Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
20 marca 2019
SUKCES MŁODYCH TANCERZY!


Duży sukces odniosło rodzeństwo Maria i Jan Kapała - Grygier. Podczas odbywającego się w Środzie Wielkopolskiej Turnieju Tańca Towarzyskiego GEST zdobyło I miejsce w kategorii 10-11 H! Na co dzień uczniowie naszej szkoły ( odpowiednio kl. V i III ) reprezentują Dance Center Poznań i trenują pod opieką Pani Dominiki Lemańczyk. Gratulujemy sportowcom, trenerce i rodzicom. Trzymamy kciuki za rozwój pasji i kolejne sukcesy!
15 marca 2019
NASI UCZNIOWIE...STUDENTAMI!


Tak, tak, tytuł tego posta nie jest - potocznie mówiąc - ściemą. W piątek 15 marca na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbyła się uroczysta inauguracja zajęć w ramach projektu "Uniwersytetu Młodych Przyrodników" prowadzonego przez Wydział Technologii Drewna. Najlepsi uczniowie z klas VI - VII oraz ich wychowawczynie: Pani Wiesława Pawłowska i Pani Renata Stefaniak uczestniczyli, wspólnie z m.in. kolegami i koleżankami z Nochowa czy SP 1, w trzech wykładach. Wcześniej złożyli ślubowanie i odebrali indeksy. Za dwa tygodnie kolejny zjazd, ale już z zajęciami w formie warsztatów. Wrażeń pewnie znowu będzie mnóstwo.
14 marca 2019
DUŻY SUKCES OLI NOWAK!


Dużym sukcesem może pochwalić się nasza uczennica ALEKSANDRA NOWAK. Trenująca w klubie UKS Taekwondo Feniks Śrem uczennica kl. V zdobyła III miejsce podczas rozgrywanych w Ostrowcu Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim. Ola przegrała półfinałową walkę zaledwie 0:1! Gratulujemy zarówno naszej sportsmence, jak i trenerom i rodzicom.
12 marca 2019
ŚWIĘTO KOBIET – UROCZYSTOŚĆ OTWARTA DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ


12 marca 2019 r. w godzinach popołudniowych nasza szkoła gościła chętne Panie na uroczystości z okazji Święta Kobiet. Uroczystość otworzył dyrektor Sławosz Kolańczyk.
8 MARCA
DZIEŃ KOBIET!!!

6 marca 2019
IV B NA JUMP SPACE!


Kompleks Park Trampolin - Jump Space odwiedziła klasa IVB , która postawiła na aktywność ruchową zgodnie z najnowszymi trendami. W ramach zajęć z wychowania fizycznego pani Marzena Karcz umilała pobyt podkręcając tempo i dokładając wrażeń na zjeżdżalni, aby frajda i uśmiech od ucha do ucha był gwarantowany. Nie obyło się też bez paparazzi -w tej roli wychowawca pani Dorota Cieślak, która skrupulatnie dokumentowała szczęśliwe wzloty i upadki.
3 marca 2019
WOJTEK KOLAŃCZYK MISTRZEM EUROPY!


Bardzo miłe wiadomości napłynęły do nas z Foggi we Włoszech, gdzie odbywają się Mistrzostwa Europy Juniorów w szermierce. Polska drużyna szpadzistów, w składzie której pierwsze skrzypce grał Wojtek Kolańczyk, zdobyła I miejsce i tytuły Mistrzów Europy!!! Przypomnijmy, że Wojtek jest absolwentem naszej szkoły, byłym zawodnikiem UKS Irwin Manieczki. Dziś studiuje we Wrocławiu i reprezentuje klub AZS Wratislavia Wrocław.