13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
30 listopada 2017
GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY


12 uczniów z kl. IV - VII reprezentujących szkoły w Brodnicy, Iłówcu i Manieczkach wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Zmagania z najeżonym pułapkami ortograficznymi dyktandem przyniosły tytuły Mistrzów Ortografii następującym uczniom:
30 listopada 2017
GMINNY OMNIBUS KL. I - III


GMINNY KONKURS OMNIBUS dla kl. I - III odbył się w naszej szkole w ostatni dzień listopada. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z Brodnicy, Iłówca i Manieczek. Omnibusami zostali:
30 listopada 2017
ZAPRASZAMY DO MANIECZEK...i nie tylko!

29 listopada 2017
PRÓBNY ALARM PPOŻ!


Próbny alarm odbył się w miniony wtorek. Akcja przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Oby nigdy jednak nie była potrzebna przy realnym zagrożeniu.
29 listopada
I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH!


„Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają ‘’ (Heraklit z Efezu) i potwierdzeniem tej maksymy jest sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Śremie, w którym dnia 27 listopada 2017r. zdobyliśmy I miejsce. Joanna Nowak, Anna Broniarz i Barbara Marciniak były bezkonkurencyjne, ale wszystko to dzięki ponad 5-tygodniowemu zgłębianiu i utrwalaniu wiedzy na temat krajów angielskiego obszaru językowego przy wsparciu nauczycielki języka angielskiego Doroty Cieślak. Dzięki udziałowi w konkursie uczestniczki miały również możliwość zdiagnozowania poziomu własnej wiedzy i szeroko rozwiniętych kompetencji językowych. Zwyciężczynie zostały nagrodzone dyplomami i obdarowane niezwykle imponującym zestawem nagród. Serdecznie gratulujemy!
28 listopada 2017
WIECZÓR WRÓŻB

Tradycyjnie tuż przed wigilią św. Andrzeja uczniowie edukacji wczesnoszkolnej spotkali się, by powróżyć sobie przyszłość. Pomogły im w tym wróżki i wróżbici z klasy V i VI. W czasie wspaniałej zabawy dzieci mogły skosztować pysznych ciast przygotowanych przez mamy.
24 listopada 2017
Światowy Dzień Rzucania Palenia!


W ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów ,obejrzeli film edukacyjny pt.”Nikotynizm-nie warto” , tworzyli antynikotynowe plakaty oraz fraszki i hasła. W holu szkoły rozmieszczono efekty pracy uczniów obrazujące skutki zdrowotne nałogu tytoniowego oraz materiały edukacyjne o sposobach rzucania palenia. Rozdawano także ulotki informacyjne.Celem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych społeczności szkolnej i promowanie mody na niepalenie.
23.11.2017
POKAZ UCZNIÓW Z GRZYBNA


POKAZ DLA TRZECIOKLASISTÓW z gimnazjum przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie. Obejrzeliśmy więc próbkę tego, co potrafią uczniowie technikum architektury krajobrazu, weterynarii czy hotelarstwa, była też prezentacja dotycząca zawodu technika - rolnika. Na pewno niektórzy z nas trafią do sympatycznej szkoły z Grzybna!
23.11.2017
GŁOSORKIESTRA EKSPERYMENTALNA - KULTURKA22 listopada 2017
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukcesy w konkursach powiatowych organizowanych przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Śremie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W konkursie plastycznym "Mam talent" w kategorii klas II zwyciężył Cezary Mizera, a w konkursie na rozprawkę "Czy potrzebny jest w życiu talent?" dla klas gimnazjalnych I miejsce zdobyła Joanna Trawińska. Naszym talentom gratulujemy! Gala podsumowująca imprezę odbędzie się 25 listopada w auli ZSO w Śremie.
22 listopada 2017
Konkurs wiedzy o HIV i AIDS

Daria Jankowska z klasy III A zajęła I miejsce w konkursie szkolnym wiedzy o HIV i AIDS.

20 listopada 2017
WYWIADÓWKI

Informujemy, że wywiadówki odbędą się w następujących terminach:

20 listopada 2017
ZEBRANIE RADY RODZICÓW


Zapraszamy Radę Rodziców na spotkanie w dn. 27 listopada o godz. 18-tej.
13 listopada 2017r.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI było obchodzone w naszej szkole na...śpiewająco. Spotkaliśmy się przy imitacji ogniska, by wspólnie zaśpiewać kilkanaście najbardziej znanych piosenek i pieśni żołnierskich. Było nastrojowo i...patriotycznie, jak przystało na tak ważne święto. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Natalia Kmieciak.
10.11.2017
KOMUNIKAT!

