12 czerwca 2019
WYCIECZKA DO PRAGI10 czerwca uczniowie klas 6, 7 i 8b rozpoczęli swoją 3 dniową podróż do Czech, które powitały nas i ugościły pięknym słońcem.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Sky Walk, czyli spaceru w chmurach, gdzie z 55 metrowej wieży podziwialiśmy widoki na cały Masyw Śnieżnika z malowniczą doliną rzeki Morawy. Następnie część grupy zdecydowała się na zjeżdżalnię o długości 101 m - brawo dla odważnych 🙂 . Kolejne dwa dni przeznaczyliśmy na zwiedzanie Pragi m.in. Placu Wacława, Rynku Staromiejskiego z ratuszem, na wieży którego znajdował się ruchomy zegar astronomiczny "Orloj", Mostu Karola i Hradczanów - królewskiej dzielnicy na zachodnim brzegu Wełtawy. Spacerowaliśmy wąskimi uliczkami wśród malowniczych kamieniczek, zaułków i zabytkowych kościołów. Zobaczyliśmy również ścianę Johna Lennona, na której ideały młodości są wyrażane za pomocą graffiti.
Drugiego dnia nasza przewodniczka - pani Marta Janiak przygotowała dla nas niespodziankę - przejażdżkę metrem i zwiedzanie stolicy Czech po zachodzie słońca.
Piękno Pragi, wspaniała pogoda, miła atmosfera oraz pantomima kierowcy - pana Artura sprawiły, że wycieczka ta na długo pozostanie w naszej pamięci.