Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.Data
Tytuł


Treść
Data
Tytuł


Treść
22 czerwca 2018
ZAKOŃCZENIE!!!


Na ten moment czekaliśmy od września. 22 czerwca zakończyliśmy zajęcia w roku szkolnym 2017/2018. Były więc przemówienia, nagrody dla prymusów i...chwile wzruszenia, bo pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów gimnazjum. Najważniejsze wyróżnienia otrzymały: Marcelina Frąckowiak - najlepszy uczeń szkoły podstawowej, Justyna Owczarz - najlepszy absolwent i Joanna Nowak - najlepszy łączny wynik na egzaminie gimnazjalnym. Gratulujemy!
Data
Tytuł


Treść
18 czerwca 2018
DZIEŃ EUROPEJSKI


Międzynarodowo, kolorowo, wesoło i smacznie było w dniu 18 czerwca 2018 podczas Dnia Europejskiego. Organizatorem szkolnej imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z p. Marzeną Karcz i p. Dorotą Cieślak. Tradycyjnie, uczniowie pod opieką nauczycieli i przy niesamowitym zaangażowaniu rodziców zamienili klasy w państwa europejskie. W tym roku zaprezentowano takie kraje, jak Turcję, Włochy, Grecję, Hiszpanię, Niemcy, Finlandię, Holandię, Irlandię, Portugalię, Francję, Bułgarię, Chorwację oraz oczywiście Polskę! Nie zabrakło znakomitych występów w formie przedstawień, występów wokalnych i tanecznych przy odpowiednim doborze gadżetów i strojów narodowych. Co więcej, wyjątkowo w tym dniu mogliśmy degustować tradycyjne potrawy poddane ocenie naszych szkolnych MasterChefów. Skosztowaliśmy rozmaitości prosto z Europy m.in. sałatkę grecką, spaghetti, owoce morza, sery holenderskie, nasz rodzimy bigos i wiele trudnych do wymówienia potraw będących rozkoszą dla naszego podniebienia. Wszystkie kraje zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie, aczkolwiek zdaniem jury Niemcy i Hiszpania są godne zwiedzenia nawet w ofercie Last Minute. Ze względu na atmosferę towarzyszącą w trakcie obchodów tego dnia bez wahania stwierdzamy „Europę da się w szkole lubić” !
20 czerwca 2018
FILIP I KAMIL NAGRODZENI W KONKURSIE PLASTYCZNYM!


Biblioteka Publiczna w Śremie zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny „Dzieci Brzechwie” z okazji 120. rocznicy urodzin tego autora. Na konkurs wpłynęło 449 prac. Jury przyznało nagrody w kilku kategoriach.
3 czerwca 2018
FESTYN RODZINNY


Szkolny Festyn Rodzinny odbywał się w tym roku na dużym boisku. I choć pogoda tego dnia nie dopisała w całym powiecie, to w Manieczkach tylko...pokropiło. Na nasze szczęście! Przez trzy godziny trwała dziecięca zabawa, a rodzice zajadali się pysznymi plackami i smażyli kiełbaski w ognisku. Obejrzeliśmy też pokaz młodych strażaków z OSP Manieczki, wysłuchaliśmy kilku piosenek, mieliśmy okazję..zatańczyć. Najważniejsze, że wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne, a w roli sponsora wystąpiła Rada Rodziców. Dziękujemy!
16 czerwca 2018
FINAŁ WOJEWÓDZKI KONKURSU O JÓZEFIE WYBICKIM


W sobotę 16 czerwca odbył się w naszej szkole Finał Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Józefie Rufinie Wybickim i symbolach narodowych. Wśród uczniów z całego województwa byli również nasi reprezentanci: Marcelina Frąckowiak i Franciszek Kmieciak w kategorii szkół podstawowych oraz Justyna Owczarz i Zuzanna Zastrożna wśród gimnazjalistów. Które zajęli miejsca? Tego nie wiemy, bo szczegółowe wyniki zostaną ujawnione 23 września podczas Dnia Hymnu Polskiego w...Manieczkach. Wiemy już jednak na pewno, że Marcelina, Justyna i Zuzanna uzyskały tytuł LAUREATA! Gratulujemy!!!
12 czerwca 2018
BIWAK KL. IV


Uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami spędzili trzy piękne czerwcowe dni na biwaku w Nowym Dębcu. Było tam wiele atrakcji, m.in.: gry i zabawy sportowe, plażowanie nad jeziorem, zwiedzanie parku z rzeźbami postaci świętych, spacery po lesie, zajęcia w terenie, wspólne śpiewy i tańce, rysowanie krajobrazu najbliższej okolicy, samodzielne szykowanie posiłków i pyszne kiełbaski z grilla. Dla niektórych czwartoklasistów były to pierwsze nocki poza domem. Wszyscy byli bardzo samodzielni i zasłużyli na pochwałę. Na pewno za rok znowu wybierzemy się na biwak.
19 lutego 2019
WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO ZSP ŚREM18 lutego 2019
ŻYWA LEKCJA HISTORII


"Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości" - taki tytuł nosiła żywa lekcja historii, w której wzięli udział uczniowie kl. I - VI. Widowisko przygotowała Agencja Widowisk Historycznych "Arkona" z Torunia, znana już nam wcześniej z innych przedsięwzięć. Spotkanie nawiązywało do 100 rocznicy odzyskania niepodległości i oczywiście naszego lokalnego Powstania Wielkopolskiego.
15 lutego 2019
TURNIEJ HISTORYCZNY


Sześć drużyn reprezentujących klasy VI - gim wzięło udział w Turnieju Historycznym podsumowującym obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Tradycyjne pytania były przeplatane zagadkami muzycznymi i ikonograficznymi. Poziom był wysoki i wyrównany, a zwyciężyły aż 4 ekipy: VII. VIII A, III A GIM i III B GIM. gratulujemy wiedzy i kreatywności. Nad całością przedsięwzięcia czuwały Panie: E. Mielcarek i M. Fabisiak - Homska.
12 lutego 2019
PODZIĘKOWANIE ZA WSPÓLNE ŚPIEWANIE HYMNU!

8 lutego 2019
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KL. I


Po południu 30 stycznia w szkolnej świetlicy, uczniowie kl. I pokazali przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. „Noworoczna gratka u babci i dziadka” bardzo spodobała się zaproszonym gościom. Mali artyści otrzymali gromkie brawa. Po występie uczniowie wręczyli swoim ukochanym babciom i dziadkom laurki z życzeniami oraz własnoręcznie zrobione torebki ze słodką niespodzianką.
7 lutego 2019
KONKURS CZYTANIA W JĘZYKACH OBCYCH


Konkurs Czytania w Językach Obcych – etap szkolny już za nami!
6 lutego 2019
AKCJA "MISYJNA WALENTYNKA"