Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść19 maja 2018
WYCIECZKA DO MIĘDZYZDROJÓW


16 maja nasi gimnazjaliści wyruszyli na trzydniową wycieczkę. Pierwszego dnia w programie było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Mogliśmy podziwiać ekspozycje prezentujące piękno i niepowtarzalność przyrody Parku. Zobaczyliśmy pokazową zagrodę żubrów. Następnie weszliśmy na Kawczą Górę w Międzyzdrojach i korzystając z pięknej pogody spacerowaliśmy brzegiem morza podziwiając krajobraz Międzyzdrojów. Po zakwaterowaniu w ośrodku wypoczynkowym Stilo w Międzyzdrojach wyruszyliśmy na spacer po Międzyzdrojach. Wieczorem jeszcze był grill no i musieliśmy iść szybko spać, bo następnego dnia czekała nas szybka pobudka i długa podróż do Niemiec. Po ponad 5-godzinnej podróży drugiego dnia dotarliśmy do niemieckiego parku rozrywki Hansa Park. Zabawa była wspaniała. Korzystaliśmy z wielu atrakcji parku - kolejek, zjeżdżalni i wielu, wielu innych aż do godziny 18.00. Bawiliśmy się super. O północy byliśmy w Międzyzdrojach. Trzeciego dnia rano wyruszyliśmy do Wioski Wikingów, gdzie wzięliśmy udział w grze terenowej i skorzystaliśmy z poczęstunku. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu - wypoczęci i zadowoleni.
25 maja 2018
GRAD MEDALI LEKKOATLETÓW!


11 medali lekkoatletów w Finale Powiatowym Czwartków Lekkoatletycznych! Bardzo efektownie zaprezentowali się nasi sportowcy w Powiatowym Finale Czwartków Lekkoatletycznych, rozegranym na stadionie ZST w Śremie. Łącznie zdobyli aż 11 medali, w tym aż 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe! Mistrzami Powiatu zostali:
25 maja 2018
SUKCES BASI W KONKURSIE WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM!


23 maja nasi uczniowie wzięli udział w etapie powiatowym konkursu o Samorządzie Terytorialnym. Konkurs organizowany jest od 25 lat przez Towarzystwo Samorządowe w Koninie. Wśród najlepszych, którzy zakwalifikowali się do tego poziomu byli: Justyna Owczarz, Barbara Marciniak, Marta Zastrożna, Zuzanna Zastrożna, Karolina Łabenda.
25 maja 2018
ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY!

23 maja 2018
WESOŁE NUTKI WYRÓŻNIONE NA ŚREMSONGU!


Jak co roku od dwudziestu siedmiu lat w Śremie w tygodniu urodzin św. Jana Pawła II dzieci i młodzież śpiewają na chwałę Bożą w czasie kilkudniowego Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej.
21 maja 2018
ROWEREM DO...ŚREMU!


Grupa rowerzystów z naszej szkoły pod opieką n-li wychowania fizycznego: Pani Marzeny Karcz i Pana Krzysztofa Czaplickiego uczestniczyła w rajdzie rowerowym "Rowerem do...Śremu". Impreza jest organizowana cyklicznie przez Unię Gospodarczą Miast Regionu Śremskiego. Nasza trasa do Śremu wiodła przez Gaj, Błociszewo i Nochowo. Pogoda dopisała, humory również, więc niech żałują ci, którzy nie dali się namówić!
21 maja 2018
KL. IV NA JUMP ARENIE!


16 maja 2018 roku uczniowie klasy IV pod opieką pani Danuty Szulc i Natalii Kmieciak wybrali się na wycieczkę do Poznania. Główną atrakcją był park trampolin Jump Arena. W obiekcie czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była wieża do skoków, z której nasze dzieci skakały, lądując na miękkiej poduszce. Do dyspozycji była również strefa gier zespołowych i mini park linowy. Dużą popularnością cieszyła się tzw. strefa wyzwań, gdzie należało pozostać niezwyciężonym na kładce i nie dać się strącić przeciwnikowi. Była oczywiście możliwość poćwiczenia skoków i salt wprost do basenu z gąbkami. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Starego Rynku, gdzie w samo południe podziwialiśmy poznańskie koziołki. W drodze powrotne tradycyjnie wstąpiliśmy na małą przekąskę do MC Donald”s.
16 maja 2018
WYCIECZKA DO KLUCZEWA


