Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.

20 maja 2019
SUKCESY ALICJI W TAEKWONDO


Aż trzy medale zdobyła uczennica kl. IV B Alicja Skrzypczak podczas II edycji Ligi Taekwondo Wesołek 2019 w Pleszewie. Dziewczyna na co dzień trenuje w klubie Rapid Śrem i osiąga sukcesy. Tym razem jej łupem padły krążki: złoto w konkurencji „walka”, srebrny w „timio ap”, a brązowy w „nare chaga”. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!
16 maja


NASZE DZIEWCZYNY GMINNYMI MISTRZYNIAMI PIĘKNEGO CZYTANIA!

15 maja
DO HYMNU!


Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Do Hymnu”. Zorganizowało go Narodowe Centrum Kultury w Warszawie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły a capella trzech utworów, w tym obowiązkowo „Mazurka Dąbrowskiego”. My, wykorzystując scenerię muralu, wykonaliśmy ponadto „Odę do radości” oraz „Rotę”. Prezentację oceniało profesjonalne jury. Całość koordynowała Pani Natalia Kmieciak. Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy przyłączyć się do tak oryginalnej i patriotycznej inicjatywy.
9 maja 2019
PÓŁKOLONIE Z MAŁYM INŻYNIEREM!


Przypominamy, że trwają zapisy na półkolonie w dn. 5-9 sierpnia. Szczegóły poniżej, zapisy przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc, zapraszamy!
6 maja 2019
POWIATOWY FINAŁ KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ


Nasza szkoła była gospodarzem Finału Powiatowego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Do finałowych testów stanęli uczniowie z kl. III – VIII ze szkół powiatu śremskiego. Zadania były trudne, ale ostateczne wyniki potwierdziły wysoki poziom przygotowania. Spośród naszych reprezentantów najlepiej wypadła Marcelina Frąckowiak z kl. VIII A, która zdobyła 1 miejsce! Z kolei Franciszek Kmieciak był 3 w gronie szóstoklasistów. Gratulujemy! Dziękujemy niezawodnej Radzie Rodziców za wsparcie przy organizacji konkursu.
6 maja 2019
MARCELINA I DOBRAWA W FINALE!


Bardzo miłe wiadomości napłynęły do nas z Poznania, z siedziby komisji konkursowej Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Otóż dwie uczennice naszej szkoły: MARCELINA FRĄCKOWIAK z VIII A i DOBRAWA MAŁASZANIAK również z VIII A zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego tego konkursu! Gratulujemy i trzymamy kciuki 22 maja!