Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść

21 marca 2020
ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA


Dziś...pierwszy dzień wiosny i..dzień kolorowej skarpetki ( Światowy Dzień Zespołu Downa ).
20 marca 2020
ŚWIĘTO PATRONA...WE WSPOMNIENIACH...


19 marca każdego roku obchodzimy w szkole Święto Patrona. W tym roku częściowo udało nam się...poświętować, bo 10 marca braliśmy udział w uroczystości z okazji 198. rocznicy śmierci J. Wybickiego. Dziś miała się odbyć druga część - rajd sportowo - rekreacyjny. Niestety...Żeby Wam jednak nie było całkiem smutno, proponujemy krótką podróż w czasie i kilkanaście fotek z poprzednich Świąt Patrona. Nic się wszyscy nie zmieniliśmy...Miłej zabawy!
16 marca
UCZYMY SIĘ!


Dziś startujemy z nietypową szkołą - koronawirus zatrzymuje nas w domu, ale...nie blokuje naszej edukacji. Nauczyciele przesłali pakiety do pracy, a lekcja chemii w kl. VII właśnie trwa online!
13 marca, piątek...
ZOSTAŃ W DOMU!


Drodzy Uczniowie! Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do ogólnopolskiej, nieformalnej akcji "Zostań w domu". W trosce o swoje zdrowie i zdrowie bliskich, nie przesiadujcie na placach zabaw, boiskach, w parkach itp. Unikajcie skupisk ludzkich. Przeczytajcie w domu ciekawą książkę, wykonajcie te zadania, które prześlą Wam nauczyciele, obejrzyjcie fajny film, zagrajcie w planszówki, wygrajcie Lechem Ligę Mistrzów w FIFIE...Zostańcie w domu!
11 marca 2020
My First English Dictionary


Konkurs Języka Angielskiego pt. „ My First English Dictionary” – na etapie szkolnym rozstrzygnął się 10 marca. Komisja konkursowa w składzie: p. Justyna Piasecka oraz p. Dorota Cieślak postanowiła nagrodzić, a także wyróżnić prace najmłodszych uczniów, którzy przystąpili do konkursu. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
13 marca
KOMUNIKATY


Treść
10 marca
198. ROCZNICA ŚMIERCI GEN. J. WYBICKIEGO, ŚWIĘTO PATRONA - CZĘŚĆ OFICJALNA.


Dziś odbyła się uroczystość z okazji 198. rocznicy śmierci gen. J. Wybickiego. Jej organizatorem było Muzeum Śremskie we współpracy z Sołectwem Manieczki. My, jako szkoła nosząca imię tego wybitnego mieszkańca Manieczek, pojawiliśmy się przy Rotundzie, włączając się w obchody i realizując pierwszą część corocznego Święta Patrona.
9 marca
3 x B czyli Biblioteka i Bowling w VB !


Vb celebrowała obchody z okazji Dnia Kobiet zarówno w szkole, jak i poza nią, udając się 9 marca 2020r. na krótki, choć intensywny wyjazd pod opieką wychowawcy Doroty Cieślak i Przewodniczącej Rady Rodziców p. Anny Leszczyńskiej. Program dnia rozpoczął się od lekcji bibliotecznej w nowoczesnym obiekcie Biblioteki Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie, gdzie uczniowie mieli przyjemność zapoznać się z ofertą biblioteki, obcować z literaturą i sztuką oraz podziwiać designerskie wnętrze obiektu. Już nie będą nam obce miejsce takie, jak: mediateka, filmoteka, planszoteka czy inne utrzymane w ciekawym klimacie miejsca w bibliotece. Poznaliśmy wiele rodzajów czytelni, ale z chęcią niektórzy pozostaliby w tej dla najmłodszych… Kolejnym punktem był spacer ulicami Śremu w kierunku Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam czekała nas gra w drużynach podczas bowlingu, upominki dla płci pięknej oraz „dziewczęce łamigłówki”. Wśród amatorów, a raczej amatorek bowlingu nie do pokonania była Alicja J. Czas upłynął niesamowicie szybko, więc udaliśmy się piętro wyżej, by zrealizować już ostatni punkt programu, być może dla niektórych kulminacyjny, jakim był wspólny posiłek w restauracji „ Mesa”.
9 marca
SUKCESY TANECZNE MARYSI I JASIA!


Z prawdziwą przyjemnością i dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów odnoszonych również w działalności pozaszkolnej. W miniony weekend w Środzie Wielkopolskiej odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego GEST. Wzięło w nim udział nasze szkolne rodzeństwo: Marysia i Janek Kapała – Grygier. W kategorii 12-13 oraz 14-15 lat zdobyli I miejsce! Wielkie gratulacje! Przypomnijmy, że na co dzień trenują pod okiem Pani Dominiki Lemańczyk z Dance Center. Startują nie tylko ze swoimi rówieśnikami ( Marysia jest uczennicą kl. VI, a Janek IV ), ale również ze starszymi koleżankami i kolegami. Jeszcze raz wielkie wyrazy uznania!
8 marca
DZIEŃ KOBIET W KL. II


Każda okazja jest dobra do świętowania. Dlatego trochę wcześniej niż 8 marca, chłopcy z kl. II przygotowali Dzień Kobiet dla swoich koleżanek. Najpierw były życzenia, laurki i kwiatki dla dziewczynek. A potem to już konkursy i zabawa. Dziewczynki musiały sprostać m.in. takim zadaniom, jak wiązanie krawatów czy składanie męskiej koszulki. I zdały ten egzamin… prawie na szóstkę! ;-) Było wesoło i zabawnie.
8 marca
DZIEŃ KOBIET!


