9 listopada 2018
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości stało się okazją do patriotycznego spotkania.
Zuzanna Zastrożna zaprezentowała krótki rys historyczny polskiej drogi do wolności, która po 123 latach zaborów 11.11.1918r. stała się naszym udziałem.
O godz.11.11 ,podobnie jak we wszystkich szkołach w Polsce, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy ,a następnie na hasło: :Sto lat,Polsko" wypuściliśmy 100 biało-czerwonych balonów. Ostatnim oficjalnym punktem było posadzenie lipy upamiętniającej tę szczególną rocznicę.
Święto narodowe nie musi być nudne, więc druga część imprezy była radosną rywalizacją. W sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe, a w klasach malowano plakat reklamujący Polskę, przygotowywano kanapki w kolorach narodowych, układano na czas puzzle z mapą Polski i herbami miast oraz odpowiadano na pytania z wiedzy o Polsce.
Jak zwykle nasi uczniowie wykazali się kreatywnością i wiedzą. W tej rywalizacji I miejsce zajęła klasa VIIIA, II klasa V , a III - VIIIB. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów.
Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali poczęstowani rogalikami, których część została przygotowana dzień wcześniej przez grupę projektową podobnie jak scenariusz imprezy , który jest częścią projektu „Drogi do wolności” realizowanego z uczniami z klasy IIIa przez p. Marię Baier.
Uczniowie młodszych klas ten świąteczny dzień spędzili razem na wspólnych zabawach i nauce. Obchody rozpoczęli od obejrzenia prezentacji multimedialnej, z której poznali historię Polski od rozbiorów do wyzwolenia. Następnie w poszczególnych klasach poznawali historię hymnu narodowego, wyklejali barwami narodowymi mapę Polski, robili kotyliony, ozdabiali sale lekcyjne balonami i korytarz szkolny kolorami biało - czerwonymi. Drugoklasiści wyszli na ulice Manieczek, aby rozdać 100 flag upamiętniających 100 – lecie odzyskania niepodległości. Mieszkańcy Manieczek byli mile zaskoczeni i z radością przyjmowali flagi. Natomiast w sali gimnastycznej uczniowie w mieszanych grupach rozwiązywali quiz o Polsce, układali puzzle i przygotowywali rysunki o tematyce związanej z 11 listopada. Uczestniczyli również w uroczystym apelu całej społeczności szkolnej, odśpiewując o godzinie 11.11 hymn państwowy. Z radością wypuścili w górę biało – czerwone balony. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy magnes w barwach biało – czerwonych oraz skosztował pysznego rogalika.