Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść












29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.



WYCIECZKA DO TORUNIA


W ostatnim tygodniu w szkole klasy III A i III B postanowiły pojechać do miasta znanego polskiego astronoma. 19 czerwca, tuż przed zakończeniem zajęć edukacyjnych uczniowie obu klas wybrali się do Torunia. Wcześnie rano wszyscy wstawili się przed szkołą i ruszyli w drogę. Pogoda dopisała, dlatego plan wycieczki został zrealizowany w 100 procentach. Uczniowie spacerowali brzegiem Wisły, z przewodnikiem poznawali najciekawsze miejsca Torunia. Przy Krzywej Wieży sprawdzali swoją niewinność. W Planetarium wysłuchali opowieści o tym, jak Mikołaj Kopernik stał się sławnym astronomem. W Muzeum Piernika wysłuchali legendy o tym, jak powstały słynne toruńskie „katarzynki”, zwiedzali sale muzealne ze starymi eksponatami i własnoręcznie wykonali pierniki, które pewnie teraz są ozdobą w ich domach. Po smacznym obiedzie mieli jeszcze czas na zakupienie toruńskich pamiątek, a potem ruszyli w drogę powrotną.
A kto jest ciekawy tej toruńskiej zabawy – zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.
25 czerwca 2018
PRYMUSI ROKU SZKOLNEGO



22 czerwca 2018
ZAKOŃCZENIE!!!


Na ten moment czekaliśmy od września. 22 czerwca zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2017/2018. Były więc przemówienia, nagrody dla prymusów i...chwile wzruszenia, bo pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów gimnazjum. Najważniejsze wyróżnienia otrzymały: Marcelina Frąckowiak - najlepszy uczeń szkoły podstawowej, Justyna Owczarz - najlepszy absolwent i Joanna Nowak - najlepszy łączny wynik na egzaminie gimnazjalnym. Gratulujemy!
21 czerwca 2018
POŻEGNANIE EMERYTÓW


Czwartek 21 czerwca był dniem, w którym odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursach, uhonorowania tegorocznych stypendystów oraz...pożegnania pracowników odchodzących na emeryturę. Najpierw było mnóstwo dyplomów w konkursach: chemicznym, geograficznym, matematycznym, ortograficznym, omnibusie oraz zasad bezpieczeństwa. Potem kilkudziesięciu uczniów otrzymało stypendia za wyniki naukowe i sportowe. W ostatniej części pożegnaliśmy panie: Alicję Flaczyńską, Jolantę Jakubiak i Danutę Sikorę, które odeszły na emeryturę. Pani Ala pracowała jako szkolna higienistka. Pani Jola dbała o czystość. Z kolei Pani Danka gotowała pyszne obiady. Dziękujemy Paniom za wszystko i życzymy mnóstwa czasu dla siebie na emeryturze!
18 czerwca 2018
DZIEŃ EUROPEJSKI


Międzynarodowo, kolorowo, wesoło i smacznie było w dniu 18 czerwca 2018 podczas Dnia Europejskiego. Organizatorem szkolnej imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z p. Marzeną Karcz i p. Dorotą Cieślak. Tradycyjnie, uczniowie pod opieką nauczycieli i przy niesamowitym zaangażowaniu rodziców zamienili klasy w państwa europejskie. W tym roku zaprezentowano takie kraje, jak Turcję, Włochy, Grecję, Hiszpanię, Niemcy, Finlandię, Holandię, Irlandię, Portugalię, Francję, Bułgarię, Chorwację oraz oczywiście Polskę! Nie zabrakło znakomitych występów w formie przedstawień, występów wokalnych i tanecznych przy odpowiednim doborze gadżetów i strojów narodowych. Co więcej, wyjątkowo w tym dniu mogliśmy degustować tradycyjne potrawy poddane ocenie naszych szkolnych MasterChefów. Skosztowaliśmy rozmaitości prosto z Europy m.in. sałatkę grecką, spaghetti, owoce morza, sery holenderskie, nasz rodzimy bigos i wiele trudnych do wymówienia potraw będących rozkoszą dla naszego podniebienia. Wszystkie kraje zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie, aczkolwiek zdaniem jury Niemcy i Hiszpania są godne zwiedzenia nawet w ofercie Last Minute. Ze względu na atmosferę towarzyszącą w trakcie obchodów tego dnia bez wahania stwierdzamy „Europę da się w szkole lubić” !
20 czerwca 2018
FILIP I KAMIL NAGRODZENI W KONKURSIE PLASTYCZNYM!


Biblioteka Publiczna w Śremie zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny „Dzieci Brzechwie” z okazji 120. rocznicy urodzin tego autora. Na konkurs wpłynęło 449 prac. Jury przyznało nagrody w kilku kategoriach.
3 czerwca 2018
FESTYN RODZINNY


Szkolny Festyn Rodzinny odbywał się w tym roku na dużym boisku. I choć pogoda tego dnia nie dopisała w całym powiecie, to w Manieczkach tylko...pokropiło. Na nasze szczęście! Przez trzy godziny trwała dziecięca zabawa, a rodzice zajadali się pysznymi plackami i smażyli kiełbaski w ognisku. Obejrzeliśmy też pokaz młodych strażaków z OSP Manieczki, wysłuchaliśmy kilku piosenek, mieliśmy okazję..zatańczyć. Najważniejsze, że wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne, a w roli sponsora wystąpiła Rada Rodziców. Dziękujemy!
16 czerwca 2018
FINAŁ WOJEWÓDZKI KONKURSU O JÓZEFIE WYBICKIM