Z okazji DNIA KOBIET życzymy wszystkim naszym szkolnym Paniom ( Nauczycielkom i Paniom z administracji i obsługi ), Koleżankom, Mamom i w ogóle wszystkim przedstawicielkom Płci Pięknej, by:
5 marca 2020
W TROSCE O ZDROWIE


5 marca 2020
POWIATOWY ZESPOŁOWY KONKURS PRZEDMIOTÓW MATEMATYCZNYCH W KCEK


W Katolickim Centrum Edukacji i Kultury w Śremie odbył się Powiatowy Zespołowy Konkurs Przedmiotów Matematycznych. Wzięło w nim udział 12 drużyn reprezentujących 12 szkół podstawowych z całego powiatu. Zmagały się one z zadaniami z przedmiotów ścisłych. Nasze ekipa w składzie: Zuzanna Łuczka, Marcin Bartkowiak, Franciszek Kmieciak i Michał Starostecki zajęła VI miejsce, a więc w połowie stawki. Warto dodać, że konkurs należy do bardzo trudnych, gdyż trwa kilka godzin ( zespoły rozwiązują zadania z matematyki, geografii, fizyki, chemii i biologii ).
4 marca 2020
ELIMINACJE SZKOLNE DO KONKURSU O J. WYBICKIM

I SYMBOLACH NARODOWYCH.

3 marca 2020
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU


Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu rozpoczęliśmy tuż po feriach. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. W ramach szkolnych obchodów oglądaliśmy filmy zmuszające do refleksji, tworzyliśmy plakaty uczestniczyliśmy w zajęciach. Każde działanie jest cenne. Wierzymy, że pozwoli uchronić młodzież przed uzależnieniem czy cyberprzemocą oraz wskaże , gdzie w razie trudności szukać pomocy.
3 marca 2020
PSYCHOLOG BIZNESU U TRZECIOKLASISTÓW


Kolejny zawód, jaki mieli okazję poznać uczniowie klasy III to specjalista do spraw reklamy. Pani psycholog biznesu, która prowadzi własną agencję reklamy opowiedziała uczniom o wykonywanym zawodzie w sposób ciekawy i wyczerpujący. Opowiedziała o sposobach reklamowania różnorodnych produktów, wpływaniu na klienta poprzez różne zmysły: wzroku, słuchu i węchu. Specjalistka reklamy zaprezentowała różne produkty i zwróciła uwagę na sposób umieszczania na nich reklamowych haseł. Omówiła sposób powstawania reklamy, w którym współpracują ze sobą graficy i copywriterzy. Pani psycholog biznesu zwróciła uwagę uczniów na bardzo ważne umiejętności w tym zawodzie, którymi są przede wszystkim duża wyobraźnia i kreatywność, umiejętność nawiązywania kontaktu i prowadzenia rozmowy oraz dobra współpraca. Miłe spotkanie zakończyło się wręczeniem uczniom upominków przez gościa oraz podziękowaniami ze strony uczniów.
3 marca 2020
POMAGAMY ZWIERZĘTOM


Uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami ogłosili w szkole zbiórkę na rzecz zwierząt ze schroniska w Gaju. W miejscu tym ciągle przybywa nowych zwierząt, głównie z winy nieodpowiedzialnych ludzi. Zorganizowanie akcji miało na celu wspomożenie porzuconych psów i kotów poprzez dostarczenie karmy, posłań i innych akcesoriów. Okazało się, że los zwierząt nie jest obojętny młodszym uczniom, którzy chętnie zaangażowali się w zbiórkę. Do akcji przyłączyło się czworo uczniów klas starszych.
2 marca 2020
KIERMASZ WIELKANOCNY W BRODNICY


2 marca 2020
ZAPISY DO SZKOŁY

1 marca 2020
SPRZĄTANIE ŚWIATA


W sobotę 21 marca Sołectwo Manieczki organizuje Sprzątanie Świata! Drodzy uczniowie - mieszkańcy Manieczek i nie tylko: nie może nas zabraknąć! Zapraszamy wszystkich chętnych, im więcej rąk do pracy, tym: weselej i sprawniej! Razem damy radę, bo...jak nie my, to kto?
1 marca 2020
PODZIĘKOWANIA!


W piątek 21 lutego odbyła się Zabawa Karnawałowa organizowana przez Radę Rodziców. Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że wypadła ona tak okazale. DZIĘKUJEMY: