Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.27 marca 2018
REKRUTACJA - LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH


Lista dzieci zakwalifikowanych do szkoły na rok szkolny 2018/2019 znajduje się na tablicy ogłoszeń w szkole.
27 marca 2018
PALMY WIELKANOCNE


Uczniowie klas trzecich wraz z panią Hanna Bartecką gościli rodziców na lekcji otwartej, której tematem były Palmy Wielkanocne.
23 marca 2018
WARSZTATY FLORYSTYCZNE23 marca 2018
SPOTKANIA Z POLICJĄ


SPOTKANIA Z POLICJĄ
23 marca 2018
KONSULTACJE PRZEDMIOTOWE


Zapraszamy rodziców na konsultacje przedmiotowe w środę 28 marca w godz. 17 - 18.30.
22 marca 2018
PROJEKT KULTURKA - MECHANICZNY WIRTUOZ


Dziś w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Kulturka". Tym razem zatytułowane było "Mechaniczny wirtuoz" i dotyczyło instrumentów elektronicznych, zabaw z mową za pomocą syntezatora czy tańca "electro - dance".
22 marca 2018
SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU W SZOŁDRACH!


Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Małymi Wolontariuszami z klasy I, realizującymi projekt pt. „ Ziarenka Dobra” postanowili złożyć wizytę pensjonariuszom Domu Seniora w Szołdrach w dniu 16 marca 2018 roku, uprzyjemniając pobyt jego mieszkańcom uroczystością z okazji Dnia Kobiet.
21 marca 2018
ŚWIĘTO PATRONA!


Tegoroczne obchody Święta Patrona połączyliśmy z powitaniem wiosny. Najpierw złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem J. Wybickiego oraz otrzymaliśmy od ks. Proboszcza W. Kryzy gwóźdź ze starego dachu rotundy w ramach podziękowania za akcję zbierania monet na remont jedynej realnej pamiątki po Wybickim. Potem zostaliśmy podzieleni na drużyny, które rywalizowały w wyścigach sztafet (sala gimnastyczna ) oraz wzięły udział w rajdzie po Manieczkach ( tu musiały wykazać się znajomością faktów i ciekawostek z życia Patrona, ale także Manieczek czy...naszej szkoły ). Niezawodna Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich poczęstunek, a dla najlepszych nagrody. Pogoda dopisała, humory również. Dziękujemy!
13 marca 2018
PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW!

STUDNIÓWKA KLAS TRZECICH


Gimnazjaliści z trzecich klas, wychowawcy oraz zaproszeni nauczyciele bawili się w Gościńcu Żurawiec na balu nazwanym "Studniówką". I choć nie chodzi wcale o 100 dni do matury, tylko egzaminów gimnazjalnych, to i tak zabawa była przednia. Rozpoczęła się - tradycyjnie - pięknym polonezem, przemówieniami, życzeniami i podziękowaniami. Gośćmi specjalnymi byli Wójt Gminy Brodnica Pan Marek Pakowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Wojciech Fabisiak. Rada Rodziców współfinansowała oprawę muzyczną. Wszyscy świetnie się bawili, a już niedługo równie świetnie spiszą się na wspomnianych egzaminach...Powodzenia!
10 marca 2018
WARSZTATY LOWE - BUDKI LĘGOWE

Sobotnie przedpołudnie 10 marca upłynęło w naszej szkole pod znakiem..budek lęgowych! We współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Brodnickiej i Nadleśnictwem Konstantynowo, a w ramach LOWE, odbyliśmy bowiem warsztaty z budek lęgowych dla ptaków. Najpierw była część teoretyczna, poprowadzona w sympatyczny sposób przez Panią Kasię Maćkowiak z Konstantynowa. Potem przeszliśmy już do praktyki czyli budowania budek. Tę część poprowadził Pan Daniel Niewiński z Gniazda. Powstało 13 budek, które zawisną w Manieczkach, Krzyżanowie, Brodnicy, Gaju i Psarskim. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i mile spędzony czas!
8 marca 2018
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY


Zespół Szkół Katolickich w Śremie zorganizował IV Powiatowy Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy. W konkursie wzięły udział reprezentacje gimnazjów z powiatu śremskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Justyna Owczarz, Joanna Nowak, Barbara Marciniak i Damian Skrzypczak. Zespoły w ciągu czterech godzin rozwiązywały zadania praktyczne z matematyki, chemii, biologii i fizyki.
8 marca 2018
DZIEŃ KOBIET!

W Dniu Kobiet wszystkim Paniom: dużym i małym, blondynkom i brunetkom, w okularach i bez życzymy, aby Dzień Kobiet trwał cały rok!!!
7 marca 2018


MAŁY INŻYNIER - ANGIELSKI HORYZONT!

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU SZKOLI SIĘ!


Trzydziestoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły ukończyła z wynikiem pozytywnym szkolenie „ Jak zostać wolontariuszem”, przeprowadzone w dniu 6 lutego 2018 roku we współpracy z panią Marią Stefaniak z Lokalnego Centrum Wolontariatu i panią Dorotą Cieślak Szkolnego Koordynatora Klubu Wolontariatu. Zajęcia przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze i miały charakter teoretyczno – warsztatowy. Przede wszystkim poznaliśmy prawa i obowiązki wolontariusza oraz definicje takie, jak „ wolontariat i wolontariusz”. Wszyscy otrzymali zaświadczenia z kursu i jednocześnie dołączyli do szerokiej grupy wolontariuszy działających na terenie powiatu śremskiego. Nasz Szkolny Klub Wolontariatu tworzą: Marianna Jakubiak, Aleksandra Hołderna, Marcelina Frąckowiak, Amelia Cichocka, Patrycja Stranz, Hanna Piwek, Dagmara Duszyńska, Kamil Kuliński, Dawid Wierzba, Aleksandra Urban, Agnieszka Owczarz, Olga Ptak, Słomińska Nikola, Kacper Gajek, Michał Biegun, Natalia Tyczyńska, Barbara Marciniak, Justyna Owczarz, Aleksandra Lichota, Daria Jankowska, Anna Broniarz, Alan Jankowski, Zuzanna Ptak, Aleksandra Nowak, Amelia Skrzypczak, Joanna Nowak, Marta Zastrożna, Martyna Skrzypczak, Wiktor Przybylski, Nikola Krzyżaniak, Jagoda Skrzypczak oraz Bartosz Werwiński.
Serdecznie gratulujemy i życzymy podejmowania wielu pięknych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności.
1 marca 2018
KULTURKA - TAŃCZ I WALCZ!


Kolejna część projektu "Kulturka" odbywała się przy gorących, brazylijskich rytmach. Poznaliśmy tajniki capoeiry i samby, budziliśmy w sobie brazylijskich rycerzy, poznaliśmy instrumenty rodem z karnawału w Rio...