Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść30 listopada 2019
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY


OTK – laureaci konkursów.
30 listopada 2019
NOCKA KL. VII


29 listopada w andrzejkowy wieczór szkolne mury tętniły śmiechem również długo po zakończeniu szkolnych zajęć. Tego dnia bowiem uczniowie klasy 7 postanowili nocować w szkole. Wszyscy stawili się z karimatami, śpiworami i poduszkami. Uczniowie zabrali ze sobą ulubione gry planszowe, wróżby, a niektórzy nawet przytulanki do poduszki. Podczas nocnego pobytu, jak na Andrzejki przystało ,uczestnicy po serii wróżb wkręcili się w rytm muzyki. O oprawę muzyczną i super nastrojowe oświetlenie zadbał p. Wojciech Makowski. Kolejne godziny upływały przy grach planszowych oraz odgadywaniu zagadek w quzie klasowym. Okazało się ,że szkoła może tętnić życiem nawet do rana. O śnie prawie nie było mowy, chociaż niektórym udało się na moment wpaść w objęcia Morfeusza. W rolę ochroniarek imprezy wcieliły się mamy: P. Jolanta Łajdych i P. Paulina Makowska, a nad całością czujne oko miała P. Magda Fabisiak – Homska.
29 listopada 2019
SPOTKANIE Z PANIĄ FRYZJERKĄ


„Kiedy będę już dorosły, to...” może zostanę fryzjerem? Kolejne „zawodowe” spotkanie trzecioklasistów dotyczyło właśnie tego zawodu. Pani fryzjerka opowiedziała uczniom o różnorodnych zabiegach wykonywanych w salonach fryzjerskich oraz zaprezentowała podstawowe narzędzia fryzjerskie. Zwróciła uwagę uczniów na dbanie o higienę głowy i włosów. Podczas ciekawych rozmów gość i uczniowie zwrócili uwagę na to, że podczas wykonywania zawodu fryzjerki niezbędna jest wiedza z wielu szkolnych przedmiotów, m. in. plastyki, matematyki, języka polskiego. Spotkanie zakończyło się prezentacją wykorzystania falownicy, dzięki czemu Zuzia mogła pochwalić się nową fryzurą. Dziękujemy za miłe spotkanie.
29 listopada 2019
ANDRZEJKI KL. I - III


Najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się w świetlicy szkolnej, by sprawdzić, co przyniesie im przyszłość. O Andrzejkowe wróżby zadbały wychowawczynie poszczególnych klas. Było więc tradycyjne lanie wosku, ustawianie butów, szczęśliwe numery czy strzał w imię ukochanego ( ukochanej ). Oprócz wróżb zadbano też o coś dla ciała ( tańce i znakomite ciasto ). Czy wróżby się spełnią??? Czas pokaże...
29 listopada 2019
ANDRZEJKI KL. IV


Uczniowie kl. IV spotkali się w piątkowe przedpołudnie, by nie tylko miło spędzić czas, ale rzucić się w wir wróżb andrzejkowych. Zabawa była znakomita, wróżby ciekawe, a przed nami czas oczekiwania na ich spełnienie. Dziękujemy Mamie Tymka i Mamie Leny za pomoc!
28 listopada 2019
PASOWANIE PIERWSZAKÓW


Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia odbyła się 28 listopada. Pierwszaki przygotowały ciekawy program artystyczny i zdały egzamin. Złożyły ślubowanie i pan dyrektor Marcin Majsner dokonał aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach. Pierwszaki otrzymały upominki od pani wychowawczyni Barbary Wawrzyniak, koleżanek i kolegów z klas II I III, małych przyjaciół z przedszkola w Manieczkach oraz prezent w postaci radiomagnetofonu od Rady Rodziców szkoły w Manieczkach. Gratulujemy pierwszakom pięknej uroczystości.
28 listopada 2019
SUKCES DZIEWCZĄT Z KL. VI!


Duży sukces odniosły dziewczyny z kl. VI podczas Gminnych Mistrzostw w Rzucance Siatkarskiej, które odbyły się 28 listopada w Brodnicy. Zdobyły bowiem I miejsce, a uczyniły to w porywającym stylu! W obu meczach, zarówno z gospodyniami, jak i z dziewczętami z Iłówca, odniosły wysokie zwycięstwa, nie pozostawiając wątpliwości, komu ta dyscyplina - będąca wprowadzeniem do prawdziwej siatkówki - przysparza najmniej problemów. Gratulujemy młodym siatkarkom i ich nauczycielce Pani Marzenie Karcz! Dziękujemy za udział chłopcom. Mimo ambitnej postawy nie poszli w ślady dziewcząt, ale...wywalczyli III miejsce.
28 listopada 2019
„ WIEM, CO JEM…” - II SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ W KLASIE III


