Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść

26 stycznia 2018
ZMIANA HARMONOGRAMU ODWOZÓW SZKOLNYCH!


Drodzy Rodzice!


Data
Tytuł

Treść
GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY


GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY odbył się w Iłówcu. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Największe osiągnięcie stało się udziałem Marceliny Frąckowiak z kl. VII A, która zwyciężyła! Z kolei trzecie miejsce wśród czwartoklasistów uzyskała Marysia Grygier - Kapała, a w gronie szóstoklasistów Zuzanna Łuczka. Gratulujemy!
GMINNY KONKURS POLONISTYCZNY KL. II - III


Znakomite wyniki osiągnęli nasi uczniowie w GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA POLSKIEGO i GMINNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM kl. II - III w Iłówcu:
Mistrz Języka Polskiego - Lena Kulińska kl. II i Agatka Jurga kl. III,
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY KL. I - III


GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY KL. I - III odbył się w Szkole Podstawowej w Brodnicy. Znakomicie wypadli nasi uczniowie. Wśród pierwszoklasistów II miejsce zajęła Kamila Godziewska. W kategorii klas drugich zwyciężył Bartek Makowski, a tuż za nim uplasował się Janek Kapała - Grygier. Z kolei w gronie trzecich klas zwyciężyła Agata Jurga, a III miejsce zajął Wiktor Leszczyński. Wielkie brawa i gratulacje!
25 kwietnia 2018
WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO WROCŁAWIA


25 kwietnia wyruszyliśmy do Wrocławia. Na początek wjechaliśmy na Punkt Widokowy w najwyższym budynku w Polsce - w wieżowcu Sky Tower. Mogliśmy podziwiać piękną panoramę Wrocławia. Później wraz z Panem Przewodnikiem rozpoczęliśmy poszukiwania wrocławskich krasnali na Starym Rynku. Figurki krasnali stały się integralną częścią przestrzeni miejskiej Wrocławia. Liczba ich zmienia się, bo wciąż pojawiają się nowe. My poszukaliśmy 34. Odwiedziliśmy też bardzo słodkie miejsce - Manufakturę Słodyczy. Każdy z nas własnoręcznie zrobił sobie pysznego lizaka. Na zakończenie byliśmy w cudownym miniaturowym świecie, czyli największej makiecie kolejowej w Polsce. Tutaj wszystko tętni życiem. Kolejki, samochody - małe i duże - poruszają się i wydają dźwięki. Jest dzień i zapada noc. Życie mieszkańców Kolejkowa ukazane jest w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Swoje miejsce znalazły tu m.in. takie perełeczki architektoniczne, jak kamienice wrocławskie czy obserwatorium na Śnieżce. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na zakupy pamiątek. Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.
20 kwietnia 2018
VI WIOSENNE SPOTKANIE Z PIOSENKĄ


Na VI Wiosenne Spotkanie z Piosenką zaprosili wszystkich uczniowie kl. I – III. Ten sympatyczny festiwal wszedł już na stałe do kalendarza imprez szkolnych. W piątkowe popołudnie 20 kwietnia w sali gimnastycznej zebrała się spora grupa rodziców, dziadków, cioci i mieszkańców Manieczek. Przekrój muzyczny koncertu był bardzo zróżnicowany, od piosenek dziecięcych, przez muzyczne przeboje po hip – hopowe rytmy. Publiczność była zachwycona i nagrodziła artystów gromkimi brawami.
19 kwietnia 2018
GMINNY KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA


Siedmioro uczniów naszej szkoły pojechało do Biblioteki Publicznej w Brodnicy, gdzie odbył się Gminny Finał Konkursu Głośnego Czytania. Wszyscy spisali się świetnie, a aż czworo zwyciężyło w swoich kategoriach wiekowych!!! Mistrzami zostali: Emilka Konik z kl. III, Hania Fabisiak z kl. IV, Franek Kmieciak z kl. V i Marcelina Frąckowiak z kl. VII. Wielkie gratulacje!!!
16 kwietnia 2018
SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY BIBLIJNEJ!


