Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
Data
Tytuł

Treść
24 czerwca 2019
OLIMPUSEK19 czerwca
PROMOCJA MŁODYCH TALENTÓW


MARYSIA I JASIU NA PROMOCJI MŁODYCH TALENTÓW! Tuż przez zakończeniem roku szkolnego odbyła się w Śremie coroczna impreza pod nazwą "Promocja Młodych Talentów". Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Śremie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej organizują od lat takie spotkanie, podczas którego honorują talenty z poszczególnych placówek. Naszą szkołę reprezentowało godnie rodzeństwo Marysia i Jan Kapała - Grygier. Mistrzowie tańczą od 2 lat w Szkole Tańca Dance Center Poznań pod opieką Pani Dominiki Lemańczyk. Na co dzień treningi odbywają się w Śremie. Na gali również prezentowali swoje umiejętności! Brawo!
19 czerwca 2019
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!


Środa 19 czerwca była długo wyczekiwanym dniem – po prawie 10 miesiącach nauki nadeszły upragnione wakacje. Zanim prowadzący uroczystość zakończenia roku szkolnego Pan Krzysztof Czaplicki ogłosił, że już „są wakacje!”, nastąpiło kilka ważnych wydarzeń. Najpierw po raz ostatni wyprowadziliśmy sztandar gimnazjum. Ma to związek z reformą oświaty i wygaśnięciem gimnazjów właśnie w tym roku. Potem wręczyliśmy najlepszym uczniom z poszczególnych klas nagrody książkowe. Kolejnym ważnym momentem było pożegnanie ósmoklasistów i gimnazjalistów. Każdy z absolwentów odbierał z rąk dyrektorów i wychowawców dokumenty potwierdzające ukończenie szkoły. Następnie ogłoszone zostały wyniki w rywalizacji na „Najlepszego Ucznia Szkoły Podstawowej” i „Najlepszego Absolwenta Gimnazjum”. Zaszczytne tytuły otrzymały: Marcelina Frąckowiak i Zuzanna Zastrożna. Ostatnim punktem było pożegnanie tych nauczycieli, którzy od września nie będą już pracować w Manieczkach. Były kwiaty, upominki i sympatyczne wspomnienia. Pani Maria Baier w swoim okolicznościowym wystąpieniu podkreśliła, że z Manieczkami była związane całe swoje życie. Oprócz Pani Baier pożegnani zostali również: Pani Urszula Dudziak, Pani Danuta Ochotna, Pani Jadwiga Pawlicka, Pani Justyna Potocka – Meyer i ksiądz Wojciech Kryza. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli Wójt Gminy Brodnica Pan Marek Pakowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Klaudyna Piotrowska.
18 czerwca 2019
ALICJA W KLASOWEJ KRAINIE


„Alicja w klasowej krainie” - pod takim hasłem IVB w dniu 17 czerwca w ramach dnia z wychowawcą zorganizowała wraz z pomocą kochanych rodziców wycieczkę do pobliskiego Szymanowa . Celem spotkania była przede wszystkim wzajemna integracja zespołu klasowego i jednocześnie pożegnanie koleżanki Alicji S. Zarówno Alicja wraz z rodzicami, jak i my przygotowaliśmy się dobrze do celebrowania tego dnia. Było magicznie, rzec by można, jak to u „Alicji w krainie czarów” poczynając od rewelacyjnej pogody, pysznych placków, przekąsek, truskaweczek i kiełbasek, po zabawy, quizy, upominki i życzenia wraz ze sporą dawką emocji. Dodatkową atrakcją - niespodzianką była interesująca wizyta w Studio Garstka, gdzie mieliśmy okazję podziwiać pomnik lwa wykonany na zamówienie miasta Gdańsk na pamiątkę tragicznie zmarłego prezydenta miasta. Dzień ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.
18 czerwca 2019
GALA STYPENDYSTÓW


Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość, podczas której mieliśmy okazję wręczyć różnego rodzaju wyróżnienia:
12 czerwca 2019
WYCIECZKA DO PRAGI


10 czerwca uczniowie klas 6, 7 i 8b rozpoczęli swoją 3 dniową podróż do Czech, które powitały nas i ugościły pięknym słońcem.
12 czerwca 2019
PODSUMOWANIE PROJEKTU "TEGO NIE WIESZ O DREWNIE"