27 listopada uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach, a właściwie profesjonalnych warsztatach na temat zdrowego odżywiania. Poprowadziła je zaprzyjaźniona z naszą klasą pani pielęgniarka. Na początku przedstawiła sposób racjonalnego żywienia i wspólnie z uczniami narysowała piramidę zdrowego odżywiania. Omówiła co się w niej zmieniło i na co należy zwracać szczególną uwagę. Następnie panie pielęgniarka zaprosiła dzieci do pracy w grupach. Każdy zespół miał opracować własną graficzną piramidę zdrowego odżywiania z materiałów dostarczonych przez gościa. Z dużym zaangażowaniem uczniowie pracowali, a następnie prezentowali swoje dzieła. Na koniec wszyscy razem rozwiązywali krzyżówkę na temat zdrowia. W nagrodę za dużą wiedzę uczniowie otrzymali od pani pielęgniarki zdrowe przekąski – mandarynki. Dzieci za miłe spotkanie podziękowały laurką i herbatką
27 listopada 2019
"BALLADYNA W MANIECZKACH"


Sztukę Juliusza Słowackiego „Balladyna” mieli okazję obejrzeć uczniowie kl. VI – VIII w miniony poniedziałek. Zaprezentowali ją aktorzy z Teatru Młodego Pokolenia w Białymstoku. Troje artystów wcielając się w różne postacie znakomicie oddało klimat utworu, nawiązując kontakt z publicznością.
22 listopada
WARSZTATY KULINARNE KL. IV


Trzecia już edycja warsztatów kulinarnych odbyła się dzisiaj w szkolnej świetlicy. Wzięli w niej udział czwartoklasiści, którzy pod czujnym okiem naszych Mistrzyń Kulinarnych: Julii Skiery i Pani Ani Leszczyńskiej przygotowali znakomite pierniki. Jak widać na zdjęciach - zabawa była przednia. Pięknie dziękujemy obu Paniom oraz niesamowitej Radzie Rodziców za pozyskanie sponsorów produktów.
16 listopada 2019
ANIA SZAFRAŃSKA Z WYRÓŻNIENIEM!


Uczennica kl. VIII Ania Szafrańska otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Jednego Wiersza! Gorąco gratulujemy oraz życzymy poetyckiego natchnienia i kolejnych sukcesów!!!
15 listopada 2019
SZKOŁA PAMIĘTA - DYPLOM Z MEN


Taki oto dyplom pojawił się dziś w naszej poczcie. Dziękujemy!
15 listopada 2019
GMINNE ZAWODY W DWA OGNIE


Prawie 90 uczniów z Brodnicy, Iłówca i Manieczek przyjechało do nas 15 listopada, by zmagać się w Mistrzostwach Gminy w Dwa Ognie. Rywalizacja była toczona w duchu fair-play, co jest przecież bardzo ważne. Nasi reprezentanci walczyli dzielnie do ostatniej kropli… potu! Do rozstrzygnięcia rywalizacji wśród szóstoklasistów potrzeba było nawet dogrywki. Ostatecznie okazało się, że zarówno w grupie kl. IV – V, jak i VI wygrał Iłówiec! Rywalom gratulujemy, ale duże wyrazy uznania przekazujemy naszym walczakom, którzy dwukrotnie zdobyli II miejsce! Na trzecim miejscu na podium stawali uczniowie z Brodnicy. Dziękujemy nauczycielom WF-u oraz niezawodnej Radzie Rodziców, która ufundowała dla wszystkich „Grześki”!
15 listopada 2019
KULTURKA - KOLOROWA SANTA MUERTE


Kolejne już spotkanie muzyczne w ramach projektu „Kulturka” odbyło się 15 listopada. Tym razem zostaliśmy zaproszeni w podróż do Meksyku na „Kolorową Santa Muerte”. Poznaliśmy tradycje związane z obchodami Święta Zmarłych, wysłuchaliśmy pięknych, meksykańskich ballad, próbowaliśmy też… śpiewać i tańczyć. To była pouczająca lekcja.
11 listopada 2019
GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


11 listopada nasza szkoła była organizatorem Gminnych Obchodów Święta Niepodległości. Najpierw w kościele w Manieczkach odbyła się msza św. w intencji ojczyzny. Potem wszyscy zgromadzeni przy Rotundzie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
8 listopada 2019
SPOTKANIE Z HISTORIĄ W TLE


Kl. VII – VIII uczestniczyły w miniony czwartek w ciekawych zajęciach prowadzonych przez Panią Elżbietę Manię z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu. Oprócz krótkiej informacji na temat działalności muzeum, były ciekawostki i wiadomości związane z naszym Patronem Józefem Wybickim, nawiązanie do odzyskania przez Polskę niepodległości czy wspomnienie Powstania Wielkopolskiego, a także zaproszenie na lekcje muzealne w Poznaniu. Dziękujemy za lekcję historii!
8 listopada 2019
SUKCES ABSOLWENTKI


