Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść29 października 2018
PASOWANIE KL. I


29 października pierwszoklasiści przeszli swój chrzest bojowy i..zostali pasowani. Na uroczystość przybyli m.in. Wójt Gminy Brodnica Pan Marek Pakowski, Zastępczyni Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anna Leszczyńska, przedszkolaki z Przedszkola w Manieczkach, rodzice i uczniowie kl. II - III. Zanim nastąpiło pasowanie, uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym. Były także prezenty, gratulacje i...sesja zdjęciowa. Pierwszakom i wychowawczyni życzymy samych pozytywnych wrażeń w szkole!
31 października 2018
WYJAZD NA MOGIŁY


Dobrą, szkolną tradycją stały się wyjazdy uczniów na mogiły do Żabinka. W tym roku pod koniec października uczniowie kl. II - III nie tylko porządkowali mogiły, ale też złożyli kwiaty i zapalili znicze. Z kolei w przeddzień Wszystkich Świętych delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zapaliła znicze na grobach zmarłych uczniów i nauczycie
19 października 2018
WYJAZD DO KINA KL. IV - V


19 października w piątkowe popołudnie uczniowie z klasy IV A i V wraz z wychowawczyniami i opiekunem SU wybrali się do Poznania do kina na film „Transylwania 3”. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do kórnickiego McDonaldsa, gdzie niewątpliwą atrakcją okazało się zupełnie przypadkowe spotkanie z ulubionym przez nasze dzieciaki youtuberem.
29 października 2018
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY


Tradycyjnie w październiku w naszej szkole zaproponowano zadania mobilizujące uczniów do refleksji nad swoją przyszłością. Tegoroczne hasło brzmiało „ Bądź architektem swojego szczęścia”.
29 października 2018
MARCELINA I KAMIL WALCZĄ DALEJ!23 października 2018
WYCIECZKA KL. II - III DO POZNANIA


Uczniowie klas II i III podczas wycieczki do Poznania oglądali spektakl „Pchła Szachrajka”, który wprowadził ich w wesoły nastrój dzięki licznym przygodom i żartom bohaterki oraz pokazał, że każdy może się zmienić i stać się odpowiedzialnym za swoje działania.
18 października 2018
KONKURSY, KONKURSY!


Od czwartku 18 października wystartował maraton konkursów tzw. kuratoryjnych. Na pierwszy ogień poszła chemia, dziś j. polski i tak aż do 7 listopada kolejne przedmioty. Warto dodać, że konkursy składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Finaliści i laureaci nabywają szczególne uprawnienia związane z rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Trzymamy za Was kciuki!
15 października 2018
WARSZTATY W MUZEUM


Klasa I wybrała się na warsztaty do Muzeum w Śremie. Panie przybliżyły dzieciom w atrakcyjnej i przystępnej formie polskie symbole narodowe: flagę, godło i hymn. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli również krótki film pt. „Polak mały” oraz podzieleni na zespoły Lecha, Czecha i Rusa zagrali w grę planszową. Każda drużyna została nagrodzona upominkiem. Później wszyscy świetnie bawili się na pobliskim placu zabaw na Promenadzie.
13 października 2018
WYCIECZKA DO KONSTANTYNOWA


Nauczyciele klas młodszych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najlepsza nauka jest wtedy, gdy łączy się z doświadczaniem, zabawą i przeżyciami. W związku z tym wychowawczynie klas I, II i III zorganizowały dla swoich uczniów wycieczkę edukacyjną w celu poznania naturalnego środowiska lasu podczas spaceru ścieżką edukacyjną. Jednym z ważnych celów wycieczki było także poznanie zwierząt lasów, pól i przestworzy w trakcie ciekawej lekcji przyrodniczej w Stacji Badawczej.
13 października 2018
ZBIÓRKA KARMY


Co roku, z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pod opieką swoich pań organizują zbiórkę karmy oraz przyborów do pielęgnacji dla zwierząt ze schroniska w Gaju. W tym roku również taka akcja została ogłoszona. Włączyły się do niej z dużym zaangażowaniem klasy I i II – organizatorzy zbiórki oraz niestety tylko nieliczni uczniowie z klas starszych. Na szczególne podziękowania zasługują uczniowie dwóch najmłodszych klas oraz Marcelina, Czarek, Wojtek i Oskar. Dzięki Wam te zwierzaki nie będą głodować. Cieszymy się, że są jeszcze tacy, którzy potrafią docenić to, że najlepszym przyjacielem człowieka są zwierzęta i chcą im pomóc. Jesteście wielcy! Następna akcja już zimą. Wtedy i inni będą mieli kolejną szansę wspomóc schronisko w Gaju. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
12 października 2018
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Muzyczny charakter miały tegoroczne obchody Dnia Edukacji. Uczniowie zaprosili nauczycieli i pracowników na koncert życzeń. Najpierw były podziękowania od Pana Dyrektora oraz życzenia od nowej Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Klaudyny Piotrowskiej. Potem już występowali na scenie znakomici wokaliści, duety czy zespoły. Zwieńczeniem muzycznych dedykacji była piosenka - niespodzianka w wersji...miganej oraz końcowa belgijka...To była piękna uroczystość!
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
12 października 2018
NOWY SAMORZĄD SZKOLNY


