13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
31.10.2017
Kl. II - III na mogiłach w Żabinku.

Co roku uczniowie klas 3 i 2 Szkoły Podstawowej uczestniczą w porządkowaniu miejsc pamięci narodowej w lesie żabińskim. Składają wiązanki, zapalają znicze, modlą się za ofiary terroru hitlerowskiego z czasów II wojny światowej. Jest to także czas na refleksję i zadumę nad zbliżającym się Świętem Zmarłych.I w tym roku nasi uczniowie pojechali ze swoimi wychowawczyniami na opuszczone groby do Żabinka. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Zapal z nami znicz” serdecznie dziękujemy!
31.10.2017
Podsumowanie akcji "KUP PAN SZCZOTKĘ".

31.10.2017
W przededniu Wszystkich Świętych delegacje uczniów i nauczycieli zapaliły znicze na grobach zmarłych pedagogów, pracowników i uczniów...Pamiętamy o Nich, cześć Ich pamięci!

31 października 2017r.
„KONKURSOWY PONIEDZIAŁEK”

Konkursowy poniedziałek, tak można bez wątpienia określić dzień 23.X. 2017 roku, podczas którego w rolę pisarek anglojęzycznych wcieliły się uczennice z kl. VI tj. Marta Kmiecik, Daria Bartkowiak oraz Zuzanna Łuczka. Klasy VII reprezentowała jedynie Oliwia Pawłowska. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania w języku angielskim pt. „ My Day in UK”,w którym limit słów to tylko albo aż 250 dla kl. VI i zaledwie 500 słów w przypadku Oliwii. Z niecierpliwością czekamy na ocenę jury i wydaną publikację z opowiadaniem naszych uczniów pod kierunkiem ich anglistów.

29 października 2017
Konkurs biologiczny

W dniu 26 października odbył się konkurs biologiczny.
I miejsce - Justyna Owczarz klasa III A
27 października 2017
POŻEGNANIE PANA GRUDNICKIEGO!

Pożegnania są smutne i dziś właśnie nastąpił w szkole taki smutny moment - na zasłużoną emeryturę przeszedł Pan Wincenty Grudnicki, woźny szkolny. W świetlicy uczniowie i pracownicy złożyli "stypendyście ZUS-u" gratulacje i życzenia. W prezencie Pan Witek otrzymał "skrzynię emeryta", a w niej rozmaite skarby przydatne na...emeryturze. Potem rozległo się gromkie "Sto lat".
Dziękujemy Panie Witku i życzymy zdrowia!
26 października 2017
KLASA IV W BISKUPINIE

Uczniowie klasy IV z opiekunami panią Renatą Stefaniak i Danutą Szulc wybrali się do Biskupina na XXIII Festyn Archeologiczny pod hasłem „BOGOWIE WOJNY”. Organizatorzy przygotowali bogaty program i sporo atrakcji. Można było zobaczyć i podziwiać uzbrojenie dawnych wojowników, taktykę walki rzymskiego legionu, naprzeciw któremu stanęła armia barbarzyńskich Daków.

25 października 2017
POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

Światowy Dzień Zwierząt to dobra okazja, aby sprawić przyjemność zwierzętom, dla których los nie jest zbyt łaskawy, a miejscem zamieszkania jest schronisko. Uczniowie klas: I oraz III B zorganizowali zbiórkę na rzecz zwierząt ze schroniska w Gaju. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i dzięki zaangażowaniu uczniów z kilku klas udało się zebrać sporą ilość karmy, zabawek, a także posłania.

23 października 2017
Konsultacje - 25 października, godz. 17.00


Zapraszamy
20 października 2017
Zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych z LOWE!

Czekamy na Was:
- 25.10 (środa) od 17:00 w Szkole Podstawowej w Manieczkach.
20 października 2017
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW!

Piątek 20 października był wyjątkowym dniem dla naszych pierwszaków. Tego dnia bowiem, w obecności Rodziców, gości z Przedszkola w Manieczkach oraz uczniów klas drugich i trzecich odbyło się Pasowanie! "Nowi" przygotowali piękną część artystyczną, a następnie złożyli oficjalne ślubowanie i zostali pasowani olbrzymim ołówkiem przez Pana Dyrektora.

20 października 2017
SPOTKANIE Z SZYMONEM HOŁOWNIĄ!

Uczniowie klas siódmych, gimnazjaliści i goście z KCEK-u spotkali się w czwartek 19 października z Szymonem Hołownią, dziennikarzem i publicystą, znanym także z prowadzenia telewizyjnego show "Mam talent". Spotkanie nie dotyczyło jednak tego, co dzieje się za kulisami programów telewizyjnych, lecz działalności charytatywnej: fundacji "Kasisi" (pomaganie dzieciom w Afryce) oraz fundacji "Dobra fabryka" (pomaganie najbardziej potrzebującym z różnych zakątków świata).

