poprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Nie lada niespodzianką już dla wszystkich uczniów z klas I – III był pokaz tresury i umiejętności psa policyjnego. Dziękujemy za tak ciekawe zajęcia!
7 stycznia 2020
NIETYPOWA POWTÓRKA Z ANGIELSKIEGO.


Nietypowa powtórka wiadomości z angielskiego przydarzyła się klasie IV, która w ramach utrwalenia wiedzy z działu, miała zaprojektować własny T-shirt ( koszulkę) prezentującą wybrane zagadnienie gramatyczno – leksykalne. Powstało wiele kreatywnych prac, co jest dowodem na to, że nauka języka obcego może być twórcza, przyjemna i pożyteczna.
6 stycznia 2020
POCZET SZTANDAROWY NA UROCZYSTOŚCIACH ROCZNICOWYCH W BRODNICY!


Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Natalia Gawryszak, Zosia Marchlewska i Damian Kokociński pod czujną opieką Pani Ewy Mielcarek wziął udział w obchodach 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Brodnicy. Zdjęcia dzięki uprzejmości "Tygodnika Śremskiego".