13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
13.10.2017
Ble Ble

Dzień Nauczyciela
Niemożliwe
DO SIEGO ROKU !!!


Wszystkim Rodzicom, Przyjaciołom Szkoły, Absolwentom, Organowi Prowadzącemu i Organowi Sprawującemu Nadzór Pedagogiczny, Instytucjom, Pracownikom i Uczniom życzymy, by 2018 rok przyniósł same sukcesy i powody do satysfakcji! DO SIEGO ROKU!!!
29 grudnia 2017
ZEBRANIE RADY RODZICÓW


Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w środę 3 stycznia o godz. 18-tej. Zapraszamy!
28 grudnia 2017
WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE NA SZOPKĘ


Bardzo miła informacja napłynęła do nas ze Szkoły Podstawowej w Brodnicy. Placówka ta była organizatorem Gminnego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Wyróżnienie zdobył Filip Kramer z kl. I, a nagrody pocieszenia otrzymali Kamila Godziewska z kl. I i Cezary Mizera z kl. II. Gratulujemy!
27 grudnia 2017


POWSTANIE WIELKOPOLSKIE - 99 LAT!
Pamiętajcie o flagach!
22 grudnia 2017
WESOŁYCH ŚWIĄT!


WESOŁYCH ŚWIĄT - zanim wybrzmiały te tradycyjne życzenia, wszyscy uczniowie i pracownicy wzięli udział w spotkaniu z Kapelą Góralską "ZBYRCOK". Sympatyczni górale opowiedzieli w ciekawy sposób o zwyczajach świątecznych na Podhalu, zaśpiewali kolędy i pastorałki, zachęcali do wspólnych zabaw. Gości "spod samiuśkich Tater" mogliśmy poznać dzięki zaangażowaniu katechetki Pani Hanny Barteckiej, hojności Proboszcza Wojciecha Kryzy i wsparciu niezawodnej Rady Rodziców.Dziękujemy!
PODSUMOWANIE KONKURSÓW GRUDNIOWYCH


Podsumowanie konkursów grudniowych odbyło się ostatniego dnia przed zimową przerwą świąteczną. Wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w konkursach: rzutów do kosza, czytania w języku angielskim i niemieckim, z okazji "Dnia Ukrainy" oraz w IX Szkolnym Konkursie Kolęd "Niech popłynie kolęda". Gratulujemy laureatom!
WESOŁYCH ŚWIĄT!


Święta tuż...tuż...Zapomnijcie na chwilę o szkole, pracy, kłopotach...WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
ZABAWA KARNAWAŁOWA !!!


Uwaga, dorośli!!! Macie już plany na Karnawał 2018? Zapraszamy do Manieczek! 10 lutego w Starej Piekarni Rada Rodziców organizuje szaloną Zabawę Karnawałową! Szczegóły na plakacie. Warto zarezerwować stolik już dziś, bo ilość miejsc ograniczona!
NIECH POPŁYNIE KOLĘDA!


Młodzi soliści i solistki, duety oraz zespoły wzięły udział w dziewiątej już edycji Szkolnego Konkursu "Niech popłynie kolęda". Poziom prezentacji oceniała komisja, na której czele stanęła Pani Natalia Kmieciak. Ogłoszenie wyników podczas świątecznego spotkania wszystkich uczniów i pracowników. My zapraszamy do galerii...
ŚWIĄTECZNIE Z DECOUPAGEM


W sobotnie przedpołudnie 16 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach. Pod kierunkiem opiekuna zajęć P. Marzeny Biegańskiej poznawali technikę ozdabiania przedmiotów serwetkami. Uczestnikom udało się wykonać piękne prace, które przeznaczą na prezenty lub ozdoby domu. Efekty prac na zdjęciach...
15 grudnia 2017


Wycieczka edukacyjna do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa
SKODA AUTO LAB POZNAŃ
UKRAINA CIEKAWA KRAINA!


"UKRAINA CIEKAWA KRAINA" - pod takim hasłem przebiegał dzień ukraiński w naszej szkole. Dominowały barwy żółto - niebieskie i język ukraiński. Nad całością święta czuwały Panie: Dorota Cieślak i Marzena Karcz.
15 grudnia 2017
I MIEJSCE W BRODNICY!


GMINNE ZAWODY w dyscyplinie zwanej "rzucanką siatkarską" odbyły się w Brodnicy. Wspaniale wypadli tam nasi piątoklasiści, którzy zostali zwycięzcami zawodów. Z kolei szóstoklasiści uplasowali się na trzecim miejscu. Gratulujemy!
UKRAINA CIEKAWA KRAINA!


"UKRAINA CIEKAWA KRAINA" - pod takim hasłem przebiegał dzień ukraiński w naszej szkole. Dominowały barwy żółto - niebieskie i język ukraiński. Nad całością święta czuwały Panie: Dorota Cieślak i Marzena Karcz.
MIKOŁAJKI!


