Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.
18 października 2018
KONKURSY, KONKURSY!


Od czwartku 18 października wystartował maraton konkursów tzw. kuratoryjnych. Na pierwszy ogień poszła chemia, dziś j. polski i tak aż do 7 listopada kolejne przedmioty. Warto dodać, że konkursy składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Finaliści i laureaci nabywają szczególne uprawnienia związane z rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Trzymamy za Was kciuki!
15 października 2018
WARSZTATY W MUZEUM


Klasa I wybrała się na warsztaty do Muzeum w Śremie. Panie przybliżyły dzieciom w atrakcyjnej i przystępnej formie polskie symbole narodowe: flagę, godło i hymn. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli również krótki film pt. „Polak mały” oraz podzieleni na zespoły Lecha, Czecha i Rusa zagrali w grę planszową. Każda drużyna została nagrodzona upominkiem. Później wszyscy świetnie bawili się na pobliskim placu zabaw na Promenadzie.
13 października 2018
WYCIECZKA DO KONSTANTYNOWA


Nauczyciele klas młodszych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najlepsza nauka jest wtedy, gdy łączy się z doświadczaniem, zabawą i przeżyciami. W związku z tym wychowawczynie klas I, II i III zorganizowały dla swoich uczniów wycieczkę edukacyjną w celu poznania naturalnego środowiska lasu podczas spaceru ścieżką edukacyjną. Jednym z ważnych celów wycieczki było także poznanie zwierząt lasów, pól i przestworzy w trakcie ciekawej lekcji przyrodniczej w Stacji Badawczej.
13 października 2018
ZBIÓRKA KARMY


Co roku, z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pod opieką swoich pań organizują zbiórkę karmy oraz przyborów do pielęgnacji dla zwierząt ze schroniska w Gaju. W tym roku również taka akcja została ogłoszona. Włączyły się do niej z dużym zaangażowaniem klasy I i II – organizatorzy zbiórki oraz niestety tylko nieliczni uczniowie z klas starszych. Na szczególne podziękowania zasługują uczniowie dwóch najmłodszych klas oraz Marcelina, Czarek, Wojtek i Oskar. Dzięki Wam te zwierzaki nie będą głodować. Cieszymy się, że są jeszcze tacy, którzy potrafią docenić to, że najlepszym przyjacielem człowieka są zwierzęta i chcą im pomóc. Jesteście wielcy! Następna akcja już zimą. Wtedy i inni będą mieli kolejną szansę wspomóc schronisko w Gaju. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
12 października 2018
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Muzyczny charakter miały tegoroczne obchody Dnia Edukacji. Uczniowie zaprosili nauczycieli i pracowników na koncert życzeń. Najpierw były podziękowania od Pana Dyrektora oraz życzenia od nowej Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Klaudyny Piotrowskiej. Potem już występowali na scenie znakomici wokaliści, duety czy zespoły. Zwieńczeniem muzycznych dedykacji była piosenka - niespodzianka w wersji...miganej oraz końcowa belgijka...To była piękna uroczystość!
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
12 października 2018
NOWY SAMORZĄD SZKOLNY


Październik to miesiąc wyborczy...w naszej szkole. W tym miesiącu bowiem wybieramy nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Tegoroczne wybory przebiegły spokojnie, a nasze nowe, uczniowskie władze ukonstytuowały się następująco:
11 października 2018
SZKOLNE BIEGI PRZEŁAJOWE


Szkolne Biegi Przełajowe zorganizowali nauczyciele WF-u. Biegi miały charakter masowy, wzięli w nich udział wszyscy uczniowie z kl. IV - GIM. Zmagania były trudne, bo rywalizowano nie tylko z przeciwnikami, ale i...własnymi słabościami. Najważniejsze jednak, że wszyscy dali radę!
11 października 2018
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ


EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ zdawali uczniowie kl. V. Najpierw oczywiście długo przygotowywali się do niego pod czujnym okiem Pani Marzeny Biegańskiej. Potem już zdawali część teoretyczną i praktyczną. W rolę egzaminatorów wcielili się Panowie Policjanci: Leszek Piorunowski i Tadeusz Dubrawski. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i...zdali! Gratulujemy!
11 października 2018
WYSTAWA HISTORYCZNA


