Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
Data
TYTUŁ


Treść
Data
Tytuł


Treść
28 lutego 2020
WARSZTATY KULINARNE Z RADĄ RODZICÓW I DELIKATESAMI "CENTRUM" W MANIECZKACH


Szósta już w tym roku szkolnym odsłona warsztatów kulinarnych odbyła się w miniony wtorek. Tym razem za kuchenne rewolucje wzięli się szóstoklasiści. Pod okiem Julii Skiery, naszej absolwentki i..MasterChefa oraz Pani Jolanty Łajdych z Rady Rodziców przygotowali znakomite tortille. Warto dodać, że uczniowie najpierw sporo napracowali się przy kuchennych stołach, potem z napięciem oczekiwali na efekty pracy, by wreszcie na końcu delektować się pysznościami.
28 lutego 2020
POWIATOWY KONKURS J. ANGIELSKIEGO


Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego pt. „ Language Reactions & Functions Master” odbył się w SP nr 6 w Śremie w dniu 28 lutego 2020r. Do konkursu przystąpiło 12 szkół z powiatu śremskiego, wśród nich i my z SP Manieczki. Reprezentujący naszą szkołę Szymon Makowski oraz Franciszek Kmieciak zmierzyli się z wybranymi zadaniami z egzaminu ósmoklasisty. Co prawda, egzamin za rok, ale była to znakomita forma sprawdzenia swoich możliwości na tu i teraz. Nasi konkursowicze wykazali się wysokim poziomem wiedzy, jednakże nie udało im się znaleźć na podium. Wyznając zasadę „ practise makes perfect” ( praktyka czyni mistrza), będziemy dalej szlifować angielski, aby zaprocentowało to na przyszłorocznym egzaminie.
28 lutego 2020
KL. VIII W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM


W 1989 roku w Polsce rozpoczęły się zmiany ustrojowe kierujące polskie społeczeństwo na drogę demokracji i gospodarki rynkowej. 27 maja odbyły się pierwsze wybory samorządowe,a decentralizacja władzy stała się fundamentem demokratycznego państwa.
Data
TYTUŁ


Treść
28 lutego 2020
SUKCES PIŁKAREK I PIŁKARZY!


Znakomicie spisały się nasze piłkarki z kl. V - VI oraz chłopcy z tych samych roczników w Gminnych Zawodach w Futsalu rozegranych w Brodnicy. Obie nasze reprezentacje zostawiły w pokonanym polu ekipy gospodarzy oraz Iłówca odnosząc zwycięstwa w całym turnieju! Gratulujemy zawodnikom oraz nauczycielom WF-u: Pani Marzenie Karcz i Panu Krzysztofowi Czaplickiemu. Wśród dziewcząt grały: Martyna Skrzypczak, Hania Fabisiak, Wiktoria Jaszkiewicz, Blanka Wojtkowiak, Ola Kocerka, Zuzanna Ptak i Ola Nowak. Chłopcy: Kuba Grycz, Antek Lipiński, Oskar Kokociński, Kacper Gajek, Kuba Itkowiak, Dawid Mrug, Krystian Owczarz, Wiktor Przybylski i Patryk Marciniak.
25 lutego 2020
"MIŁOŚĆ..JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ..."


W ostatkowe popołudnie tj. 25.02.2020 nasza szkoła tętniła życiem do samego wieczora. A to za sprawą młodzieży, która przygotowała montaż muzyczno-poetycki dla społeczności lokalnej. Mimo, że tłumów nie było, bawiliśmy się doskonale. Prezenterki Otylia Jaszkiewicz i Natalia Gawryszak zadbały o odpowiedni klimat. Pierwszą część spotkania wypełniły strofy o miłości pięknie wyrecytowane przez Franciszka Kmieciaka, Darię Kamińską, Zuzannę Łuczkę, Oliwię Kałużną, Marcina Bartkowiaka i Helenę Radzicką. Wystąpienia były przeplatane romantycznymi piosenkami. Sentymentalny charakter spotkania przełamała humorystyczna scenka „ Randka w ciemno”, której bohaterami byli: Agnieszka Misiórna, Marta Wieczorek, Marta Kmiecik, Jakub Matuszewski oraz Michał Starostecki. Najbardziej rozrywkową część spotkania poprowadzili Franciszek Kmieciak i Antoni Trembiński w teleturnieju „Czy znasz tę melodię?”. Udało im się wybrać 2 rywalizujące ze sobą drużyny. Jedną tworzyli rodzice: pani Magdalena Kamińska i pan Sławomir Kmieciak z nauczycielką w roli kapitana- panią Wiesławą Pawłowską. Drugiemu zespołowi przewodziła również nauczycielka –pani Renata Stefaniak, a towarzyszyli jej byli uczniowie naszej szkoły: Estera Kostańska oraz Kamil Kuliński. Spotkanie uświetnił pokaz strojów w wykonaniu uczennic z Zespołu Szkól Politechnicznych ze Śremu , przygotowany pod okiem pani Mirosławy Golińskiej.
21 lutego 2020
KULTURKA!


Kolejne spotkanie z cyklu "Kulturka" odbyło się w minioną środę. W szkolnych podziemiach uczniowie kl. I - V spotkali się z fletmistrzami. Z kolei w edycji marcowej poznamy muzykę country.
21 lutego 2020
Z WIZYTĄ W ZSR W GRZYBNIE

Uczniowie kl. VIII pod opieką Pana Krzysztofa Czaplickiego spędzili czwartek w Grzybnie. Tam gospodarze czyli Zespół Szkół Rolniczych zaprezentowali bogatą ofertę szkoły oraz pozwolili ósmoklasistom sprawdzić, jak to będzie, gdy do Grzybna trafią już jako absolwenci podstawówki. Ponadto reprezentacja wzięła udział w II Regionalnych Zawodach Strzeleckich z Karabinka Pneumatycznego, gdzie wywalczyła III miejsce.
Data
TYTUŁ


Treść
20 lutego 2020
ZAJĘCIA MUZYCZNE Z GITARĄ I PERKUSJĄ ELEKTRYCZNĄ


W środę 19 lutego odbyły się pierwsze zajęcia muzyczne z perkusją i gitarą elektryczną. Prowadził je Pan Przemysław Przedwojski z Old School Play. Było energetycznie, ciekawie i...wesoło, co zresztą widać na zdjęciach. A jak będzie na kolejnych? Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, więc chętnych zapraszamy. Kolejna środa, godz. 16!
12 lutego 2020
ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW!!!

10 lutego 2020
ŚWIETLICA WIEJSKA ZAPRASZA!