31 maja w Centrum Edukacji Leśnej odbyło się podsumowanie projektu "Tego nie wiesz o drewnie". Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Karolinę Prange. Poznali popularne gatunki sów występujących w Polsce, wykonali budkę lęgową dla ptaków oraz zapoznali się z różnymi stadiami rozwojowymi kleszczy. Dowiedzieli się również, w jaki sposób ustrzec się przed nimi. Następnie podczas spaceru ścieżką dydaktyczną poznali wybrane gatunki ptaków i owadów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy projektu otrzymali dyplomy i upominki. Bardzo serdecznie dziękujemy Uniwersytetowi Przyrodniczemu w Poznaniu za umożliwienie nam udziału w projekcie. To było pięć świetnych spotkań!
11 czerwca 2019
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA


7 czerwca uczniowie klasy II oraz III uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Z dużym zainteresowaniem podziwiali w Afrykarium najróżniejsze ryby wraz z rekinami i płaszczkami, które zrobiły na nich największe wrażenie. Przechodząc alejkami wrocławskiego zoo podziwiali zwierzęta z różnych stron świata. Po smacznym obiedzie udali się na rynek, aby przejść „Szlakiem krasnoludków”. Wypatrywanie krasnali dodało im sił i sprawiło wiele radości. Wycieczka zakończyła się wizytą w Manufakturze Cukierków i Lizaków, gdzie dowiedzieli się, jak produkuje się słodycze. Każdy uczeń własnoręcznie zrobił lizaka, którego wraz z torebką cukierków zabrał do domu. Dzieci na wycieczce spisały się znakomicie i w dobrych nastrojach wróciły do domów.
7 czerwca 2019
WYCIECZKA IV B!


Upragniona wycieczka IVB do Kotliny Kłodzkiej rozpoczęła się wczesnym rankiem 3 czerwca o godz. 5.30 przed budynkiem szkoły, gdzie powitały nas kierownik wycieczki Pani Dorota Cieślak oraz opiekun Pani Natalia Kmieciak. Niezwykle miło było też poznać bliżej rodziców- uczestników wycieczki Panią Annę Leszczyńską i Pana Krzysztofa Matuszewskiego. Wspólną przygodę postanowiliśmy zacząć od odwiedzenia Europejskiej Stolicy Kultury - Wrocławia, w którym spędziliśmy tylko przedpołudnie, za to w niezwykle szalonym tempie. Spragnieni wrażeń udaliśmy się nieco w głąb miasta napotykając symboliczne krasnale prowadzące nas m.in. do Ratusza z pręgierzem, Starych Jatek, Hali Targowej i do wyjątkowej Fontanny Wrocławskiej tuż przy Ogrodzie Japońskim.. Następnym punktem programu było Afrykarium i Oceanarium, czyli unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający wiele gatunków fauny, ale zdecydowanie najciekawsze były ekosystemy Czarnego Lądu.
6 czerwca 2019
PIKNIK Z POLICJĄ - DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA


Nasza szkoła we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Śremie zorganizowała Piknik z Policją – Dzień Bezpieczeństwa. Najpierw odbyły się spotkania profilaktyczne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Były one oczywiście dostosowane do wieku słuchaczy. Wśród wielu poruszanych tematów pojawiły się też kwestie związane z bezpiecznymi wakacjami, które rozpoczną się już za niecałe dwa tygodnie. Potem klasy miały warsztaty, na których przygotowywały plakaty i krzyżówki tematyczne. Kolejna część pikniku to pokaz sprzętu policyjnego ( m.in. przymierzanie odzieży, poruszanie się w alkogoglach, zwiedzanie wozu ) oraz pokaz sprzętu pożarniczego w wykonaniu OSP Żabno. Prawdziwą furorę zrobiła jednak… kurtyna wodna. Zwieńczeniem były dwa mecze, które rozegrała drużyna Policjantów. Najpierw zmierzyła się z klasami młodszymi ( wynik 1:1 ), potem ze starszymi ( 3:1 dla uczniów ). Całość imprezy podsumował Komendant Policji Pan Konrad Bartłomiejczak, który wręczył kapitanowi reprezentacji szkoły piękny puchar. Dziękujemy KPP w Śremie i OSP Żabno za możliwość zorganizowania dzisiejszej imprezy.
15 czerwca 2020
ÓSMOKLASIŚCI!!!


DRODZY ÓSMOKLASIŚCI! My jesteśmy gotowi, a Wy? Odpoczywajcie, regenerujcie siły i...nie zapomnijcie jutro o maseczkach i długopisach...Do jutra i...trzymamy kciuki!!!
1 czerwca
SUKCES FRANKA!


Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że uczeń kl. VII Franciszek Kmieciak zakwalifikował się do kolejnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu "Ptaków śpiew"! Gratulujemy!