Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść


Data
Tytuł

Treść13 marca 2018
PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW!

STUDNIÓWKA KLAS TRZECICH


Gimnazjaliści z trzecich klas, wychowawcy oraz zaproszeni nauczyciele bawili się w Gościńcu Żurawiec na balu nazwanym "Studniówką". I choć nie chodzi wcale o 100 dni do matury, tylko egzaminów gimnazjalnych, to i tak zabawa była przednia. Rozpoczęła się - tradycyjnie - pięknym polonezem, przemówieniami, życzeniami i podziękowaniami. Gośćmi specjalnymi byli Wójt Gminy Brodnica Pan Marek Pakowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Wojciech Fabisiak. Rada Rodziców współfinansowała oprawę muzyczną. Wszyscy świetnie się bawili, a już niedługo równie świetnie spiszą się na wspomnianych egzaminach...Powodzenia!
10 marca 2018
WARSZTATY LOWE - BUDKI LĘGOWE

Sobotnie przedpołudnie 10 marca upłynęło w naszej szkole pod znakiem..budek lęgowych! We współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Brodnickiej i Nadleśnictwem Konstantynowo, a w ramach LOWE, odbyliśmy bowiem warsztaty z budek lęgowych dla ptaków. Najpierw była część teoretyczna, poprowadzona w sympatyczny sposób przez Panią Kasię Maćkowiak z Konstantynowa. Potem przeszliśmy już do praktyki czyli budowania budek. Tę część poprowadził Pan Daniel Niewiński z Gniazda. Powstało 13 budek, które zawisną w Manieczkach, Krzyżanowie, Brodnicy, Gaju i Psarskim. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i mile spędzony czas!
8 marca 2018
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY


Zespół Szkół Katolickich w Śremie zorganizował IV Powiatowy Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy. W konkursie wzięły udział reprezentacje gimnazjów z powiatu śremskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Justyna Owczarz, Joanna Nowak, Barbara Marciniak i Damian Skrzypczak. Zespoły w ciągu czterech godzin rozwiązywały zadania praktyczne z matematyki, chemii, biologii i fizyki.
8 marca 2018
DZIEŃ KOBIET!

W Dniu Kobiet wszystkim Paniom: dużym i małym, blondynkom i brunetkom, w okularach i bez życzymy, aby Dzień Kobiet trwał cały rok!!!
7 marca 2018


MAŁY INŻYNIER - ANGIELSKI HORYZONT!

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU SZKOLI SIĘ!


Trzydziestoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły ukończyła z wynikiem pozytywnym szkolenie „ Jak zostać wolontariuszem”, przeprowadzone w dniu 6 lutego 2018 roku we współpracy z panią Marią Stefaniak z Lokalnego Centrum Wolontariatu i panią Dorotą Cieślak Szkolnego Koordynatora Klubu Wolontariatu. Zajęcia przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze i miały charakter teoretyczno – warsztatowy. Przede wszystkim poznaliśmy prawa i obowiązki wolontariusza oraz definicje takie, jak „ wolontariat i wolontariusz”. Wszyscy otrzymali zaświadczenia z kursu i jednocześnie dołączyli do szerokiej grupy wolontariuszy działających na terenie powiatu śremskiego. Nasz Szkolny Klub Wolontariatu tworzą: Marianna Jakubiak, Aleksandra Hołderna, Marcelina Frąckowiak, Amelia Cichocka, Patrycja Stranz, Hanna Piwek, Dagmara Duszyńska, Kamil Kuliński, Dawid Wierzba, Aleksandra Urban, Agnieszka Owczarz, Olga Ptak, Słomińska Nikola, Kacper Gajek, Michał Biegun, Natalia Tyczyńska, Barbara Marciniak, Justyna Owczarz, Aleksandra Lichota, Daria Jankowska, Anna Broniarz, Alan Jankowski, Zuzanna Ptak, Aleksandra Nowak, Amelia Skrzypczak, Joanna Nowak, Marta Zastrożna, Martyna Skrzypczak, Wiktor Przybylski, Nikola Krzyżaniak, Jagoda Skrzypczak oraz Bartosz Werwiński.
Serdecznie gratulujemy i życzymy podejmowania wielu pięknych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.
1 marca 2018
KULTURKA - TAŃCZ I WALCZ!


Kolejna część projektu "Kulturka" odbywała się przy gorących, brazylijskich rytmach. Poznaliśmy tajniki capoeiry i samby, budziliśmy w sobie brazylijskich rycerzy, poznaliśmy instrumenty rodem z karnawału w Rio...