Uczniowie klasy V otrzymali niecodzienną pracę z historii. Ich zadaniem było wykonanie, dowolną techniką, szałasu, ziemianki lub dymarki. Efekt końcowy pracy uczniów okazał się wielkim sukcesem. Wszystkie prace były starannie i pięknie wykonane, widać w nich pomysłowość i zaangażowanie. Zapraszam do galerii zdjęć.
11 października 2018
WARSZTATY SZYCIA


W piątek /5 października/ w naszej szkole odbyły się warsztaty szycia. Uczestniczyli w nich uczniowie klas IV - VI. I choć niektórym początkowo wydawało się to niemożliwe - świetnie poradzili sobie z szyciem truskawek i ptaków. Kolejne zajęcia już w przyszłym miesiącu!
11 października 2018
DZIEŃ CHŁOPCA W GRAVITACJI


Tegoroczny Dzień Chłopaka uczniowie klas VI, VII i VIII B spędzili na zabawie w Klubie Gravitacja w Poznaniu. Gra w bowling okazała się doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek i sportowe emocje, które towarzyszyły jeszcze podczas seansu w kinie. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donad’s i KFC oraz głośnego „Sto lat” dla fantastycznych chłopaków od fantastycznych dziewczyn.
5 października 2018
BISKUPIN ARCHEOMARKET


18 września klasy czwarte wraz z opiekunkami odwiedziły Biskupin. Odbywał się tam XXIV Festyn Archeologiczny, którego tematem głównym była dawna historia handlu europejskiego. Organizatorzy przygotowali bogaty program i sporo atrakcji. Byliśmy świadkami ekspedycji z Wiecznego Miasta po bursztyn bałtycki, a następnie wielkich igrzysk na cześć cesarza Nerona. Nie zabrakło zabawy w glinie oraz dawnej muzyki. Dowiedzieliśmy się między innymi na czym polegała praca bartnika, garncarza czy snycerza oraz jak żyli, mieszkali i jakich narzędzi używali nasi przodkowie. Ale największą atrakcją okazał się rejs z załogą wikingów po Jeziorze Biskupińskim.
5 października 2018
KL. IV W MUZEUM ŚREMSKIM


Wiedzę o polskich symbolach narodowych poszerzyły w Muzeum Śremskim klasy IV A i B podczas warsztatów edukacyjnych pt. „ Polak mały” w dniu 3 października 2018r. Oprócz części wykładowej z prezentacją filmową, najciekawszą formą była gra planszowa pełna niespodzianek, a nasze drużyny doskonale znające naszego patrona rywalizowały zaciekle odpowiadając na pytania w trakcie gry. Drużyna zielonych „Rus” pokonała niebieskich czyli „Czecha” i czerwonych „ Lecha”, choć i tak na wszystkich czekały miłe nagrody rzeczowe. Po energicznych rozgrywkach i jeszcze bardziej dynamicznym spacerze ulicami miasta, postanowiliśmy uzupełnić kalorie integrując się wzajemnie z wychowawczyniami klas panią Natalią Kmieciak i panią Dorota Cieślak oraz opiekunem SU panią Marzeną Karcz w Restauracji Tropicana w ramach obchodów Dnia Chłopca.
5 października 2018
RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM


W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych uczniowie klasy I rozpoczęli akcję „Rodzice czytają dzieciom”. Wczoraj odwiedziła nas mama Szymona i przeczytała stare, ale jakże aktualne i lubiane przez dzieci bajki – „Piotrusia Pana” oraz „Jasia i Małgosię”. Przyniosła książki ze swojego dzieciństwa, które zachwyciły uczniów nie tylko treścią, ale i wyglądem. Były to książeczki trójwymiarowe i można było poruszać wieloma elementami ilustracji. Pani przyniosła także pacynki bohaterów, co było dodatkową atrakcją. Na koniec spotkania dzieci zostały poczęstowane cukierkami.
2 października 2018
ZEBRANIE RADY RODZICÓW


Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 8 października o godz. 19.