Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

TreśćSTUDNIÓWKA KLAS TRZECICH


W Gościńcu "Żurawiec" na zabawie nazwanej "Studniówką" bawili się uczniowie klas trzecich gimnazjum i zaproszeni przez nich goście. Polonez wypadł pięknie, stroje były okazałe, a humory wyśmienite. Można więc powiedzieć, że bal był strzałem w dziesiątkę!
ZAPISY DZIECI DO SZKOŁY!


WARSZTATY Z BUDEK LĘGOWYCH!


Zapraszamy - wraz z LOWE - na ciekawe warsztaty!
„KRÓL CZYNU” –Konkurs o ks. P .Wawrzyniaku.


9 lutego 2018 roku, nasza uczennica Justyna Owczarz wzięła udział w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo ks. P. Wawrzyniaka w Śremie pt „Król Czynu”. Celem konkursu jest szerzenie wiedzy o wielkim Polaku, synu Ziemi Śremskiej- ks. P. Wawrzyniaku.
Justyna znalazła się w czołówce, zabrakło jej bardzo niewiele ( 1 punkt , )aby stanąć na podium.
POŁOWINKI!


8 lutego uczniowie klas drugich gimnazjum świętowali Połowinki, czyli zabawę , która wieńczy połowę edukacji w gimnazjum. Wszyscy bawili się w rytm muzyki, a w przerwach konsumowali smakowite posiłki. Zabawa wpisała się w coroczne obchody tradycji połowinkowych. Nad młodzieżą opiekę sprawowały Panie: Ewa Mielcarek, Urszula Dudziak i Justyna Potocka - Meyer.
PRACUJĄCA SOBOTA W SZKOLE!


Rozpoczęły się ferie zimowe, ale ich pierwszy dzień - sobota - to był czas intensywnych zajęć w szkole! Przede wszystkim odbywały się zajęcia z robotyki w ramach projektu "Mały Inżynier". Ponadto, w ramach zajęć z LOWE Brodnica, nasi rodzice, babcie i dziadkowie oraz znajomi rozpoczęli kurs języka angielskiego. No i wreszcie ferie to czas remontów - w kilku salach lekcyjnych zostaną wymienione podłogi i lampy.
FERIE ZIMOWE!!!


HURRRRRAAAA!!! Ferie zimowe rozpoczęte!!! Odpoczywamy aż do 25 lutego!!!
DLA BABCI I DZIADKA


31 stycznia uczniowie klasy I zaprosili do szkoły wyjątkowych gości. Babciom i dziadkom, którzy przybyli do szkoły zaprezentowali bajkę „Smuteczki Pani Zimy”. Następnie recytowali piękne wiersze, śpiewali piosenki oraz wspólnie tańczyli przekazując swoim bliskim wyrazy miłości i szacunku. Cała uroczystość przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze przy domowym placuszku, soczkach, kawie i herbacie, które przygotowały mamy uczniów.
POŁOWINKI!


8 lutego uczniowie klas drugich gimnazjum świętowali Połowinki, czyli zabawę , która wieńczy połowę edukacji w gimnazjum. Wszyscy bawili się w rytm muzyki, a w przerwach konsumowali smakowite posiłki. Zabawa wpisała się w coroczne obchody tradycji połowinkowych. Nad młodzieżą opiekę sprawowały Panie: Ewa Mielcarek, Urszula Dudziak i Justyna Potocka - Meyer.
BALIK KARNAWAŁOWY


Misie, kotki, biedronki, księżniczki, cyganki, piraci i wiele innych postaci bajkowych spotkało się z żołnierzami, policjantami i piłkarzami na baliku karnawałowym zorganizowanym dla uczniów klas I – III. Dzieci wyśmienicie się bawiły przy znanych i lubianych rytmach i uczestniczyły w wesołych konkursach.
Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Jak co roku pyszne ciasta upiekły mamy uczniów. Dziękujemy serdecznie.
WYŚCIGI NA WESOŁO!