W poniedziałek, 16 kwietnia 2018 w SP nr 6 w Śremie ośmioro naszych uczniów zmagało się w ostatnim już etapie Powiatowego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
18-20 kwietnia
EGZAMINY GIMNAZJALNE


W dniach 18 - 20 kwietnia EGZAMINY GIMNAZJALNE. Naszym starszym Koleżankom i Kolegom z klas trzecich życzymy powodzenia!!!
12 kwietnia 2018
XXVI POMARAŃCZOWY KONKURS RECYTACJI


MARCELINA FRĄCKOWIAK zwyciężyła w XXVI Pomarańczowym Konkursie Recytacji Poezji i Prozy, organizowanym przez Śremski Ośrodek Kultury. W tym roku zadaniem uczestników w najstarszej kategorii było recytowanie tekstów Zbigniewa Herberta. Marcelina poradziła sobie z tym najlepiej. Gratulujemy!!!
11 kwietnia 2018
SZKOLNE ELIMINACJE GMINNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA


39 uczniów wzięło udział w SZKOLNYCH ELIMINACJACH GMINNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA. Najlepsi będą reprezentować szkołę podczas konkursu w Brodnicy:
9 kwietnia 2018
GMINNY KONKURS CHEMICZNY


GMINNY KONKURS CHEMICZNY przebiegał pod hasłem
9 kwietnia 2018
GMINNY KONKURS CZYTANIA W JĘZYKACH OBCYCH


Gminne potyczki młodych poliglotów zostały zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Manieczkach w dniu 6 kwietnia 2018 roku. W Konkursie Czytania w Językach Obcych na etapie gminnym rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brodnicy, Iłówcu naszej szkoły. Koordynatorem konkursu, zarówno etapu szkolnego, jak i gminnego była pani Dorota Cieślak, natomiast w komisji konkursowej zasiedli: angliści - pani Małgorzata Schulz , pani Justyna Piasecka oraz pan Robert Szydłowski, germaniści – pan Tadeusz Rosół, pani Hanna Bartecka i ponownie pan Robert Szydłowski. Po oficjalnym rozpoczęciu przez dyrektora szkoły pana Marcina Majsnera przystąpiono do zmagań konkursowych, które od początku przebiegały w sympatycznej atmosferze, pomimo małej tremy wśród występujących. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Według kryteriów oceniania ( poprawność językowa, płynność i intonacja oraz wrażenie ogólne) jury przyznało w kategorii język angielski I miejsce dla Aleksandra Jenczaka z Manieczek, II miejsce dla Oliwii Pawłowskiej również z Manieczek oraz III miejsce dla Tymoteusza Kurzaja z Brodnicy. W kategorii język niemiecki bezkonkurencyjna była Marcelina Frąckowiak z Manieczek, wyprzedzając koleżankę z klasy Dobrawę Małaszniak, a miejsce III przyznano Natalii Szynklewskiej z Iłówca. Na koniec dyrektor Marcin Majsner nie tylko nagrodził i wręczył dyplomy uczestnikom konkursu, a także zachęcił do jego kontynuacji w latach kolejnych.
5 kwietnia 2018
WARSZTATY CHEMICZNE


27 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty chemiczne w ramach projektu Mały Inżynier, które służyły gimnazjalnym klasom trzecim jako powtórka do egzaminów. Przypomnieliśmy sobie m.in. skład powietrza i właściwości tlenu. Przeprowadziliśmy także kilka doświadczeń, takich jak: „konwekcja”, która rozwinęła temat ciepła i dyfuzji, wyprodukowaliśmy „pastę dla słonia” oraz wykonaliśmy szereg eksperymentów, w których sprawdzaliśmy odczyny roztworów, a następnie odbarwialiśmy je. Dzięki tym warsztatom uczniowie czują się gotowi, by zmierzyć się z przyrodniczą częścią egzaminu.
5 KWIETNIA 2018
KONKURS TECHNICZNY

5 kwietnia 2018
OLIMPUSEK


26 i 27 marca uczniowie klas I – III wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie OLIMPUSEK. Pierwszego dnia 20 uczestników zmagało się z zadaniami zintegrowanymi i rozwiązywało zadania polonistyczne, matematyczne oraz przyrodniczo – społeczne. Natomiast drugiego dnia 8 uczniów rozwiązywało test z języka angielskiego. Czekamy na wyniki, które dotrą do szkoły w połowie maja.
5 kwietnia 2018
DYNGUŚNICY KL. I -II NA ULICACH ŚREMU


28 marca uczniowie klas I i II uczestniczyli w barwnym korowodzie przygotowanym przez Muzeum Śremskie i poznali wiele nowych zwyczajów wielkanocnych z naszego regionu oraz obrzędów związanych z powitaniem wiosny.
3 kwietnia 2018
ZEBRANIE RADY RODZICÓW


Zebranie RR odbędzie się w ŚRODĘ 11 kwietnia o godz. 18-tej. Zapraszamy!