W sobotę 16 czerwca odbył się w naszej szkole Finał Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Józefie Rufinie Wybickim i symbolach narodowych. Wśród uczniów z całego województwa byli również nasi reprezentanci: Marcelina Frąckowiak i Franciszek Kmieciak w kategorii szkół podstawowych oraz Justyna Owczarz i Zuzanna Zastrożna wśród gimnazjalistów. Które zajęli miejsca? Tego nie wiemy, bo szczegółowe wyniki zostaną ujawnione 23 września podczas Dnia Hymnu Polskiego w...Manieczkach. Wiemy już jednak na pewno, że Marcelina, Justyna i Zuzanna uzyskały tytuł LAUREATA! Gratulujemy!!!
12 czerwca 2018
BIWAK KL. IV


Uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami spędzili trzy piękne czerwcowe dni na biwaku w Nowym Dębcu. Było tam wiele atrakcji, m.in.: gry i zabawy sportowe, plażowanie nad jeziorem, zwiedzanie parku z rzeźbami postaci świętych, spacery po lesie, zajęcia w terenie, wspólne śpiewy i tańce, rysowanie krajobrazu najbliższej okolicy, samodzielne szykowanie posiłków i pyszne kiełbaski z grilla. Dla niektórych czwartoklasistów były to pierwsze nocki poza domem. Wszyscy byli bardzo samodzielni i zasłużyli na pochwałę. Na pewno za rok znowu wybierzemy się na biwak.
11 czerwca 2018
WOLONTARIUSZE W PRZEDSZKOLU.


Wolontariuszki z naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu w dniu 4 czerwca 2018 roku z własnej inicjatywy odwiedziły Przedszkole w Manieczkach, w którym to z okazji Dnia Dziecka przeprowadziły zajęcia dla grupy pięciolatków. Zajęcia miały niecodzienny charakter, gdyż odbyły się w formie warsztatów polsko-angielskich. Panowała miła atmosfera, a ćwiczenia usprawniające motorykę małą i dużą wśród dzieci oraz te rozwijające kompetencje językowe sprawiły dużo radości. Ponadto przedszkolaki otrzymały od wolontariuszek Aleksandry Hołdernej, Dagmary Duszyńskiej i Marianny Jakubiak z opiekunem p. Dorotą Cieślak słodki upominek za wspaniałe zaangażowanie. Dużym zaskoczeniem był dla nas fakt, że i nam pięknie podziękowano piosenką i słodkim upominkiem. Po takich obopólnych wrażeniach już nie możemy doczekać się reaktywacji lekcji dla najmłodszych od nowego roku szkolnego.
8 czerwca 2018
KONKURS "KTO TY JESTEŚ"


W maju uczniowie wszystkich klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym promującym postawy patriotyczne, który miał popularyzować wiedzę o symbolach narodowych oraz zainteresowanie Ojczyzną, jej pięknem i bogactwem.
7 czerwca 2018
SUKCESY W OLIMPUSKU!


Każdego roku nasi uczniowie biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie OLIMPUSEK i odnoszą w niej sukcesy. Tak też się stało w tym roku, co nas bardzo cieszy.
6 czerwca 2018
WYCIECZKA KLAS DRUGICH GIMNAZJUM


4 czerwca 2018 roku, uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu było poznanie historii miasta i wyjątkowa wyprawa „BIMBĄ PRZEZ POZNAŃ”. Ta tajemnicza dla niektórych nazwa kryje nie tylko elementy historii ale przede wszystkim wyjątkową wyprawę starym tramwajem wraz z przewodnikiem przez strategiczne miejsca stolicy Wielkopolski. Wyprawa rozpoczęła się o godzinie 8.30, kiedy młodzież wyruszyła w trasę. Pierwszym punktem szlaku historycznego było zwiedzanie Poznania i zagłębienie się w jego historii. Po dostatecznej ilości wiedzy historycznej wszyscy przeszli z przewodnikiem miejskim na Stary Rynek, aby uczestniczyć w grze miejskiej na temat Powstania Wielkopolskiego. Oprócz wiedzy, oglądania i zwiedzania młodzież nacieszyła też swoje podniebienia. Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych…
5 czerwca 2018
DUUUUUŻY SUKCES MATEMATYKÓW!


W Iłówcu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Świetnie spisali się w nim nasi uczniowie! Wśród siódmoklasistów obsadzili całe podium!!! Zwyciężył Kamil Kuliński, wyprzedzając Marcelinę Frąckowiak i Oliwię Pawłowską. Z kolei w gronie szóstoklasistów naszym uczniom przypadły dwa pierwsze miejsca! Zwyciężył Hubert Skrzypczak, a drugi był Marcin Bartkowiak. Zmagania klas czwartych zakończyły się zwycięstwem Nikoli Krzyżaniak! Natomiast tytuł wicemistrza klas piątych zdobył Franek Kmieciak. Wielkie gratulacje dla Was, Waszych rodziców i nauczycieli. Brawo!
4 czerwca 2018
KONKURS "UMIEM UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY"


Konkurs „ Umiem udzielać pierwszej pomocy” odbył się 28 maja. Adresowany był głównie do młodzieży gimnazjalnej. Wzięło w nim udział 9 uczestników z klas III.
1 czerwca 2018
DZIEŃ DZIECKA!


Dziś DZIEŃ DZIECKA! Wszystkim pociechom: dużym i małym życzymy, abyście zawsze czuły się kochane i potrzebne, a świat dorosłych dbał o Was nieustannie!