Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść

28 listopada 2018
WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA KL. VIII I III GIMNAZJUM


W dniach 8 i 15 listopada uczniowie klas III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej.
28 listopada 2018
KLUB WOLONTARIATU W DOMU DZIECKA


Kolejny już raz społeczność naszej szkoły wyznając zasadę „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (Jan Paweł II) w ramach działań podejmowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu, w dniu 13 listopada 2018 pośpieszyła z pomocą dla podopiecznych z Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego w Bninie, zwanego potocznie Domem Dziecka. Zbiórka głównie artykułów higienicznych, środków czystości oraz słodyczy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, za co wszystkich ofiarodawcom, zarówno młodszym, jak i starszym dziękujemy! Z wielką dumą grupa wolontariuszek z naszego klubu wraz z koordynatorem oraz p. Piwek mogła przekazać dary na ręce pani dyrektor Doroty Pielichowskiej-Borysiewicz. Wizyta była dla nas niecodzienną, a spotkanie prelekcyjne z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci
27 listopada 2018
SZKOŁA MAŁEGO INŻYNIERA - PROSIMY O GŁOS!


https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/szkola-podstawowa-im-gen-j-wybickiego-w-manieczkach
20 listopada 2018
SUKCES SZKOLNYCH POETEK


Bardzo miłą informację otrzymaliśmy z Biblioteki Publicznej w Śremie. Otóż nasze dziewczyny, uczennice kl. VII osiągnęły sukces w Powiatowym Konkursie Jednego Wiersza. Zuzanna Łuczka zdobyła II miejsce, a Oliwia Kałużna III w kategorii wiekowej 13-15 lat. Gratulujemy poetkom i ich nauczycielce Pani Danucie Szulc!
20 listopada 2018
MOCNI W DUCHU W MANIECZKACH!


We wtorek 20 listopada naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście - Zespół Mocni w Duchu. Jest to drużyna ewangelizacyjna, przemierzająca Polskę i głosząca rekolekcje. W naszym spotkaniu, przeznaczonym dla starszej młodzieży, udział wzięli uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum. Było sporo wspólnego śpiewu ( rapowanie! ) oraz świadectwa wiary i krótka modlitwa. Świetne tempo, dynamizm, łatwość w nawiązywaniu kontaktów i poczucie humoru - tak w skrócie można podsumować to wydarzenie.
20 listopada 2018
OMNIBUS 2018


Już po raz piętnasty w naszej szkole odbył się gminny konkurs OMNIBUS. Brało w nim udział dziewięcioro zawodników z trzech szkół. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko dużą wiedzą z różnych dziedzin, ale również umiejętnością posługiwania się mapą Polski i Europy. Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces. Krzysztof Owsianny wywalczył tytuł Omnibusa w kategorii klas pierwszych , a Bartosz Makowski w kategorii trzecioklasistów. Wśród drugoklasistów toczyła się długa dogrywka między Kamilą Godziewską i reprezentantem Szkoły Podstawowej w Iłówcu. Ostatecznie tytuł Omnibusa zdobył Franciszek Stróżyński .
19 listopada 2018
PATRIOTYCZNE INSPIRACJE MŁODSZYCH UCZNIÓW

I ICH RODZIN W KONKURSIE PLASTYCZNYM
„11 LISTOPADA 2018 R. – 100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”
16 listopada 2018
PATRIOTYCZNY KONCERT


Listopadowe wieczory sprzyjają refleksjom...Dziś na taki muzyczny wieczór zaprosił mieszkańców Manieczek Szkolny Chór "Wesołe Nutki" pod opieką Pani Natalii Kmieciak. Zebrani odśpiewali wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego", a potem wysłuchali w skupieniu kilkunastu piosenek i pieśni patriotycznych, partyzanckich, wojskowych. To było bardzo udane spotkanie!
16 listopada 2018
ŚNIADANIE DAJE MOC!


