Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.31 maja 2019
LODY NA DZIEŃ DZIECKA


Rada Rodziców, wpisując się w obchody Dnia Dziecka, zaprosiła w miniony piątek wszystkich uczniów na lody! Z kolei w czwartek 6 czerwca odbędzie się Piknik z Policją - Dzień Bezpieczeństwa, a 16 czerwca Festyn Rodzinny.
31 maja 2019
II GMINNY KONKURS CZYTANIA W JĘZYKACH OBCYCH.


Nauczyciele języków obcych z SP Manieczki pod patronatem Rady Rodziców zorganizowali w dniu 30 maja II Gminny Konkurs Czytania w Językach Obcych. Grupa uczniów prezentująca swoje umiejętności nie była zbyt liczna, ponieważ znaczna część konkursowiczów to prawdziwi poligloci, którzy władali zarówno językiem angielskim, jak i niemieckim. Eliminacje przebiegały sprawnie, a nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: pani Justyna Piasecka, pani Emilia Czerniachowska ( SP Brodnica), pani Hanna Bartecka oraz pan Tadeusz Rosół i pani Dorota Cieślak – inicjatorka kolejnej edycji konkursu. Poziom był niezwykle imponujący. W tym roku o miejsce pierwsze była dogrywka pomiędzy uczestnikami czytającymi po angielsku Dobrawą Małaszniak z SP Manieczki, a Tymoteuszem Kurzajem z SP Brodnica. Po zaciętych zmaganiach wyniki są następujące:
29 maja 2019
WYCIECZKA DO WARSZAWY


20 i 21 maja 2019 roku uczniowie z klasy czwartej i piątej zwiedzali naszą piękną stolicę. Co zobaczyliśmy w Warszawie? Dużo by można o tym mówić! Na początku była Starówka (pamiątki, lody zapiekanki, hot-dogi ….) i Zamek Królewski, PGE Stadion Narodowy, potem zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Łazienki Królewskie, pomnik Szopena i wiele innych pomników po drodze, Pałac Kultury. Dużo czasu spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Spaliśmy w Niepokalanowie u Braci Franciszkanów, gdzie zjedliśmy pyszne śniadanie (wszyscy rzucili się na płatki śniadaniowe z ciepłym mlekiem) i bułki na wynos. Pyszny obiad jedliśmy w restauracji Rewers i zwiedziliśmy park znajdujący się na jej dachu. Pogoda dopisała.. słońce, deszcz, burza, słońce. Była to nasza pierwsza dłuższa wycieczka z nocką, więc czasem ktoś tam nocą zatęsknił za mamą…, ale o tym cicho… sza… Dziękujemy naszym wychowawczyniom pani Danucie Szulc i pani Natalii Kmieciak oraz pani Marzenie Karcz za tę przygodę. Pozdrawiamy także Pana Jurka naszego pilota i przewodnika, którego na pewno zapamiętamy na długo. No cóż, podróże uczą… poznajemy kraj i ludzi…
28 maja 2019
JANUSZ CHOMONTEK W MANIECZKACH


Nie co dzień zdarza się, by szkołę odwiedzał rekordzista świata. Tak stało się 28 maja, gdy z wizytą do Manieczek przybył Janusz Chomontek, rekordzista świata w podbijaniu piłek wpisany do Księgi Guinessa. Pan Janusz opowiedział o swojej karierze, spotkaniach z wieloma znakomitościami ze świata sportu i polityki, a także codziennym treningu. Dał przy tym krótki pokaz swoich umiejętności. Były też – oczywiście – wspólne zdjęcia i autografy. Może kiedyś i w Manieczkach ujawni się jakiś talent na miarę Księgi Rekordów Guinessa?
27 maja 2019


WYCIECZKA DO INTERAKTYWNEGO CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA

27 maja


SUKCESY W KONKURSIE PRZYRODNICZYM!

26 maja 2019
SUKCESY WOJTKÓW!


Od czasu do czasu z dumą piszemy o sukcesach naszych absolwentów. Weekend obfitował właśnie w takie triumfy.
24 maja 2019
ZUZANNA I FRANEK W FINALE!


Zuzanna Zastrożna z kl. III A GIM oraz Franciszek Kmieciak z kl. VI zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Józefie Wybickim i symbolach narodowych. Etap ostatni, finałowy odbędzie się 15 czerwca w naszej szkole. Gratulujemy i...trzymamy kciuki!
22 maja 2019
ŻYWA LEKCJA HISTORII


W środę 22 maja naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”. Uczniowie z kl. I – VII mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii poświęconej Rzeczpospolitej Szlacheckiej i sarmatyzmowi. Było ciekawie, co zresztą można zobaczyć przeglądając zdjęcia z wydarzenia.
22 maja 2019
WIELKIE SUKCESY POLONISTYCZNE


21 maja 2019 r. uczniowie klas II oraz III wzięli udział w Gminnym Konkursie Polonistycznym. Wszyscy zaprezentowali się wyśmienicie i zdobyli wysokie miejsca oraz cenne tytuły:
20 maja 2019
SUKCESY ALICJI W TAEKWONDO


Aż trzy medale zdobyła uczennica kl. IV B Alicja Skrzypczak podczas II edycji Ligi Taekwondo Wesołek 2019 w Pleszewie. Dziewczyna na co dzień trenuje w klubie Rapid Śrem i osiąga sukcesy. Tym razem jej łupem padły krążki: złoto w konkurencji „walka”, srebrny w „timio ap”, a brązowy w „nare chaga”. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!
16 maja


NASZE DZIEWCZYNY GMINNYMI MISTRZYNIAMI PIĘKNEGO CZYTANIA!

15 maja
DO HYMNU!


Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Do Hymnu”. Zorganizowało go Narodowe Centrum Kultury w Warszawie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły a capella trzech utworów, w tym obowiązkowo „Mazurka Dąbrowskiego”. My, wykorzystując scenerię muralu, wykonaliśmy ponadto „Odę do radości” oraz „Rotę”. Prezentację oceniało profesjonalne jury. Całość koordynowała Pani Natalia Kmieciak. Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy przyłączyć się do tak oryginalnej i patriotycznej inicjatywy.
9 maja 2019
PÓŁKOLONIE Z MAŁYM INŻYNIEREM!


Przypominamy, że trwają zapisy na półkolonie w dn. 5-9 sierpnia. Szczegóły poniżej, zapisy przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc, zapraszamy!
6 maja 2019
POWIATOWY FINAŁ KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ


Nasza szkoła była gospodarzem Finału Powiatowego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Do finałowych testów stanęli uczniowie z kl. III – VIII ze szkół powiatu śremskiego. Zadania były trudne, ale ostateczne wyniki potwierdziły wysoki poziom przygotowania. Spośród naszych reprezentantów najlepiej wypadła Marcelina Frąckowiak z kl. VIII A, która zdobyła 1 miejsce! Z kolei Franciszek Kmieciak był 3 w gronie szóstoklasistów. Gratulujemy! Dziękujemy niezawodnej Radzie Rodziców za wsparcie przy organizacji konkursu.
6 maja 2019
MARCELINA I DOBRAWA W FINALE!


Bardzo miłe wiadomości napłynęły do nas z Poznania, z siedziby komisji konkursowej Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Otóż dwie uczennice naszej szkoły: MARCELINA FRĄCKOWIAK z VIII A i DOBRAWA MAŁASZANIAK również z VIII A zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego tego konkursu! Gratulujemy i trzymamy kciuki 22 maja!