15 grudnia 2017


Wycieczka edukacyjna do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa
SKODA AUTO LAB POZNAŃ

Dnia 15.12.2017r. uczniowie klas 3a i 3b gimnazjum, udali się na wycieczkę edukacyjną w ramach zajęć „ Edukacja dla bezpieczeństwa”.
W ramach edukacji realizowana jest tematyka dotycząca wypadku samochodowego: przyczyn oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie w SKODA AUTO LAB doskonale wpisało się w realizację treści programowych. Było to jednoczesne połączenie edukacji i rozrywki.
Uczniowie poznali tajniki bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy pod postacią resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Skorzystali z interaktywnych instalacji: wagi przeciążeniowej, urządzenia do pomiaru czasu reakcji, alkogogli oraz wielu innych. Ciekawostką dla uczniów okazała się waga zwykłych przedmiotów przewożonych w samochodzie, które podczas przeciążenia wynikającego z wypadku zwiększają się wielokrotnie ( np. 1,5 l butelka wody zmienia wagę z 1,5 kg na 56 kg, a damska torebka waży wtedy ponad 100 kg itp.). Największą atrakcją dla uczestników wycieczki okazały się jednak symulatory jazdy samochodem, dachowania oraz zderzenia.
Miejmy nadzieję, że zajęcia pozostawią trwały ślad w pamięci uczniów, zwłaszcza kiedy już jako świeżo upieczeni kierowcy będą unikać brawury i bezpiecznie poruszać się po drogach. ŠKODA Auto Lab to bowiem ekscytująca przygoda, która uczy.
Opiekunami wycieczki byli: p. Marzena Biegańska, p. Tadeusz Rosół orazp. Magdalena Fabisiak-Homska.