10.11.2017
HOBBIT NA DESKACH TEATRU


Uczniowie klasy IV i VI wraz z opiekunkami D. Szulc, N. Kmieciak i D. Cieślak, wybrali się do Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie na przedstawienie teatralne. Spektakl nosił tytuł "Hobbit czyli podróż w nieznane" i wystawiony był przez aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Artyści występujący na scenie zabrali nas w magiczną podróż do Śródziemia Trzeciej Ery. Razem z nimi podróżowaliśmy do Samotnej Góry, aby odnaleźć magiczny arcyklejnot oraz skarby zagarnięte dawno temu przez okrutnego smoka Smauga.
Aktor, który wcielił się w rolę Thorina wybrał z widowni dwanaścioro dzieci, które na czas trwania sztuki miały stać się krasnoludami. Kilkoro uczniów z naszej szkoły mogliśmy oglądać na scenie, gdyż zostali oni poproszeni o pomoc w uwolnieniu głównego bohatera. Z pewnością był to udany debiut :)
Oprócz doskonałej gry aktorskiej dodatkowym atutem spektaklu były niesamowite efekty świetlne, dobra muzyka oraz piękne kostiumy i efektowna scenografia . Spektakl na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.