Z wielką radością i dumą informujemy - od czasu do czasu - o sukcesach naszych absolwentów, aktualnie uczniów szkół ponadgimnazjalnych czy ponadpodstawowych. Dziś kolejna taka wiadomość, odnaleziona w wydaniu "Tygodnia Ziemi Śremskiej" z 7 listopada. Oto Daria Styskun, czerwcowa absolwentka, zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "SPORTin-Sport for Social Inclusion". Daria uczy się obecnie w Zespole Szkół Technicznych w Śremie. Gratulujemy Jej sukcesu i życzymy kolejnych laurów artystycznych!
8 listopada 2019
WARSZTATY KULINARNE KL. III


W piątek 8 listopada odbyła się druga część warsztatów kulinarnych, będących wspólnym przedsięwzięciem Rady Rodziców i szkoły. Tym razem przyszedł czas na kl. III. Wspólnie z absolwentką Julią Skierą, a także Panią Anią Leszczyńską z Rady Rodziców, trzecioklasiści upiekli znakomite ciasteczka. Cieszymy się bardzo, że Radzie Rodziców nie brakuje energii i pomysłów. Dziękujemy Julii! A za dwa tygodnie z kulinarnymi zadaniami zmierzy się kl. IV.
8 listopada 2019
ŚNIADANIE DAJE MOC


Piątek 8 listopada to dzień, w którym w większości szkół w Polsce odbywała się akcja "Śniadanie daje moc". Uczniowie kl. I - III z naszej szkoły również chętnie do niej przystąpili. Przygotowali znakomite, zdrowe kanapki i przekąski, a później wspólnie usiedli do...śniadania. Takiego, które...daje moc!
7 listopada 2019
WYCIECZKA KL. I i II DO ROGALOWEGO MUZEUM


Uczniowie klas I i II chcąc poznać bliżej tradycje wielkopolskie, udali się w minioną środę do Rogalowego Muzeum w Poznaniu. Jest to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury mieszczące się na Starym Rynku naprzeciw Wieży Ratuszowej z koziołkami. Uczniowie wystrojeni w czapki piekarzy wysłuchali opowieści o powstaniu rogali świętomarcińskich, poznali gwarę poznańską oraz dowiedzieli się o innych tradycjach tego regionu. Potem w parach przystąpili do wyrabiania ciasta. Ugniatali, obtaczali, wałkowali i wykrawali, a na koniec formowali rogale na kształt podkowy. Zabawa była przednia. Po skosztowaniu wypieków przeszli zwiedzić Stary Rynek, okoliczne uliczki, pomnik Bamberki, Kościół Farny oraz Górę Przemysła. Potem wrócili na rynek, by w samo południe zobaczyć na Ratuszowej Wieży słynne poznańskie koziołki. Na koniec zakupili pamiątki i z uśmiechniętymi buziami wrócili do domów.
5 listopada 2019
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY W KL. III


31 października uczniowie klasy III gościli w swojej klasie panią higienistkę stomatologiczną. Podczas niemal dwugodzinnego spotkania poznali zawód asystenta stomatologicznego, dowiedzieli się, jakie obowiązki i uprawnienia ma osoba pracująca na tym stanowisku. Uczniowie mieli okazję poznać narzędzia dentystyczne i dowiedzieć się, do jakich zabiegów się je stosuje. Z dużym zainteresowaniem oglądali zęby na zdjęciach RTG i liczyli ich ilość oraz ubytki. Spotkanie miało również charakter promowania zdrowia i dbałości o higienę jamy ustnej. Dzieci oglądały różnego rodzaju szczoteczki i akcesoria do mycia zębów. Pani asystent na dużym modelu zaprezentowała prawidłowy sposób szczotkowania zębów. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali krzyżówkę przygotowaną przez gościa, która pozwoliła im utrwalić zdobyte wiadomości. Podsumowaniem spotkania był też film propagujący dbałość o swoje zęby. Zainteresowanie uczniów podczas spotkania pozwala stwierdzić, że cele zajęć zostały osiągnięte.
5 listopada 2019
O HAZARDZIE I NIE TYLKO...


W minionym tygodniu uczniowie kl. VII wzięli udział w ciekawym spotkaniu z pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej. Było ono poświęcone hazardowi, grom hazardowym i… naiwności ludzkiej. Dziękujemy za pouczającą lekcję!
4 listopada 2019
POWITANIE NOWEJ KOLEŻANKI


W poniedziałek 4 listopada uczniowie VB gościnnie powitali nową koleżankę - Agatę. Powodzenia wśród nowych koleżanek i kolegów!