Październik to miesiąc wyborczy...w naszej szkole. W tym miesiącu bowiem wybieramy nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Tegoroczne wybory przebiegły spokojnie, a nasze nowe, uczniowskie władze ukonstytuowały się następująco:
11 października 2018
SZKOLNE BIEGI PRZEŁAJOWE


Szkolne Biegi Przełajowe zorganizowali nauczyciele WF-u. Biegi miały charakter masowy, wzięli w nich udział wszyscy uczniowie z kl. IV - GIM. Zmagania były trudne, bo rywalizowano nie tylko z przeciwnikami, ale i...własnymi słabościami. Najważniejsze jednak, że wszyscy dali radę!
11 października 2018
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ


EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ zdawali uczniowie kl. V. Najpierw oczywiście długo przygotowywali się do niego pod czujnym okiem Pani Marzeny Biegańskiej. Potem już zdawali część teoretyczną i praktyczną. W rolę egzaminatorów wcielili się Panowie Policjanci: Leszek Piorunowski i Tadeusz Dubrawski. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i...zdali! Gratulujemy!
11 października 2018
WYSTAWA HISTORYCZNA


Uczniowie klasy V otrzymali niecodzienną pracę z historii. Ich zadaniem było wykonanie, dowolną techniką, szałasu, ziemianki lub dymarki. Efekt końcowy pracy uczniów okazał się wielkim sukcesem. Wszystkie prace były starannie i pięknie wykonane, widać w nich pomysłowość i zaangażowanie. Zapraszam do galerii zdjęć.
11 października 2018
WARSZTATY SZYCIA


W piątek /5 października/ w naszej szkole odbyły się warsztaty szycia. Uczestniczyli w nich uczniowie klas IV - VI. I choć niektórym początkowo wydawało się to niemożliwe - świetnie poradzili sobie z szyciem truskawek i ptaków. Kolejne zajęcia już w przyszłym miesiącu!
11 października 2018
DZIEŃ CHŁOPCA W GRAVITACJI


Tegoroczny Dzień Chłopaka uczniowie klas VI, VII i VIII B spędzili na zabawie w Klubie Gravitacja w Poznaniu. Gra w bowling okazała się doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek i sportowe emocje, które towarzyszyły jeszcze podczas seansu w kinie. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donad’s i KFC oraz głośnego „Sto lat” dla fantastycznych chłopaków od fantastycznych dziewczyn.
5 października 2018
BISKUPIN ARCHEOMARKET


18 września klasy czwarte wraz z opiekunkami odwiedziły Biskupin. Odbywał się tam XXIV Festyn Archeologiczny, którego tematem głównym była dawna historia handlu europejskiego. Organizatorzy przygotowali bogaty program i sporo atrakcji. Byliśmy świadkami ekspedycji z Wiecznego Miasta po bursztyn bałtycki, a następnie wielkich igrzysk na cześć cesarza Nerona. Nie zabrakło zabawy w glinie oraz dawnej muzyki. Dowiedzieliśmy się między innymi na czym polegała praca bartnika, garncarza czy snycerza oraz jak żyli, mieszkali i jakich narzędzi używali nasi przodkowie. Ale największą atrakcją okazał się rejs z załogą wikingów po Jeziorze Biskupińskim.
5 października 2018
KL. IV W MUZEUM ŚREMSKIM


Wiedzę o polskich symbolach narodowych poszerzyły w Muzeum Śremskim klasy IV A i B podczas warsztatów edukacyjnych pt. „ Polak mały” w dniu 3 października 2018r. Oprócz części wykładowej z prezentacją filmową, najciekawszą formą była gra planszowa pełna niespodzianek, a nasze drużyny doskonale znające naszego patrona rywalizowały zaciekle odpowiadając na pytania w trakcie gry. Drużyna zielonych „Rus” pokonała niebieskich czyli „Czecha” i czerwonych „ Lecha”, choć i tak na wszystkich czekały miłe nagrody rzeczowe. Po energicznych rozgrywkach i jeszcze bardziej dynamicznym spacerze ulicami miasta, postanowiliśmy uzupełnić kalorie integrując się wzajemnie z wychowawczyniami klas panią Natalią Kmieciak i panią Dorota Cieślak oraz opiekunem SU panią Marzeną Karcz w Restauracji Tropicana w ramach obchodów Dnia Chłopca.
5 października 2018
RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM


W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych uczniowie klasy I rozpoczęli akcję „Rodzice czytają dzieciom”. Wczoraj odwiedziła nas mama Szymona i przeczytała stare, ale jakże aktualne i lubiane przez dzieci bajki – „Piotrusia Pana” oraz „Jasia i Małgosię”. Przyniosła książki ze swojego dzieciństwa, które zachwyciły uczniów nie tylko treścią, ale i wyglądem. Były to książeczki trójwymiarowe i można było poruszać wieloma elementami ilustracji. Pani przyniosła także pacynki bohaterów, co było dodatkową atrakcją. Na koniec spotkania dzieci zostały poczęstowane cukierkami.
2 października 2018
ZEBRANIE RADY RODZICÓW


Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 8 października o godz. 19.