"ŚNIADANIE DAJE MOC!" - uczniowie kl. I - III kolejny już raz przystąpili do tej ogólnopolskiej akcji. Najpierw samodzielnie wykonywali kanapki, potem je degustowali. Nie musimy chyba dodawać, że wszystko wyglądało pięknie, było zdrowe i smaczne! Tak jest - śniadanie daje moc!
16 listopada 2018
MAMY MURAL!!!


Dziś odbyła się uroczystość oficjalnego zaprezentowania muralu na ścianie sali gimnastycznej. Dzieło prezentuje się bardzo okazale. Jego autorem jest Pan Maciej Krobski, artysta z Poznania, który otrzymał dziś wyrazy uznania od m.in. Wójta Pana Marka Pakowskiego, Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. Gen. J. Wybickiego Pana Radosława Franczaka czy od naszych Dyrektorów. Nam mural bardzo się podoba!


9 listopada 2018
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!


100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości stało się okazją do patriotycznego spotkania.
9 listopada 2018
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!


100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości stało się okazją do patriotycznego spotkania.
9 listopada 2018
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!


100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości stało się okazją do patriotycznego spotkania.
9 listopada 2018
100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI


"100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości" - do takiej właśnie akcji przystąpili uczniowie naszej szkoły. Należało wysłać do 100 różnych szkół w całej Polsce kartki z własną miejscowością, a w rewanżu otrzymywało się...100 kartek z rozmaitych zakątków naszego kraju. Koordynatorem całej akcji była Pani Renata Stefaniak. Efekty tej swoistej patriotycznej wymiany można podziwiać od dziś na wystawie i...zdjęciach.
7 listopada 2018
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY - podsumowanie.


Tradycyjnie w październiku w naszej szkole zaproponowano zadania mobilizujące uczniów do refleksji nad swoją przyszłością. Tegoroczne hasło brzmiało „ Bądź architektem swojego szczęścia”.
7 listopada 2018
PODSUMOWANIE KONKURSÓW


Jak już wspominaliśmy wcześniej, od połowy października trwał maraton etapów szkolnych konkursów: j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, matematycznego, biologicznego, chemicznego, fizycznego, geograficznego i historycznego. Wzięło w nich udział łącznie 77 uczniów. Do etapów rejonowych zakwalifikowali się:
7 listopada 2018
SZTAFETOWY BIEG SOKOŁA


Nasi uczniowie wzięli udział w Wieczornym Sztafetowym Biegu Sokoła w Śremie. Impreza jest organizowana od prawie 30 lat przez Klub Relax. Biorą w niej udział mieszane sztafety dziewcząt i chłopców. Ekipa z Manieczek walczyła dzielnie i zdobyła VI miejsce.
6 listopada 2018
ZBIÓRKA MAKULATURY


Przeciętny mieszkaniec Ziemi zużywa rocznie 50 kg papieru. W krajach UE odzyskiwane jest średnio 70%, natomiast w Polsce wynik poprawia się dzięki… uczniom z SP Manieczki. Wspólnie zebraliśmy ok 2000 kg najróżniejszego typu wyrobów papierniczych. Akcja trwała od momentu dostarczenia ogromnego kontenera przez firmę Eko-partner ze Śremu, a zakończyła się w samo południe 25.10. Finał nie byłby możliwy bez męskiej ekipy wolontariuszy z kl. III A i B gimnazjum, a także całej klasy VII wraz z opiekunami panią Wiesławą Pawłowską i panią Dorotą Cieślak na czele. Prace porządkowe przebiegały sprawnie. Dziękujemy wszystkim, którzy tradycyjnie co roku włączają się w zbiórkę makulatury, zasilając nieco stan klasowego konta . W szczególności na uznanie zasługują klasy VI, II , VIII A i IV B.
5 listopada 2018
ZBIÓRKA ODZIEŻY


"Drugie życie naszym rzeczom" nadali Wolontariusze z naszej szkoły, którzy błyskawicznie zorganizowali zbiórkę i przekazali odzież dla Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta w Śremie. Dziękuję za włączenie się w kolejną akcję także pozostałym uczniom niebędącym w Szkolnym Klubie Wolontariatu oraz Pani Magdalenie Fabisiak – Homskiej.