Nasza szkoła była organizatorem zawodów pod nazwą "Wyścigi na wesoło" dla kl. I - III. Uczestnicy z Brodnicy, Iłówca i Manieczek zostali...pomieszani...i tworząc kolorowe drużyny rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych na wesoło. Było zgodnie z nazwą...wesoło i fair, wszyscy dobrze się bawili!
OBCHODY W RAMACH DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU


W ostatnich 2 tygodniach w naszej szkole podejmowaliśmy inicjatywy , które miały na celu propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Sieci oraz promocję pozytywnego korzystania z zasobów Internetu.

SPOTKANIA MŁODZIEŻY Z PRZEDSTAWICIELAMI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH


W ostatnim tygodniu w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami śremskich szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkół. Ważne jest przybliżenie gimnazjalistom wiedzy na temat szkół średnich w naszej okolicy , ich kierunków kształcenia w kolejnym roku szkolnym, liczbie planowanych oddziałów oraz ofercie pozalekcyjnej. Wyniesiona wiedza pomaga w ukierunkowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Gościliśmy następujące szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych , Zespół Szkół Politechnicznych oraz Zespół Szkól Katolickich. W grudniu swoją reklamę przedstawił Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie.
7 lutego spotkania informacyjne zorganizowano dla rodziców uczniów klas III. Zorganizowane forum poszerza zakres działań podejmowanych w szkole w ramach preorientacji zawodowej.
Zimowa zbiórka karmy dla zwierząt.


W okresie zimy zwierzętom trudniej jest znaleźć pożywienie. Te w schroniskach, opuszczone i samotne również potrzebują serdeczności ludzi, którym ich los nie jest obojętny. Dlatego dzieci z kl.I i III B ogłosiły wśród kolegów zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych oraz tych ze schroniska w Gaju. Zebrały wiele przysmaków dla wszystkich zwierząt oraz inne niezbędne w schronisku rzeczy. Leśniczy naszego regionu, Pan Wojtek Fabisiak, odebrał ze szkoły przyniesione przez dzieci marchewki, ziemniaki, suchy chleb, siano, ziarna, a panie Marzena Nowakowska i Edyta Wesołek zawiozły suchą karmę oraz puszki do Gaju.

5 lutego 2018
Powiatowy Konkurs Techniczny

Dnia 1 lutego w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie odbył się Powiatowy Konkurs Techniczny „Od Gimnazjum przez Technikum do tytułu Inżyniera". W konkursie wzięło udział 21 uczestników reprezentujących 7 zespołów szkół gimnazjalnych. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej.

MISYJNA WALENTYNKA!


ZEBRANIE RADY RODZICÓW!


Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 5 lutego o godz. 18-tej. ZAPRASZAMY!
1 lutego 2018
Na nartach w Zieleńcu

W niedzielę 28 stycznia wyruszyliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę - na narty do Zieleńca, który tradycyjnie powitał nas zaśnieżonymi stokami. 41 uczestników z radością założyło swoje narty by przemierzać stoki Zieleńca. Każdego dnia dopisywały nam dobre warunki, a wraz z nimi super atmosfera i dobre nastroje.
Organizatorem wyjazdu był pan Krzysztof Czaplicki, a opiekunami: pani Marzena Karcz, pan Przemysław Cejza, pan Arkadiusz Kamiński. Opiekunowie byli pod dużym wrażeniem postępów młodych adeptów narciarstwa. Każdy z grupy początkującej nauczył się jeździć na nartach, a członkowie grup średnio-zaawansowanej i zaawansowanej jeszcze bardziej rozwinęli swoje umiejętności. Brawo dla wszystkich!
ZEBRANIA Z RODZICAMI


Zebrania z rodzicami odbędą się w środę 7 lutego o godz. 17-tej. Zapraszamy!!!