Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.


9 listopada 2018
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!


100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości stało się okazją do patriotycznego spotkania.
9 listopada 2018
100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI


"100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości" - do takiej właśnie akcji przystąpili uczniowie naszej szkoły. Należało wysłać do 100 różnych szkół w całej Polsce kartki z własną miejscowością, a w rewanżu otrzymywało się...100 kartek z rozmaitych zakątków naszego kraju. Koordynatorem całej akcji była Pani Renata Stefaniak. Efekty tej swoistej patriotycznej wymiany można podziwiać od dziś na wystawie i...zdjęciach.
7 listopada 2018
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY - podsumowanie.


Tradycyjnie w październiku w naszej szkole zaproponowano zadania mobilizujące uczniów do refleksji nad swoją przyszłością. Tegoroczne hasło brzmiało „ Bądź architektem swojego szczęścia”.
7 listopada 2018
PODSUMOWANIE KONKURSÓW


Jak już wspominaliśmy wcześniej, od połowy października trwał maraton etapów szkolnych konkursów: j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, matematycznego, biologicznego, chemicznego, fizycznego, geograficznego i historycznego. Wzięło w nich udział łącznie 77 uczniów. Do etapów rejonowych zakwalifikowali się:
7 listopada 2018
SZTAFETOWY BIEG SOKOŁA


Nasi uczniowie wzięli udział w Wieczornym Sztafetowym Biegu Sokoła w Śremie. Impreza jest organizowana od prawie 30 lat przez Klub Relax. Biorą w niej udział mieszane sztafety dziewcząt i chłopców. Ekipa z Manieczek walczyła dzielnie i zdobyła VI miejsce.
6 listopada 2018
ZBIÓRKA MAKULATURY


Przeciętny mieszkaniec Ziemi zużywa rocznie 50 kg papieru. W krajach UE odzyskiwane jest średnio 70%, natomiast w Polsce wynik poprawia się dzięki… uczniom z SP Manieczki. Wspólnie zebraliśmy ok 2000 kg najróżniejszego typu wyrobów papierniczych. Akcja trwała od momentu dostarczenia ogromnego kontenera przez firmę Eko-partner ze Śremu, a zakończyła się w samo południe 25.10. Finał nie byłby możliwy bez męskiej ekipy wolontariuszy z kl. III A i B gimnazjum, a także całej klasy VII wraz z opiekunami panią Wiesławą Pawłowską i panią Dorotą Cieślak na czele. Prace porządkowe przebiegały sprawnie. Dziękujemy wszystkim, którzy tradycyjnie co roku włączają się w zbiórkę makulatury, zasilając nieco stan klasowego konta . W szczególności na uznanie zasługują klasy VI, II , VIII A i IV B.
5 listopada 2018
ZBIÓRKA ODZIEŻY


"Drugie życie naszym rzeczom" nadali Wolontariusze z naszej szkoły, którzy błyskawicznie zorganizowali zbiórkę i przekazali odzież dla Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta w Śremie. Dziękuję za włączenie się w kolejną akcję także pozostałym uczniom niebędącym w Szkolnym Klubie Wolontariatu oraz Pani Magdalenie Fabisiak – Homskiej.