17 października 2017
Konsultacje przedmiotowe dla rodziców - 25 października

Konsultacje przedmiotowe dla rodziców odbędą się w środę 25 października w godz. 17-18.30.
Zapraszamy!!!
14 października 2017
Spotkanie z Szymonem Hołownią

Już w najbliższy czwartek 19 października o godz. 13-tej odbędzie się w naszej szkole spotkanie z Szymonem Hołownią, polskim dziennikarzem i publicystą, znanym m.in. z prowadzenia (wspólnie z Marcinem Prokopem) programu "Mam talent".

13 października 2017
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ!

Na naszej szkolnej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej gościli m.in. Inspektor ds. Oświaty UG Brodnica Pani Wiesława Franczak, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Wojciech Fabisiak, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, kadra pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi.

13 października 2017
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Wszystkim Pracownikom Naszej Szkoły życzymy w Dniu Edukacji Narodowej, aby zawsze przychodzili do pracy uśmiechnięci, cieszyli się zdrowiem i byli z nas dumni!!!
12 października 2017
KONKURSY

Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu znajdują się regulaminy konkursów dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.
Chętnych uczniów oraz ich rodziców prosimy o zapoznanie się.
12 października 2017
PROGRAM "WARZYWA I OWOCE W SZKOLE"

Uprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

7 października 2017
Informacje dotyczące sprawdzianu ósmoklasisty

Na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu -
oke.poznan.pl - ukazały się już informacje dotyczące sprawdzianu ósmoklasisty.

5 października 2017
NASTĘPCY LEWANDOWSKIEGO NA MEDAL!

Znakomicie spisali się nasi chłopcy podczas Mistrzostw Gminy Brodnica w Piłce Nożnej. Zwycięstwo w zawodach odniosły wszystkie drużyny reprezentujące SP Manieczki: czwartoklasiści, piątoklasiści i łączone ekipy klas szóstych i siódmych.

5 października 2017
GIMNAZJADA PIŁKARSKA!

Na gościnnych obiektach sportowych w Brodnicy odbyła się kolejna edycja Gimnazjady. Tym razem sportowcy zmagali się w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Chłopcy klas II zwyciężyli, a kl. III zdobyli II miejsce. Z kolei zwycięstwo po zażartej walce wywalczyły dziewczyny.
Do zmagań na Orliku przystąpiły szkoły noszące imię Jana Pawła II (KCEK Śrem i nasze gimnazjum).
5 października 2017
ROWEREM DO MASŁOWA

Grupa rowerzystów z naszej szkoły pod czujną opieką nauczycieli: Pani Marzeny Karcz i Pana Krzysztofa Czaplickiego wzięła udział w imprezie organizowanej przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego.

4 października 2017
ZEBRANIE RADY RODZICÓW

ZEBRANIE RADY RODZICÓW odbędzie się w poniedziałek 9 października o godz. 19-tej.

4 października 2017
AKCJA KASZTANY

Pierwsza część akcji "Kasztany" dobiegła końca. Łącznie zebraliśmy nieco ponad tonę kasztanów, co przełożyło się na kwotę 500,25 zł dla klas. Największe zbiory stały się udziałem klasy II (289 kg), V (190 kg) i IV (162 kg). Kolejny odbiór kasztanów już w najbliższy czwartek 5 października.
3 października 2017
NASI NA DNIU KORBOLA W GRZYBNIE!

Uczniowie kl. V pod opieką Pani Renaty Stefaniak wystąpili w Grzybnie podczas corocznego Dnia Korbola.
Zaprezentowali taniec z flagami.
2 października 2017
KUP PAN SZCZOTKĘ

2 października 2017
RÓŻANIEC Z NATURY

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie na najpiękniejszy różaniec.
W celu zaangażowania jak najliczniejszej rzeszy dzieci i jeszcze głębszego przeżywania modlitwy różańcowej w kościele, a także w naszych rodzinnych domach, ogłaszamy konkurs na wykonanie różańca z elementów natury.
2 października 2017
Święto Pieczonego Ziemniaka

Tradycyjne już Święto Pieczonego Ziemniaka odbyło się w sobotę ostatniego dnia września. Dopisały aż trzy ważne rzeczy: pogoda, humory i frekwencja.
Były zawody sportowe z motywem przewodnim w postaci pyry, prace plastyczne i degustacja pysznych placków przygotowanych przez Kochane Mamy: Panią Łajdych, Panią Kaczmarek, Panią Popielewską i Panią Wesołek (dziękujemy!).