Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
29 marca 2018
NIETYPOWA LEKCJA WF


Tuż przed Wielkanocą uczniowie obu klas siódmych wzięli udział w nietypowej lekcji WF-u. Wspólnie z opiekunami: Panią Marzeną Karcz i Panem Krzysztofem Czaplickim udali się do Kórnika, gdzie w hotelu Rodan odbyli lekcję WF-u z instruktorami badmintona. Bezpłatne zajęcia były ciekawe, prowadzone w szybkim tempie i wciągające. Potem był długi spacer Promenadą im. W. Szymborskiej. Wrażenia? Czekamy na kolejne nietypowe lekcje!
28 marca 2018
WIELKANOCNE ŻYCZENIA

27 marca 2018
DYNGUŚNICY Z KLAS III W MUZEUM

Wielkanoc tuż tuż… Uczniowie klas III naszej szkoły wybrali się w poniedziałek 26 marca do Muzeum w Śremie, by poznać zwyczaje wczesnowiosenne, a następnie wcielić się w chodzących dawniej „po dyngusie”. Najpierw dzieci wysłuchały historii o tym, jak to żegnano zimę, a witano wiosnę. Potem przybliżono im tradycje świąt wielkanocnych. Następnie dzieci przebierały się za babę, dziada, kominiarza, niedźwiedzia i diabła, i z przyśpiewką na ustach szły żegnać zimę. W barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć okrzyków i stukania kołatek. W czasie przemarszu przygrzewało im wiosenne słoneczko. Na koniec dzieci trafiły do pewnej Pani gospodarz, która za piękną przyśpiewkę i świąteczne życzenia wrzuciła dzieciom słodkie dary. Wszyscy mają nadzieję, że zła zima już nie wróci.


a26 kwietnia 2019


UNIWERSYTET MŁODEGO PRZYRODNIKA

15 - 17 kwietnia
EGZAMINY ÓSMOKLASISTY


32 ósmoklasistów przystąpiło do najważniejszych - jak dotychczas - w swoim życiu egzaminów. W poniedziałek zmagali się z językiem polskim, we wtorek z matematyką, a dzisiaj z językiem angielskim. Opinie były podzielone, zdaniem jednych najłatwiejsza była matematyka, zdaniem drugich najtrudniejsza...matematyka😄 Wyniki poznamy dopiero 14 czerwca. Póki co, czas na zasłużony, świąteczny odpoczynek.
10-12 kwietnia
EGZAMINY GIMNAZJALNE


Mimo pewnych trudności egzaminy gimnazjalne doszły do skutku. Wczoraj nasi trzecioklasiści zmagali się z przedmiotami humanistycznymi, dziś ścisłymi. Jutro języki obce. Oczywiście nadal ściskamy za Was kciuki. Tak samo mocno będziemy trzymać je od poniedziałku za ósmoklasistów.
5 kwietnia 2019
WIOSENNE SPOTKANIE Z PIOSENKĄ


Tegoroczne Wiosenne Spotkanie z Piosenką odbyło się już po raz siódmy. 5 kwietnia swoje wokalne talenty mali artyści zaprezentowali licznie przybyłym gościom. Każdy występ nagrodzony był gromkimi brawami. W czasie przerwy w ramach akcji charytatywnej można było zakupić prace plastyczno-techniczne wykonane przez uczniów klas I-III. Zebrane ze sprzedaży pieniążki wspomogą chorego ucznia.
5 kwietnia 2019
SUKCESY W KONKURSIE WIEDZY O WIELKOPOLSCE


Sześcioro uczniów naszej szkoły stanęło na podium etapu powiatowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. I miejsce zdobyła Dobrawa Małaszniak, II Marcelina Frąckowiak i Wiktor Leszczyński, a III Zuzanna Łuczka, Franciszek Kmieciak i Kamil Kuliński. Wielkie gratulacje! Trzymamy kciuki za Dobrawę i Marcelinę, które będą reprezentować szkołę podczas etapu rejonowego 25 kwietnia.
2 kwietnia 2019
NAKRĘTKI DLA ADY


„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”, a tym gestem była najzwyklejsza plastikowa nakrętka, sukcesywnie zbierana w naszej szkole przez Szkolny Klub Wolontariatu. Celem tegorocznej zbiórki była pomoc dla Ady, którą osobiście Mali Wolontariusze odwiedzili 29 marca br., podczas gdy Starsi Wolontariusze przekazywali pojemniki z zakrętkami jej rodzicom - Państwu Frąckowiakom. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w akcję i jednocześnie zachęcamy do kontynuacji.
1 kwietnia 2019
ŚWIĘTO PATRONA


PATRIOTYCZNIE, TURYSTYCZNIE I SPORTOWO –tak przebiegało tegoroczne Święto Patrona! Najpierw, jak każe tradycja szkolna, złożyliśmy kwiaty: wszyscy pod popiersiem Józefa Wybickiego przy Rotundzie oraz delegacja pod pomnikiem w parku. Później zostaliśmy podzieleni na kolorowe drużyny. Rywalizowały one w zawodach sportowych w sali gimnastycznej oraz spacerowały po Manieczkach rozwiązując szereg rozmaitych zadań. I choć wynik rywalizacji nie był najważniejszy, odnotujmy – z czysto kronikarskiego obowiązku – że wśród klas I – V zwyciężyła ekipa Czerwonych, a w gronie klas starszych drużyna Niebieskich.