Uczniowie dwóch najmłodszych klas podczas wycieczki zwiedzali 100 – letnią chatę urządzoną w staropolskim stylu, poznawali tradycje, w których wyrastały pokolenia na wsi oraz uczestniczyli w pokazie przędzenia wełny. W kuźni obserwowali jak kuje się podkowy oraz prasowali żelazkiem „z duszą”. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą w gospodarskiej zagrodzie i karmić zwierzęta hodowlane oraz obserwować sposób pozyskiwania mleka i produktów mlecznych. Nie zabrakło też dobrej zabawy na świeżym powietrzu z wykorzystaniem starodawnego sprzętu sportowego i różnego rodzaju wózków. Wycieczka zakończyła się atrakcyjnym przejazdem bryczką oraz ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
15 maja 2018
SUKCESY MŁODYCH LEKKOATLETÓW!


W bardzo skromnej obsadzie pojechali nasi lekkoatleci na pierwszą edycję Powiatowych Czwartków Lekkoatletycznych. I choć było ich niewielu, to zdobyli 6 medali! Najcenniejszy - złoty - wywalczyła Estera Kostańska w skoku w dal. Srebra padły łupem: Martyny Skrzypczak dwukrotnie ( bieg na 60 m i skok w dal ) i Dominika Rozmysłowskiego. Trzecie miejsca wywalczyły: Zuzanna Ptak w rzucie piłeczką palantową i Oliwia Pawłowska w biegu na 60 m. Gratulujemy i trzymamy kciuki podczas kolejnych zawodów!
15 maja 2018
ZUZANNA ZASTROŻNA I W "JUST SING"!


11 maja 2018 roku odbył się w Kinoteatrze Słonko Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Just Sing” pod honorowym patronatem Burmistrza Śremu. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, budzenie zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych, rozwijanie zdolności muzycznych, a także stworzenie możliwości rozwijania i promowania talentów. Naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice: Otylia Jaszkiewicz i Zuzanna Zastrożna. Otylia świetnie zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i sceniczne w utworze Shawna Mendesa „There is nothing holding me back”. Zuzanna natomiast zagrała na gitarze i przepięknie zaśpiewała utwór Cascady „Every time we touch” . W konkursie udział wzięło 16 uczestników z powiatu śremskiego, którzy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności muzycznych i językowych, komisja konkursowa miała ciężki orzech do zgryzienia i ostatecznie przyznała dwa pierwsze miejsca, z których jedno przypadło w udziale Zuzannie. Bardzo się cieszymy z pierwszego miejsca Zuzi i życzymy jej dalszych sukcesów na polu muzycznym. Obie uczennice już dziś mają zaproszenie na przyszłoroczną ósmą edycję konkursu Just Sing. Jeszcze raz gratulujemy Zuzi i Otylii, a także ich rodzicom.
14 maja 2018
GMINNY KONKURS TECHNICZNY "ZDROWIE NA TALERZU - JEDZ Z GŁOWĄ!"


Do Gminnego Konkursu Technicznego „Zdrowie na talerzu – jedz z głową!” zostali zaproszeni wszyscy uczniowie ze szkół podstawowych Gminy Brodnica. Zadaniem konkursowym było wykonanie przez ucznia pracy technicznej, która w ciekawej formie pokaże, jak zdrowo się odżywiać. Do konkursu przystąpiło 47 uczniów z trzech szkół podstawowych. Uczestnicy wykazali się kreatywnością. Poprzez świetny dobór materiałów i różne formy przekazu autorzy prac przyczynili się do popularyzacji wiedzy na temat prawidłowego odżywiania wśród społeczności szkolnej. Podczas wystawy prac odbywały się pogadanki. Miło było gościć przedszkolaków i redaktora z gazety ,,Tydzień Ziemi Śremskiej”. Po długich obradach komisja Konkursowa w składzie: Marzena Biegańska ( nauczyciel techniki), Natalia Kmieciak ( nauczyciel plastyki), Magdalena Fabisiak- Homska ( pedagog szkolny) przyznała główne nagrody oraz wyróżnienia następującym uczniom :