6 grudnia zaroiło się w szkole od kolorowych Mikołajów. Rada Rodziców zadbała o słodki upominek, a nauczyciele o...ulgowe traktowanie Mikołajów...
NOCKA W SZKOLE KL. IV


Nocka w szkole to znakomita okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu. A jeśli przy tym można też zrobić coś fajnego, jest świetnie. Tak właśnie było podczas nocki sportowo - artystycznej kl. IV. Najpierw toczyły się rozgrywki sportowe, potem wszyscy zajadali się pizzą, by później wziąć udział w warsztatach plastycznych. No a na koniec...seans filmowy. Dziękujemy Paniom: Danucie Szulc, Marzenie Karcz i Natalii Kmieciak!
14 grudnia 2017
POKAZY MAŁEGO INŻYNIERA


Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w pokazach przeprowadzonych w ramach projektu "Mały Inżynier". Obejrzeliśmy eksperymenty z suchym lodem, ciekłym azotem i różnymi substancjami chemicznymi. Było bardzo efektownie i wszyscy wychodzili zachwyceni.
13 grudnia 2017
I MIEJSCE W TURNIEJU MIKOŁAJKOWYM W IŁÓWCU!!!


Uczniowie młodszych klas zdobyli I miejsce oraz statuetkę św. Mikołaja w Gminnym Turnieju Mikołajkowym, który odbył się 7 grudnia w Szkole Podstawowej w Iłówcu. Sześcioosobowa drużyna w składzie: Kamila Godziewska, Zuzia Porada, Lena Kulińska, Jaś Kapała – Grygier, Agata Jurga i Wiktor Leszczyński wykazała się znakomitymi wiadomościami i umiejętnościami z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, muzycznej oraz z języka angielskiego. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
13 grudnia 2017


UNIA LESZNO 22 STYCZNIA!
MAMY TO! 22 STYCZNIA O GODZ. 12 ŻUŻLOWCY MISTRZA POLSKI - UNII LESZNO - ODWIEDZĄ NASZĄ SZKOŁĘ! Spotkanie odbędzie się w ramach konkursu "7 życzeń", którego szczęśliwymi zwycięzcami zostaliśmy właśnie my, obok sześciu innych placówek. Do zobaczenia KSUL!
11 grudnia 2017
"GENIUS LOCI ZIEMI BRODNICKIEJ - BUDUJEMY ŻYWY POMNIK PAMIĘCI"


"GENIUS LOCI ZIEMI BRODNICKIEJ - BUDUJEMY ŻYWY POMNIK PAMIĘCI" - pod takim hasłem przebiegał cykl spotkań międzypokoleniowych w całej gminie Brodnica, w których spore role odegrali uczniowie naszej szkoły. Motywem łączącym wydarzenia było powstanie wielkopolskie i udział w nim mieszkańców naszej gminy. W Żabnie, podczas spotkania z mieszkańcami tej wsi, nasi chłopcy - gimnazjaliści - zaprezentowali w ciekawej scence postaci Tadeusza Ruge i Jana Kruszony. Z kolei w Manieczkach spotkanie było poświęcone Franciszkowi Marciniakowi i do tego właśnie bohatera odwoływał się montaż przygotowany przez dziewczyny z kl. VII A. Całość wypadła wspaniale, co zostało zauważone przez organizatorów: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Brodnickiej, Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. Gen. J. Wybickiego i Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.9 grudnia 2017
KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

W dniach 19 – 20 grudnia 2017 roku odbędzie się KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH:

5 grudnia 2017
ENGLISH HIGH FLIER


Nie po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego pt. „ ENGLISH HIGH FLIER” zorganizowanej przez Łowców Talentów Jersz. Koordynatorem konkursu była p. Dorota Cieślak. Do konkursu zgłosiło się 14 uczestników, spośród których dominowali uczniowie – gimnazjaliści z klasy III A ( grupa z innowacją językową) oraz solidna ekipa z klasy VII. Do zmagań konkursowych doszło w dniu 29 listopada 2017 r. Olimpiada składała się z testu wyboru z podziałem na poziomy dla klas. W dobrych, przedświątecznych nastrojach pozostało nam cierpliwie oczekiwać na wyniki.
1 grudnia 2017
PODSUMOWANIE KONKURSÓW


WYNIKI KONKURSÓW SZKOLNYCH
1 grudnia 2017
MISTRZ POLSKI - UNIA LESZNO - ODWIEDZI MANIECZKI!


W nowym roku w naszej szkole będziemy gościć żużlowców Unii Leszno, Mistrza Polski!!! Z inicjatywy uczennicy Ani Broniarz, szkoła przystąpiła do konkursu "7 życzeń" i dziś, podczas relacji live, jeden z liderów KSUL Emil Sajfutdinow wylosował właśnie nas! Oczywiście o szczegółach spotkania będziemy informować na bieżąco. Już teraz gorąco zapraszamy!