W związku z planowaną wymianą pieca c.o. lekcje w dn. 17 listopada ( piątek ) zostają ODWOŁANE!
10.10.2017
BIEG SOKOŁA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wieczornym Sztafetowym Biegu Sokoła, rozgrywanym w Śremie przy świetle harcerskich pochodni. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe kl. I - VI oraz VII - GIM. Rywalizacja była zacięta. W pierwszej kategorii nasza reprezentacja wywalczyła 5 miejsce w stawce 8 sztafet, w drugiej - po zaciętej walce - miejsce 6. Dziękujemy uczniom, nauczycielom WF-u oraz rodzicom ( za doping i...transport ).
10.11.2017
HOBBIT NA DESKACH TEATRU

Uczniowie klasy IV i VI wraz z opiekunkami D. Szulc, N. Kmieciak i D. Cieślak, wybrali się do Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie na przedstawienie teatralne. Spektakl nosił tytuł "Hobbit czyli podróż w nieznane" i wystawiony był przez aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Artyści występujący na scenie zabrali nas w magiczną podróż do Śródziemia Trzeciej Ery. Razem z nimi podróżowaliśmy do Samotnej Góry, aby odnaleźć magiczny arcyklejnot oraz skarby zagarnięte dawno temu przez okrutnego smoka Smauga.
Aktor, który wcielił się w rolę Thorina wybrał z widowni dwanaścioro dzieci, które na czas trwania sztuki miały stać się krasnoludami. Kilkoro uczniów z naszej szkoły mogliśmy oglądać na scenie, gdyż zostali oni poproszeni o pomoc w uwolnieniu głównego bohatera. Z pewnością był to udany debiut :)
9 listopada 2017
ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

Jak co roku kl. I - III wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Najpierw były wspólne przygotowania - szykowanie stanowisk pracy, mycie warzyw i owoców, obieranie, krojenie. Potem trochę przyjemniejsza część - dekorowanie. No i koniec - wisienki na torcie - wspólne spożywanie zdrowych, dobrych śniadań. Wszystkim smakowało!
7 listopada 2017r.
ZBIÓRKA MAKULATURY!

„Makulatura to nie bzdura” jak się okazało dla manieczkowskiej społeczności uczniowskiej, która zgromadziła ponad 1400kg najróżniejszego typu wyrobów papierniczych. Akcja trwała od momentu dostarczenia ogromnego kontenera przez firmę Eko-partner ze Śremu, a zakończyła się w samo południe, choć nie byłoby to możliwe bez męskiej ekipy wolontariuszy z k. II B i II A gimnazjum wraz z opiekunami panią Wiesławą Pawłowską i panią Dorotą Cieślak na czele. Dziękujemy wszystkim, którzy tradycyjnie co roku włączają się w zbiórkę makulatury, a w szczególności na uznanie zasługują klasy: VII A za zebranie 500 kg, V 429kg , kl. VII (238kg) i klasa VI ( 224kg).
6.11.2017
LOWE zaprasza na zajęcia!

3 listopada 2017
Gminne Zawody w Dwa Ognie.

jak co roku nasza szkoła była organizatorem Gminnych Zawodów w dwa Ognie. Do zmagań stanęli czwarto- i piątoklasiści z Brodnicy, Iłówca i Manieczek. Okazaliśmy się gościnni, bo w obu kategoriach zdobyliśmy drugie miejsca, pozwalając raz zwyciężyć uczniom z Brodnicy, a raz z Iłówca. Emocji było sporo, ale walka toczona była fair play.
3.11.2017
Zaproszenie na Gminne Święto Niepodległości

2.11.2017
Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 6 listopada o godz. 19-tej. ZAPRASZAMY!

2.11.2017
ZSR W GRZYBNIE ZAPRASZA NA 70-LECIE!

Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie, jedyna w naszej gminie szkoła ponadgimnazjalna, zaprasza na Zjazd Absolwentów. Impreza odbędzie się 23 czerwca 2018. Po szczegóły odsyłamy na stronę: http://www.zsr-grzybno.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=165&strona=1&sub=11.
2.11.2017
LOWE ZAPRASZA!


Zapraszamy wszystkich mieszkańców Manieczek i okolic na świetne zajęcia, warsztaty i kursy organizowane przez LOWE - Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji. Jeśli chcesz nauczyć się języka angielskiego lub niemieckiego ZA DARMO koniecznie musisz do nas zajrzeć! Szczegóły na plakatach! Zajęcia popołudniami i w weekendy. Oferujemy też szereg ciekawych zajęć i warsztatów - również ZA DARMO! Zapraszamy!