Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
Data
TYTUŁ

Treść
11 maja
KONKURS PLASTYCZNY - CZ.2

11 MAJA
KONKURS PLASTYCZNY RADY RODZICÓW NA FINISZU!


W piątek 8 maja minął termin przesyłania prac w Konkursie Plastycznym Rady Rodziców pt. "Tęsknimy za Wami!". Ogółem wpłynęło 28 prac, które zostały podzielone na kategorie wiekowe. W środę ogłosimy wyniki, a dziś, w dwóch odrębnych postach, łączna galeria prac. Najpierw kl. I - III.
8 maja
KONKURS PLASTYCZNY RADY RODZICÓW - KOLEJNE PRACE

4 maja
VB I DZIEŃ ZIEMI!


Kiedy myślimy o domu, rzadko kiedy przychodzi nam głowy hasło planeta. Tymczasem jakkolwiek dziwnie i banalnie by to nie zabrzmiało, wszyscy mieszkamy dokładnie tu, na planecie Ziemia. Wszyscy korzystamy z jej zasobów, a jak pisał Antoine de Saint Exupery w „ Małym Księciu”..."Ziemia nie jest jakąś planetą...”. Wychodzi więc na to, że dobrze byłoby o tę naszą chatkę zadbać i nie tylko w ramach obchodów Dnia Ziemi. Każda okazja, by uświadomić sobie, że nasza planeta to tak naprawdę strasznie ciasne miejsce, w którym niemal każda nasza decyzja wywiera jakiś wpływ na to, w jakim otoczeniu żyjemy i w jakim stanie jest nasze środowisko, jest dobra. VB jak zawsze kreatywnie prezentuje, co możemy dla niej zrobić, by wszystkim nam żyło się dobrze oraz by Ziemia nie miała z nami aż tak pod górkę.